bebişler basabiliyormuu

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve zinedila tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

25 Kasım 2008
    Konu Sahibi : zinedila
  1. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar bişi sorucam sizlerin bebişler kucakta ayakta tutunca basabiliyorlarmı bizimki daha pek fazla basamıyor normaldir herhalde değilmi?birdesırtüstü yatarken yada yüzüstü yatarken dönebiliyorlarmı?merak ediyorum bizimki daha dönemiyor sadece yan dönüyor poposunu attıra atııra.)kaydirigubbakcemile2merakımdan soruyorumm sizlere cvplarsanız sewinirim kızlar...:asigim:

2. 25 Kasım 2008
  3. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizimki baya yuvarlanıyor, zaten sırt üstü pek durmuyor hemen yüz üstü oluyor. sonra yeniden sırt üstü oluyor. kollarından tutunca da basıyor yürümeye çalışıyor. ama arkadaşımın kızı oğlumdan 1 ay büyük yürümeyi de pek istemiyor, dönmeyi de. yani anormal olduğunu sanmıyorum. isterse yapacaktır muhakkkak.

4. 25 Kasım 2008
  5. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    benimkide basıyorr hatta 15 gün önce illa kalkacağım diye parmaklarıma sarıldı bende oturtur poziyonda kalır diye düşündüm ama illa ayağa kalktı baya baya bastı..adım adım atıyordu sanki bende koltuk altlarından tutup yere bastırdım baya baya adım atıyorr...ama mesela ters dönemiyor henüzz...yüz üstü yatarken sırt üstü surt üstü yatarken yüz üstü dönemiyorrr..hafif yansa kaykıla kaykıla dönyorr..yüz üstü dururken emekler gibi yapıyor ama kafasını dirseklerine basstırarak kaldıramıyorr..

6. 25 Kasım 2008
  7. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım kız da ayakta durmayı cok sevıyor yanı basabılıyor.yan donebılıyor ama sırt ustuyken yuz ustu donemıyor.

8. 25 Kasım 2008
  9. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda kucağımda ayağa kaldırdığımda baya sert basıyor uzun süre.hatta kırkından beri basıyor ama omurgasına zarar verir diye o zamanlar çok denemiyodum.her çocuk farklıdır canım herşeyin zamanı var korkma normal.benimkide henüz tam yüzüstü dönemiyor.geçen gün kendini baya zorlayarak iki kere döndü ama sonra tekrarlamadı.şimdilik daha çok yan dönüyor zorluyor kendini yüzüstü dönücem diye ama poposunu dönderemiyor çok komik oluyor :)

10. 25 Kasım 2008
  11. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Benimki de dün 4 ayını bitirdi. Yaklaşık 40'ından beri basıyor ayaklarını. Banyo yaptırırken çok zor zaptediyoruz, saçını yıkarken yani yüzüstü pozisyonda ayaklarının üzerine basıyor kaçmaya çalışıyor cadım. Yan dönüyor ama yüzüstü dönemiyor henüz. Her çocuk farklı tabi.

12. 25 Kasım 2008
  13. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benimki de basıyor,baya baya adım atıyor...hele banyoda hep dikilmek istiyor...çok komikler yaa,ne sevimli oluyorlar...maşallah bebişlerimize...

14. 25 Kasım 2008
  15. ro_se17

ro_se17 no paniq no heyecan Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizim tosuncukta uzun süreden beri ayakta dikiloyo ama adım atmaya uğraşmıyordu şimdi 1 haftadır sürekli teptiriyo ayaklarını yürüyecekmiş gibi yarın 4 aylık olacağız..yüzükoyun yatırdığımnde ellerıyle dayanıp göneğinden kuvvet alıp kafasını kaldırıyo kadırdım dermişçesinede bana gülüyor çok tatlı yaa..geçenlerde bır kere döndü sırtüstü bırakmıştım yüzükoyun olmuş bıdahada olmadı.ama kışını attıra attıra etrafında 360 derece dönüyor çok hareketli..bir o yanına bır bu yanına dönüyor. oturmak istiyor kolumu yakaladımı bırakmak istemıyor kolumdan kuvvet alıp kalkıyoyorbazen oturmakta kesmıyor yattığı yerden ayağa kalkmak istiyor..ayaklarını habıre havaya dıkıyor ..amma çok yazdım benim oğlumda böyle işte teyzeleri inşallah zamanı gelince herşeyi yapacak bebişlerimiz..

16. 25 Kasım 2008
  17. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım hiç korkma oglum çok haraketliydi kırkında basma heveslisiydi dönüyordu falan kızım öyle degil daha agır haraketleri biraz basıyor sonra bırakıveriyor dönmeye gelince dönmüyor pek öyle dönme çabasıda yok:roflol: eltimin oglu yaşında dahi basmıyordu kaç doktora gittiler 1,5 yaşında yürüdü korkma bişey olmaz

18. 25 Kasım 2008
  19. Biromur

Biromur ``Birömür`` Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğluşumd adaha tam basamıyoo dönmüyoda pek bi tembell benimkiiCADIARZU