Bebişime hiç bir şey alamıyorum..

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve hfzhfz tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : hfzhfz
  1. hfzhfz

hfzhfz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hamileyim. stresten uzak durmam gerekirken ben son zamanlarda en stresli günlerimi yaşıyorum.
    doğumuma az bi zaman kaldı fakat ben bebeğime hiçbişey almadım. niye? çünkü; biz hiçbişey almıycakışız herşeyi kayınvalidemler ve annemler alacaklarmış.
    bir gün eşimle çarşıya çıktık chiccodan birtek tulum aldık kayınvalidem gördüğünde surat yaptı nıye bişeyler alıyomuşuz diye.. insan bebeği için bişeyler almak istiyo, özeniyo ama surat çekmektense bu zamana kadar bir tulum dışında hiçbirşey almadım bebişime. eşimde benim yanımda olmuyo, başkalarının bebeklerine bişeyler almak için deli olan insan kendi bebeği için hiçbirşey özenip almıyo.. yada alamıyo.. birşeyler görüp beyendiğimizde alalımmı dediğimde bize hiçbişey almayın dediler almayalım diyo.
    daha hastane çantam bile hazır değil. kayınvalidem bi hastane çıkışı aldı ve gitti. ocakta doğum yapacağım, en basitinden hastaneden çıkmak için bebeğimi sarmaya hastane çıkış setinin içindeki battaniye haricinde bir battaniye bile yok. bana aldırmadıkları gibi kendileride almıyolar.. başkalarına gösteriş için 3-4 yaşlarında giyebileceği kıyafetler alıyolar. ama bugün doğum yapsam hiçbişeyimiz yok..

bebeğim için düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyo geceleri uykularım kaçıyo. bana yardım edin nasıl kendimi rahatlatabilirim? ne yapmalıyım?

2. 13 Kasım 2008
  3. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    aoo ben de size aldırmadıklarına göre herşeyini alıp döşedi iki taraf da sandımı arkadaşım çantanı hazırla yav
    de sen de e o zaman hadie almaya gidelim ben de beğenmiş olurum daha neyi bekliyoriuz de kaynanangile diyomiyosan kendi ailene de

4. 13 Kasım 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    eşınızle konusun en azından hastane cantanızı hazırlayın ....bebış erkende gelebılır.
    kayınvaldenız ne zaman almayı dusunuyor..
    sız alınca nıye surat yapıyor kı

bebek bu kıyafet ıhtıyacı cok fazla oluyor zaten

6. 13 Kasım 2008
  7. deniz_yildizi

deniz_yildizi Canımsın.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok şaşırdım aldırmıyorsan alıcaksın o zaman...
    sen bişeyler aldığında ne hakla surat yapabilirki töbe töbe ya..
    gösterme canım aldıklarını sende, şunu aldım bunu aldım deme..
    sen çantanı hazırlamaya bak canım Allah korusun bellimi olur:)

8. 13 Kasım 2008
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    allah allah noluyormuş onlara
    onlarda alsın sende al
    onlar surat asıyor diye sen neden bebeğine bişeyler almaktan vazgeçiyorsun?
    kaldıkı senin aldıkların onları hiç ilgilendirmek göstermekte zorunda değilsin
    geldiğinde evimi karıştırıyor ne aldın diye
    öyle olsa bile ben bebeğime ne istersem onu alırım babanesi olarakda sen ne istersen onu alabilirin
    gerekise annenlen konuş odamı aynı şeyleri yapıyor?

10. 13 Kasım 2008
  11. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende ocak annesiyim hfzhfz.kocanı ikna et en azından hastahanede kullanacaklarını al.hiç kimseye söyleme gösterme aldıklarını.

12. 13 Kasım 2008
  13. selinaa

selinaa Guest

o bebek senin bebeğin olacak ne şekilde öle karışabiliyo ki tabiiki istediğin şeyleri alabilirsin laf söylemeyi biliyorlar da neden onlar almıyo madem hem ayrıca kayınvalideinin zevkine nasıl güvenebilirsin

14. 13 Kasım 2008
  15. hfzhfz

hfzhfz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    onların adetlerine göre bebeğin her ihtiyacını benim annemler alacakmışlar. ama bende kendi aileme okadar yüklenmek istemiyorum çünkü bi çocuğu yapıp vermedikleri kalıyo.. ailem bebeğe aldıkları dışında banada çok yardım ediyolar.pijama, çamaşır gibi kendi ihtiyaçlarımı hep annemlerin verdikleriyle aldım.
    kendi annemler alıyolar altta kalmak istemiyolar tabiki ama ben onlardan aldıklarınızı bana getirin verin diyemem sonuçta kayınvalidemin düşünüp en azından hastanede gerekli şeyleri alması yada biz aldığımızda ses çıkarmaması gerekiyo. ama ikisinide yapmıyo bakalım sonumu çok merak ediyorum.

16. 13 Kasım 2008
  17. merrymoon

merrymoon u.mutsuz :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya bu senin bebeğin tabiki alacaksın ne karışıyolarki onlar yine alsınlar ne alacaklarsa ama sana da karışmamaları lazım...:sm_confused:
    arkadaşım olmazsa aynı yerde yaşamıyorsan kayınvalidenlerle sen al yine alacağını ama onlara gösterme bence madem surat yapıyolar doğum bu ne olacağı belli olmaz en azından bir hastahane çantanı hazırla sonra kalakalırsın ortada erken doğum falan olursa inşallh olmaz ama..ben iki çocuğumuda 1 ay erken doğum yaptım, yani 7 aylık olunca hazırlıcan herşeyini ne olur ne olmaz..a.s.

18. 13 Kasım 2008
  19. kahveci

kahveci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım sen her beğendiğini al ama hiçkimseye gösterme.eşine de tembihle o da kimseye bahsetmesin.içinizde kalmasın canınız ne istiyorsa alın.bebeğinin ihtiyaçlarını son günlere bırakmamalısın.çünkü yavaş yavaş ağırlaşmaya başlıycaksın.kış günü dışarı çıkman zorlaşıcak.sen ne istiyorsan al sakla bir kenara.aslında kimsenin sana bu konuda hiçbirşey söylemeye hakkı yok.sen anne olacaksın ve bebeğine beğendiğini almak en doğal hakkın.
    ayrıca ufak ufak valizini hazırlamalısın.çünkü doğumun ne zaman olacağı belli olmuyor.rutin muayene diye gidersin doktor doğuma alır.benim öyle olmuştu acilen hastaneye yatırmışlardı.
    bebeğin eşyalarını alıcak kişileri de arada dürt:)hadi artık alalım ,beraber seçelim, bebek geliyor ona göre, ben sabırsızlanmaya başladım amaaaa falan diye nazlan azcık:)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.