Bebişler terleyince ne yapıyorsunuz?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ckozkan tarafından 6 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ckozkan
  1. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar yaz başından beri ne yapacağımı şaşırdım...Yatarken veya arabada biryere götürürken sırtı ter içinde kalıyor üşütüp hasta olmasından korkuyorum ter malum soğuyup buz gibi oluyor yattığı yere çarşafmı sermedim, sırtına bezmi sokmadım, incemi giydirmedim yinede faydası yok...Su verme konusunda da kafam karıştı bazı doktorlar verdirmezken kimide içebildiği kadar su verin diyor :uhm:

2. 6 Temmuz 2008
  3. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben arabaya binerken sırtına binmeden bez koyuyorum arabadan inerken bezi alıyorum.. gecede terlediyse bez koyuyorum sırtına bidahaki emmede alıyorum.. yalnız bu su olayına benimde kafam takılıyo ben arada mama veriyorum 3 günde bi 5 günde bi falan peşinden su vermem gerekirmi yoksa bidahaki emmede o su ihtiyacını karşılarmı?

4. 6 Temmuz 2008
  5. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    oglumun sırtına ınce havlu koy terını ıyıce emsın ben ole yapıyorum ama benım bebıs cok terlemıyor ben su verıyorum kızlar ıcebıldıgı kadar ıcıyor ama kavonoz amamsı verdıgımde verıyorum yanı emme dısında verıyorum bısey olduguda yok sonucta suuubu sıcaklarda su ıhtıyacı cocuklar ıcınde bızler ıcındecok onemlı

6. 6 Temmuz 2008
  7. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yani yaseminsen versemmi ki bende su sadece beni emdigindede mi versem? bide kavanoz mamasını kaşıkla veriyosun sanırım ne kadarlıkken başladın cnm?

8. 6 Temmuz 2008
  9. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    terleyince sık sık çamaşırını değiştir yada arkadaşların dediği gibi ince küçük havlulardan koyabilirsin..yalnız sık sık kontrol etki teri bu sefer havluda kurumasın..
    canım bende oğluma küçükken mamadan sonra bol bol su verirdim..içi yanar bebeğin bu sıcaklardaaa..
    bebeğinizi sağlıkla büyütmeniz dileğiyle...

10. 6 Temmuz 2008
  11. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benimde derdim bu sıcaklarda ter
    bende sırtına ter çeken minik bezlerden koyuyom yatarken sık sık değiştiriyom çok terliyor yavrum da alışmış psikopat anasına hiç uyanmıyor ben bez değiştitirken.9
    ayrıca emmelerden sonrada değiştiriyom üstünü çok terliyo emerken ya
    dra sordum suyu ver dedi bu sıcaklarda bir kaç çay kaşığı öyle lıkır lıkır içmeyecek dediver dedi veriyom bende

12. 7 Temmuz 2008
  13. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bebegin saglikli bir cocuk terlemesi buna isaret ama tabi sen tedbirini al usutmesin terin onune gecmen zor sanirim bunyesi bunu yapiyor suya gelince benim kizimin dr yaz bebeklerinde suya ihtiyac mutlaka olurmus su verilmesinin asiriya kacmadan dogru oldugunu soyledi ben 15gunlukken bile verdim gaz ve kabizlik sorununu suyla astik

14. 7 Temmuz 2008
  15. mehtap86

mehtap86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    benım oglumda cok terlıyor hele emerken sık sık ustunu degıstırıyorum oglum 4 aylık ek gıdaya gecmedık sadece anne sutu emıyor dogdugundan berı su verıyorum ılk zmanlar az az verıyodum ama bı sıcaklarda cok verıyorum valla lokur lokur ıcıyo nerdeyse 50 60 cc su verıyorum gunde zaten bebek sutten alıyo ama onuda terıyle atıyo vucudunun suya cok ıhtıyacı var agzı kuruyo sureklı bız susuz durabılıyomuyuz ben suyu cok severım doktorada sormadım bıle tabı sız bılırsınız yıne kendı gorusum

16. 7 Temmuz 2008
  17. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben su vermiyorum sadece emziriyorum bezi resmen çiş dolu oluyor geçen tv dr çok aşırı sıcakalr 50 derece gibi olursa emzirenlerde su vermeli demişti mama verenler su vermeli

18. 7 Temmuz 2008
  19. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ewet cnm verebılırsın bu kadar endıselenme bence sadece su bu
    kavonoz mamasınıda kasıkla verıyorum daha baslıyalı bi kac gun oldu ben kendım evde corba yapıp verıyorum kavonoz amalarınıda ole cok sık vermıycem nasılsa kendım yapıyorum daha saglıklı bence