Bebişimiz ve Burcu

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve streetpit tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : streetpit
  1. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    İKİZLER BURCU ÇOCUĞU (21 Mayıs - 20 Haziran)

Hava elementinden olan İkizler tamamıyla akıl ve zekayla bağlantılıdır. Çok enerjik ve hareketli bebeklerdir, yürümeyi ve konuşmayı çabuk öğrenirler, kısa zamanda etraflarıyla ilgilenmeye başlarlar. İkizler çocukları, dikkatini çeken yerlere dokunmaktan çok hoşlanırlar. Ebeveynlerini çok koştururlar. Bu burcun çocukları çok neşeli ve güler yüzlü olurlar. Devamlı hareket halindedirler, çok gürültülüdürler, hayal gücü geniş ve çok zekidirler, el becerileri gelişmiştir, etrafları nda gördükleri her şey hakkında soru sorarlar, merak ederler ve öğrenmek isterler, aynı anda bir çok şeyle ilgilenip, faklı alanlara yönelebilirler, küçük yaşlar da bile esprilidirler, taklit yetenekleri vardır.

Genellikle sosyal yönü kuvvetli olan ikizler, kolay dostluk ve arkadaşlık kurarlar, özgüvenleri güçlüdür. Özgürlüklerinin kısıtlanmasına tahammülleri yoktur, bu onları çılgına çevirir. İkizler burcunun en belirgin özelliği ise, hiç bir zaman tek bir şey ile yetinmeyip çok çabuk sıkılmalarıdır, çabuk sıkıldıklarından bir konu ile fazla ilgilenemezler. İlgilerini çabuk kaybettiği için okulda sorun yaşayabilirler, fakat pratik zekaları ile başarılı olurlar ve çabuk yükselirler.:roflol:

Son düzenleme: 29 Nisan 2008
  2. 29 Nisan 2008
  3. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilen İkizler bebeği, çok enerjiktir. Daha anne karnındayken tekmeleriyle fırtınalar estiren bu bebek erkenden konuşmaya başlar. Meraklı ve kaşif ruhlu olan bu bebeğin mutlu olabilmesi için bol bol hareket etmesi gerekir. İkizler bebeğinin çabuk sıkılabileceğini unutmayın. İletişim becerisi çok kuvvetli olan İkizler bebeğinin ebeveyninin yapacağı en akıllıca şey, en kısa zamanda bebeğini bir oyun grubuna dahil etmek olacaktır Yürümeyi ve konuşmayı çabuk öğrenirler, kısa zamanda etraflarıyla ilgilenmeye başlarlar. Dikkatini çeken yerlere dokunmaktan çok hoşlanırlar. Ayrıca çok neşeli ve güler yüzlü olurlar. Etraflarında gördükleri her şeyi merak ederler ve öğrenmek isterler, aynı anda birçok şeyle ilgilenip, farklı alanlara yönelebilirler. Küçük yaşlarda bile esprilidirler, taklit yetenekleri vardır. Sıkılabileceği ve hareketsiz kalacağı havasız alanlar sağlığını negatif etkileyeceğinden dikkatli olun ve onu çevresiyle iletişim kurması için teşvik edin. Eğer İkizler bebeğinin kardeşleri varsa, evde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır, çünkü İkizler bebeği insanlarla iletişim kurmaya gerçekten çok erken başlar. Dersini de çabucak öğrenir. Üstelik İkizler bebeği yapışkan bir bebek de değildir. Tam aksine kendi ritmine ayak uydurmayı sever ve bundan mutluluk duyar. Konuşmadığı veya diğerleriyle oyun oynamadığı zamanlarda duygusal açıdan kopukluklar yaşayabilir. Bu sebeple İkizler bebeğinin uyumlu olması için ebeveyninin işleri kolaylaştırması gerekebilir. Özet olarak İkizler bebeği harika iletişim kurmasına rağmen çabucak sıkıldığı için ebeveyninin bu bebeği sürekli olarak meşgul edecek yöntemler bulması gerekecek. İkizler bebeği çok zeki ve yaratıcı olduğundan ebeveyn bu konuda bebeğiyle işbirliğine girebilir. İkizler burcunun omuzları, kolları ve elleri hassastır. Bebeğinizde omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar ve sinirsel rahatsızlıklar görülebilir. Kekemelik ve konuşma ile ilgili muhtemel sorunlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Bebeğiniz büyüdüğünde masa başına mahkum olmayacağı, harekete müsait, yeniliğe ve yaratıcılığa fırsat veren, gezip görmeye, öğrenmeye açık işlerde çalışabilir.
    Bu bebeğin yaşama karşı duyduğu heyecan asla tükenmeyecek ve daima yani şeyleri keşfetmek için merak duyacaktır. Ancak öğrenmesi gereken şeylerin başında sabır ve sebat gelir. İlgilerini çabuk kaybettiği için sorun yaşayabilirler, fakat pratik zekaları ile başarılı olurlar ve çabuk yükselirler.

4. 29 Nisan 2008
  5. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben de ikizler burcuyum bebeğimle aram nasıl olacak çok merak ediyorum.

6. 29 Nisan 2008
  7. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Çift karakterli ikizler burcunda doğan çocuk sizi hem mutlu edecek hemde şaşırtacaktır. Çünkü onu anlamakta güçlük çekeceğiniz için ne yapmanız gerektiğini bilmeyecek, fakat neşeli neşeli güldüğünü görünce büyük zevk duyacaksınız. Merküri'nin idaresindeki çocuğun çok hareketli olacağını söylememize bile gerek yok. O daha bebekken beşiğinin kenarına tırmanıp dışarıya atlamayı deneyecektir. Kendisine daima dikkat edilmelidir.

İkizler burcunda doğan çocuk küçük yaşlarda resim, dans veya müzik kabiliyetini de ortaya koyacaktır. Okulda da zekası sayesinde öğretmenlerini memnun edecektir. Yalnız ikizler burcunda doğan çocuğu fazla hareketli, sinirli ve kolay kolay rahat edip dinlenemeyen bir tip olduğunuda bilmelisiniz. Sinir sistemi hassas olduğu için onu sevgi ve şevkatle yatıştırmak lazımdır. Bu arada çocuk, geniş hayali yüzünden mübalaya kaçacak ve yalan da söyleyecektir. Ona tatlılıkla yalanın iyi bir şey olmadığı anlatılmalıdır. Ayrıca o herşeyden çabucak sıkılıp bıkacaktır. Ona dikkatli olması öğretilmeli ve sevdiği bir konuya ilgisi çekilerek yavaş yavaş sabretmesi de aşılanmalıdır.

8. 29 Nisan 2008
  9. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    ikizler burcuuu ay cok fena olucak bizim yavrular ben abımden bılıyorum cok zekı hareketlı ozellıkle ellerı cok becerıklı ış hayatında başarılı hıperaktıf bısey oluyorlar ışte :)

arkadaşımın kızı ıkızler onlar daha bı hareketlı oluyorlar kadın ıkı dakıka yalnız bırakamıyor geçen gun camdan sarkarken yakalamışlar son anda ve bu bebiş daha ıkı yaşında
    Allah yardımcımız olacaktır hatunlar korkmak ve yılmak yokk :)))

10. 29 Nisan 2008
  11. sevce

sevce WHİTE ANGEL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimki boğa burcu olacak sanırım
    dr 15 mayıstan sonra istediğin zaman alabiliriz dedi
    21 mayıstan sonra ikizlere geçiyor

12. 29 Nisan 2008
  13. cemredeniz

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    boğa olsun bak ıkızlere bacım :))))

14. 29 Nisan 2008
  15. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar bende ikizlerim,annem hep ins senin gibi bir kizin olur derdi bana,tabi kizdigi zamanlarda cünkü ben annemin istediginin ziddi bir kizdim,o hep sessiz sakin hanim hanimcik bir kiz cocugu olmami bekledi..sırnaşık şey
    yinede arada beni taktir ederdi hem elim her ise yatkindi,hemde okulda basariliyidim söylemesi ayip okul birincisiydim tatlicadiarzu
    hamile oldugumu ögrendigimde muhtemel dogum yapacagim zamani görünce dedim benim junior geliyor,bu benim kopyam kizim annemin duasi..cünkü annem öyle derken ben hep amin derdim:smiley-cool:
    galiba dogum günümde doguracam canim kizim benimmmm

16. 29 Nisan 2008
  17. cemredeniz

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    ahh ne mutlu sana scapulacımm ınşallah dogum gununde dogar bebegınde ıkızler kızları cok dıkkat çekerler vallahı ışın zor olucak :))

18. 29 Nisan 2008
  19. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ikizlerin 3 cesidi var derler bence fazla bile olabilir,benim kizkardesimde ikizler ama o haziran basi ben ortasi ve birbirimizden farkimiz bariz..ben tipik ikizler grubuna giriyorum ve diyebilirim ki eger kiziniz olacaksa ve benim gibi haziran ortasindaysa korkmayin size bir püf noktasi biz tatli dilden cok anlariz kolay kanariz,bizi sinirlandirdiginizi caktirmayin yeter sevginizi belli edin iste buna bayiliriz..