Bebişlere emzik?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve XSXEKERXIXM tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : XSXEKERXIXM
  1. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebişlerinize ne zaman emzik vermeyi düşünüyosunuz? netten biraz baktım 6 haftadan sonra verebilirsiniz diyor.

2. 24 Kasım 2008
  3. prensesim33

prensesim33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben vermeyi düşünmüyorum açıkçası.ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum. dün bi denedim ama bu denemem sadece 2 dk sürdü vicdan azabı çektim ve geri çıkardım hemen. bi de bunu bıraktırması var.

4. 24 Kasım 2008
  5. Sherpil

Sherpil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Ben denedim acaba emer mi diye; hemen yakaladı ama kıyamadım, çok eğreti durdu ağzında yavrucuğumun. Hemen çıkardım. Eşim de istemiyor emzik. Her yerde emzik vermeyin diye yazıyor. Ben de ne yapacağım bilmiyorum.. :ecrin_bebek:

6. 24 Kasım 2008
  7. EU3

EU3 Guest

ben çocuk gelişimciyim ve hijyene dikkat edildiği sürece emzik vermenin bir sakıncasını görmüyorum, tabi bunu üniversitedeki hocalarımızın görüşlerine dayanarak söylüyorum, ha şuda var her konuda olduğu gibi bundada farklı görüşler söz konusu vermeyin diyenlerde var

ben veriyorum emme refleksinide doyurması gerekiyor çünkü

8. 24 Kasım 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ben emse şimdi verdim ama emmedi küçük kurbağa

10. 24 Kasım 2008
  11. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bazen karnı doyunca göğsümün ucunu emiyor zıpzıp,sırf zevk için.o zaman canım çok yanıyor tabi.mecburen emzik verdim.önce midesi bulandı,hemen çektim,ama dayanamadım verdim.uzmanlar emziğin sık sık değiştirilmesini tavsiye ediyor.uzun zaman kullanıldığında hijyen özelliiğinin kaybolduğnu ve yumuşayıp ağzına uyum sağladığında bıraktırmanın daha zor olduğunu söylüyorlar.

12. 24 Kasım 2008
  13. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bızde 5. gün emziğe başladık.
    sonuçta hijyen kurallarına uylduğu sürece hiç bir problem yok. tabi emzik sürekli ağzında değil.
    biz daha çok uyku aracı ve sakinleştirici olarak kullanıyoruz.

14. 24 Kasım 2008
  15. EU3

EU3 Guest

diğer başlıkta cevap verecektim ama bilgisayarın başına oturana kadar geride kalmış, oğluşumu yıkadıkta:KK46:

canım malesef bazı bebekler hiç emziğe alışamıyor, senin meleğinde olduğu gibi,
    biz de ilk başta vermekte zorlandık, eşim önce dudaklarına sonra damağına değdiriyordu biraz verip sonra geri çekiyordu bebişimde sinirlenip öyle bir kavrıyordu görmeniz lazımdı şimdi daha rahat alıyor :ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::nazar:

16. 24 Kasım 2008
  17. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla biz doğduğu gün emzik vermeye başladık çünki emme reflexi çok azdı yok denecek kadar hatta. hemşiremiz verin dedi bende meraklı olduğumdam hemen uygulamaya geçtim. he alıştımı derseniz tam olarak değil baya baya zorlanarak alıyor ama tuttumuda baya iyi gidiyor.
    sakıncalı olduğunu düşünmüyorum. hijyene dikkat edildiği sürece. eski emzikler gibi dğilki şimdiki emzikler :ecrin_bebek:

18. 25 Kasım 2008
  19. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bebeği emzik almayan arkadaşlar bana dr.umuz özellikle tavsiye etti kendini boş meme olarak kullandırtma alışmasın emzik ver diye ve almıyor dediğimde dudağına dokundur çek dokundur çek o ozaman kapmaya çalışacak dedi ve oğlumda bazen işe yarıyor bazen hiç almıyor resmen öğürüyor bazen ise öyle bir kapıyorki cokur cokur ama özellikle geceleri beni almadan asla emzik kabul etmiyor canımı çıkarıyor gündüz daha uysalız gece uyumuyoruz sürekli emmek istiyoruz oysaki fazla geliyor ve kusuyor ama öyle uyumak istiyor başım dertte sayılır kızlar:))