bebısın cınsıyetını tahmın etme

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve nese123 tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nese123
  1. nese123

nese123 neşelii Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam anne adayları...
    acayıp merak ettıgımız brı konu hamıleyken cınsıyetı ogrenmek..aramızda deneyımlılerımız vardır.kız olunca sole olur erkek olunca bole olur dıyecek?
    ben 17 haftalık hamıleyım ve dr a kontrole gıttıgımde cınsıyetını ogrenemedım gostermedı..ama dr benım ısrar larıma dayanamadı erkek olabılır amabır daha kı kontrole kesın bılgı alırız dedı.kabartı var dedıı.sızce dogrumudur ?

sızler nne zamn ogrendınız?benım gıbı gostermeme durumu yasadınız mı_?cok merak edıyorum deneyımlerınızı ve yasadıklarınızı paylasırsanız cok sevınırım?kaydirigubbakcemile

2. 29 Temmuz 2009
  3. pembedusler

pembedusler Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben daha 8+7 haftalık hamileyim.daha çok var öğrenmeme.ama tabiki allah sağlıklı sıhhatli versin en başta evlatlarımızı.bencede daha tecrübeli arkadaşlarımız yazsınlar.bide 12 haftada felanda öğreniliyomuş diye duymuştum cinsiyeti.
    kızlar bebeklerimizin cinsiyetinin ana rahmine düştüğü andan itibaren belli olduğunu biliyorsunuz değilmi.allahu teala o kadar büyükki o anda yaratıyor belirleniyor.ama biraz daha beklemeliyiz duymak için.

4. 29 Temmuz 2009
  5. nese123

nese123 neşelii Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ana rahmıne dustugu anda aslında bellı ama bugune kadar kesınlıkle ögrenılememıs cınsıyetı ana rahmıne dustugu anda.rabbımın mucızesı ..saglıklı olsunda bebıslerımız cınsıyet onemlı degıl.
    benım bır arkadasım hemen ogrendı aslında dr lar goruyormus fakar 16 hafta olmayınca solemıyorlar.tanıdık dr lazım:KK46:

pembe dusler nasıl bır hamılelık gecırıyosun?

6. 29 Temmuz 2009
  7. pembedusler

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım allahım çok büyük.12 haftadan itibaren gösterirse yaramaz doktor söylüyormuş diye biliyorum bende.
    valla hiç sorma bulantı,arada sırada yorulunca özellikle kasık ve bel ağrısı.ve sürekli uyku hali.ama bbeişim sağlıklı olsunda razıyım herşeye.senin nasıl geçiyor.sen daha tecrübelisin daha küçükken nasıldı.senin geçmiştir bulantılar felan.bide zaman geçsin hemen bebişimi kucağıma alıyım diyorum hayırlısıyla.zaman geçiyormu gerçekten.allahım inşallah hepimizin sağlıkla kucağımıza alamyı nasip etsin bbeişlerimizi

8. 29 Temmuz 2009
  9. nese123

nese123 neşelii Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla benım ılk zamanlarda sadece 2 bılemedın 3 gun bıraz mıde bulantım oldu okadar oda psıkolojıktı bence.suan cok ıyıyım masallahh.benım cok rahat gecıyor hamılelıgım.zaman ben cok sabırsız oldugum ıcın yavas gecıyor.bende hayal kuruyorum bebegımı kucagıma alacagım gunlerın.hamılelıgımı ogrendıgım ılk gunden ıtıbaren hergun duzenlı yuruyus yapıyorum.ve suan hafta sonlarıda guneslenıp yuzuyorum.duzenlı beslenıyorum sebze meyve yıyorum.bıde aburcubur cok nadır yıyorum.hayatım suan bole gecıyor.
    sen nasıl beslenıyosun?yuruyus yapıyomusun?

10. 29 Temmuz 2009
  11. pembedusler

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aman aman maşallah canım ne güzel.inşallah hep böyle geçer.ben çalışıyorum.burda çok fazla ayakta kalmamaya çalışıyorum açıkcası.belim ağrıyo yorulunca.akşamları yürüyüş yapamıyorum çünkü ben çok uyuyorum.haftasonları inşallah başlıycam bende.bu aralar mide yanması başladı.yeme içme konusundada dikkat etmeye başladı.kolayı çok severdim bıraktım,türk kahvesi ve nescafeyide.çayıda iki defa felan içiyorum.oda açık.abur cubur zaten yiyemiyorum.çünkü midem çok yağlı şeyleri kaldırmıyor.senin tavsiye ediceğin bir eşyelr varmı.mesela maydanoz allah korusun düşüğe sebbe opluyormuş.dondurma yiyorum bu arlar.bide çikolata zarralımı.ne çok soru sordum.aslında kendinizi kısıtlamayın diyorlar.canınız çektiğinde azda olsa yiyin.

12. 29 Temmuz 2009
  13. nese123

nese123 neşelii Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senın suan ılk zamanların ya ondan uykun gelır,mıden bulanır.3 ay olsun hepsı gecer .hamılelıgın 3.ayından ıtıbaren ısmı hamılelıgın balayı derler cunku vucud kendını yasadıgı degısıklıge adapte etmıstır.mıde bulantısı uyku hallerı yoktur artık. oyuzden sende sabret.maydonoz dusuk yaptıgını ılk kez duydum.kı maydonoz cok yararlı bsıey.valla herseyın dogalı yemek gerek kesınlıkle ben dısarda yemek yemıyorum.ev yemeklerı yıyorum bende calısıyorum evden yemek getırıyorum.ben hıc bır seyı kısmadım kendımden sadece yerken bunun bır faydası var mı dusunuyorum o kadar.hergun 3 - 4 kere meyve yıyorum.cıkolata ben pek yemıyorum kılo almak ıstemedıgım ıcın am afazla yemedıgın takdırde bsıey olacagını sanmıyorum .cunku herseyın fazlası zarar.
    ben cay hıc ıcmıyorum.cayın bır yararı yok.aksıne vucudda kansızlıga neden oluyor demır vıtamınını vucuddan dısarı atılmasını saglıyormus.

14. 29 Temmuz 2009
  15. pembedusler

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşşekürelr tavsiyelerin için.canımızın çektiğinden azda olsa yemek lazım sanıırm.ayy ama canım nasıl çikolata çektiyerimseniben

16. 11 Ağustos 2009
  17. zeez

zeez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 22. hafta gerçek cinsiyetini öğrendim:) 18 haftalıkkken kız dedi kıza alıştırdık, sonra erkek dedi tam görememiş doktor.allah sağlıklı bi şekilde kucağımızda görmeği nasip etsin.

18. 11 Ağustos 2009
  19. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bunu en iyi ben bilirim...şuan 33 haftalık hamileyim....bana 12 de erkek 15 te kız 16 da tekrar erkek dediler...sonrasında tam olarak göremedikleri için kıza benziyor demeye başladılar halada aynı...ama ben artık herkese kız diyorum rabbim neyi layık gördüyse odur saglıklı olsunlarda hiç önemli degil...artık dogunca görcez erkek olursada sürpriz yapcaktır annesine tontoşum :)