bebısınde konak sorunu olanlar

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve DygEge tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

15 Kasım 2008
    Konu Sahibi : DygEge
  1. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaslar benım bebegımde konak hat saffadaydı.Bırkac gun once doktora gıttıgımde konak ıcın bır formul verdı.sızlerle paylasmak ıstedım. eczaneden alıcagınız sıvı glıserın ıle normal aspırını karıstırıp 3 gun boyunca sacına suruyorsunuz .her surusunuzde bır kac saat sonra tarayınca butun kabuklar kalkıyor.3 gun sonra bebısı yıkıyorsunuz ama sampuan kullanmadan.(seb...ed sabun olabılırmıs)sonrada sacına hamaten krem suruyorsunuz.hamatenın doku yenıleyıcı ozellıgıyle konaklardan kurtuluyormusuz.sıvı glıserın aspırını yaptım.baya ıyı geldı.bugunde yıkıcam bebısımı kreme gecıcez.Kreme gecmeden baya azaldı arkadaslar..Herkese saglıklı gunler...a.s.

2. 15 Kasım 2008
  3. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım günde kaç kere siliyorsun ve ne kadar gliserinle aspirini karıştırıyorsun?
    birde nasıl bir tarak kullanıyorsun? bizde chicconun 2li tarağı var o olurmu acaba?
    ayy ne çok soru sordum.
    birde tararken bıngıldaklarına dikkat edelim arkadaşlar

Tlysmsk bunu beğendi.
  4. 15 Kasım 2008
  5. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    canım 4 5 damla glıserın ıle bır tane aspırını ezıp karıstırıyorsun guzelce sacına yedırıyorsun.sık dıslı bebedorun taragı benımkı.fırcasıyla takımdı.o taragın dıslerınde kalıyor zaten canım.ınsallah senınkıde gecer.bu arada bıngıldak tararken bırsey olmaz canım korkma bu kadar sakın..bıngıldak o kadar kolay zarar gorcek kadar hassas degıl..bak ıstersen sunu oku rahatlarsın:))
    bebek.com: Bıngıldağa dokunmak bebeğin beynine zarar verir mi?
    Uzm. Dr. Selase Koç Sansar: Çok sert bir darbe almadıkça bıngıldağa dokunmanın bebeğe hiçbir zararı yoktur. Bıngıldak sanıldığı kadar hassas ve az korunaklı bir bölge değildir. Çok ağır bir darbe olmadıkça hafif çarpma türü darbelerde hasar görmez.

6. 16 Kasım 2008
  7. t.dogru

t.dogru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki saçı 3 gün boyunca öyle yıkamadan mı kalıyor bzimki çok saçlıda sonra konak temizleyelimderkan daha kötü olmayalım

8. 16 Kasım 2008
  9. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    canım cok sac olunca bırsey degısıyormu bılmıyorum ama zaten glıserın nemlendırıcı ozellıgı oldugu ıcın derı hepsını cekıyor yaglı kalmıyor kafası yanı.tarıyorsunda zaten...surmemıs gıbı oluyor.benım bebısımın sacı cok az ama yınede sen bılırsın...

10. 16 Kasım 2008
  11. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım seninkini denemeden önce bi dr.un söylediği karbanotlu suyu deneyeyim dedimm.akşam yaptık yarım saat beklettik (üşümesin diye şapkasını taktımm).sonra yıkadım tüm kabuklar hemen hemen gitti..
    ilk önce korktum karbonat bir şey yapar mı diye sonra düşündüm pamukçuk için dilin üstüne sürüyorlarr.
    tavsiye ederim..

12. 16 Kasım 2008
  13. serenat

serenat İYİKİ DOĞDUN UĞUR BÖCEĞİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yarın hemen gliserinli sabun alıp yapıyorum canım tşk ederiz duygucum.

14. 16 Kasım 2008
  15. ge0120

ge0120 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ,
    mustellanın konaklı ve egzamalı bebekler için özel şampuanı varmış . tekrar oluşumu da önlüyormuş .
    denizde egzama da var . hafif konaklanma da oldu bu şampuanı tavsiye ettiler yarın alıp deneyeceğim .

16. 16 Kasım 2008
  17. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    edacım senın soyledıgınde ıyı gelmıs ne guzel sevındım..gecsınde onemlı olan o.

18. 16 Kasım 2008
  19. sel-inn

sel-inn offff oofffffff Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    duygucum sağol eczacıyla konuşup deneyelim bizimkinde de yeni basladu konak yok diye seviniyodum

gözde cok gecmiş olsun egzama nerden geldi el kadar cocuğa cocuk dr mu söyledi cildiyeci mi?