bebişlere keşke almasaydım dediğiniz neler var

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve fxuxsfxuxs tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : fxuxsfxuxs
  1. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    doğumdan önce bir sürü eşya aldık bebişlerimize bazıları hiç kullanılmıyor mesela biz küveti ilk ay kullandık yazın da memlekete gidince hep babasının kucağında yıkadık şimdi de kullanamıyoruz bir de çok fazla battaniyemiz var hediye de çok geldi napıcam onları bilmem ambalajlarından çıkarmasaydım keşke hediye götürürdüm sizde gereksiz neler var bakalım doğum yapmayanlara bir faydamız olur belki

2. 3 Eylül 2008
  3. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım fazla eşyaları baranınannesi adlı arkadaşımız etrafında fakir ve hamile kadınlar varmış daha önce böyle bir yardım beklemişti ama yardım olmamış sanırım bu arkadaşla irtibata gecersen seni yönlendirir. bende göndericem kullanılmış eşyada olur hiç fark etmez yardıma muhtaç kişileri o biliyor ona verebilirsin.tabi herkes yardım edebilse negüzel olur.

4. 3 Eylül 2008
  5. BubleGum

BubleGum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Güzel bir konu açmışsın canım teşekkür ederim. Bizler için de faydalı olur. Mesela ben merak ettiğim birkaç şey sormak istiyorum. Bebek bezini 1 mi yoksa 2 numara mı almalıyım? 2 numara yenidoğana büyük gelir mi? Bir de hastane çıkışı diye satılan zıbın takımlarında 50 cm yazıyor. Bazı bebekler 52-53 cm doğabiliyor. çevreden 0-3 ay kıyafet al diyorlar. Sizce 0-1 ay hiç almasam mı?

6. 3 Eylül 2008
  7. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben 1 numara bulamamıştım zaten pek bulunmuyor genelde 2 kullanılıyor iyiki de almamışım 2 tam oldu bizim kız iriydi biraz bebek takımlarını da 0-3 ay al bence benim hiç giydiremediklerim oldu

8. 3 Eylül 2008
  9. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben hiç 0-1 ay almadım...çok hzıla büyüyorlar..0-3 aydı aldıklarım onları bile 15 gün ya kullandım ya kullanmadım şimdi 3-6 aylıkları kullanıyorum...onlarıda heralde 2 ay kadar kullanabiliriz...zıbınlı takımları keşke almasaydım diyorum...çünkü hiç kullanamadık...sırttı çok açılıyor bebeklerin...çıtçıtlı badiler en iyisi...altı patikli altlıklarıda sevmiyorum ben ..biraz büyüünce çocuğun bacakları bükülüyorr...alti açık olursa bacaklar hafif açılsa bile çorapla kilotlu çorapla kullanbilirsin...tulumlar içinde geçerlii mümkünse patiksiz la..külotlu çorapla kullanma şansın olurki ben öle yaptımm...birde hediye getirenler mevsimi dikkate almamışlar ...yazlık kıyafet getirilmiş ama onun vaktinde kışa geliyor bebek oyüzden hediye alacaklara samimi olduklarına mevsimleri dikkate almalarını sölesen iyi olur...bizde battaniye çok kullanıldıki 5 battaniyemiz var..mendil alabilirsin çok kusuyorlar ama piyasadakiler çok küçükk kendin yapsan oda iyi olurr..bu arada oğluşum 3 430 gram doğdu bir aylıkken 4 730 gr olmuştu..ve çok çabuk kilo alıyor kızımdan biliyorum tombiş olcak sanırım oğluşumda..maşallahhhhhhhh...

10. 3 Eylül 2008
  11. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence kıyafetleri mevsimi göz önünde tutarak almak lazım.birde doğmadan hiçbirşey almamalı en azından fazla.benim bebeğim usg de 3500 görünüyodu 2700 doğdu.prematüre kıyafetlerini giydirebildim.bulmakta zor oldu zaten.keşke almasaydı dediğim daha doğmadan aldığım ayakkabıları

12. 3 Eylül 2008
  13. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    0_1 ay hıc almadım ben 0 3 ude cok az gıyıyor 1 ay gıydıremıyorsun mesela 3 6 ay almak en dogrusu en fazla o kullanılıyor dogmadan once ben cok aldım ama almasam daha ıyıymıs dogdugunda ustune gore alıyorsun daha ıyı oluyor patıklı tulum hıc tavsıye etmem 0 3 ay almıstım bazısını hıc gıydıremedım gıydıgıde en fazla 3 keredır.kısa havalar soguyacak sapka cok lazım oluyor ama esnek olmasına dıkkat etmek lazım sonra ız yapıyor.keske almasaydım dedıgım benımdepatıklerı ayakkabılar
    mını mını patıkler almıstım hıc gıydıremedım bazısı olmadı bazısıda havalar sıcak malum gıydıremedım.

14. 3 Eylül 2008
  15. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    güzel konu olmuş canım
    ilk ebek olunca abartıyor ne görürsen alıyorsun
    kızımı 0-1 ay kıyafetleri bir hafta ancak oldu 0-3 ay lar da 1,5 aya kadar sonra hep 0-6 AY GİYDİ
    kullanmadıgımız kıyafetleri calıştıgım köyde benimle irlikte dogum yapan fakir velilerim var onlara verdim hep
    emzirme yastıgı ,yan yatma yastıgı diye bir sürü gereksiz şey almıştım kullanmadım da duruyor öylece
    oto koltuguna artık oturmuyor
    küçük ayakkabılarımız hic olmadı
    kardeşi olursa belki kullanır artık ne yapalım:jeyyar:
    kangurumuzzu da 2 kez filan kullandık
    bebek cantası yerine de valiz tarzı birsey almanızı tavsiye ederim bebek cantasına sıgmıyoruz b:dance:izzzz

16. 3 Eylül 2008
  17. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bir de kız bebişlere yürümeden önce sakın elbise almayın ben bir gaflet anında 2 tane almışım hiç giydiremedim boynuna kadar toplanıyor elbise kucağa almak işkence oluyor

18. 3 Eylül 2008
  19. esrad

esrad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olmazmı... o kadar çok kullanmadığımız varki,yürüteç bir kaç kere bindi,salıncak arada aklına gelirse sallanıyor,oto koltuğu hiç oturtamadım,bebek koryolası park yatakta yatıyor,küvet aklıma gelenler bunlar...