Bebişlere peynir

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve hatzone tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1 Haziran 2009
    Konu Sahibi : hatzone
  1. hatzone

hatzone Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bebeğim 7 aylık ve ben artık yumurta ve peynir vermek istiyorum. Önerebileceğiniz peynir markası varmı? Bunları nasıl verebiirim? Ya kızlar bide eşim içim samartt almış bunu bu ayda verebilirmiyim acaba? Yardımcı olursanız sevinirim :ecrin_bebek::ecrin_bebek:

2. 1 Haziran 2009
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben büyüme küplerini vermiyorum. Doktorumuz her sabah labne peynirini önermişti. KAtkı maddeli diye labneyi çok kısa süre verdim onun yerine beyaz peyniri akşamdan suya koyuyorum ve öyle veriyorum. Birkaç haftadır da keçi peyniri veriyorum. Keç peyniri için bebeğin daha küçük ama dilersen doktoruna danışıp verebilirsin.

4. 1 Haziran 2009
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Kızım 15 aylık olana kadar labne yedirdim. Hem kabul etmesi kolaydı hemde yedirmesi. Artık normal peynir yiyor. Labne ile başlayabilirsiniz.

6. 1 Haziran 2009
  7. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet en iyisi labne

benim oğlum pek taneli bişi yutamıyo labne benim için ideal oluyo

büyük oğlumada ondan yedirmiştim

8. 1 Haziran 2009
  9. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kahvaltıya yeni başladığımız zamanlarda bende labne veriyordum kızıma katkı maddeli oluşundan normal beyaz peynire başladık akşamdan suya koyup sabah yediriyordum bu aralar suya koymadan veriyorum xenocum keçi peynirini bende deneyeyim kulandığın belli bir marka varmı canım

10. 1 Haziran 2009
  11. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Tahsildaroğlu'nun peynirini kullanıyorum. Hem ezine hemde keçi peynirini.. Tavsiye ederim.. Marketlerde kapalı, vakumlu halde satılıyor. Ayrıca şefaf plastik bir kutu içinde. Peynir kutu ile temas etmiyor. Ayrıca kontrol edilmiş bantları var. Bana göre oldukça güvenli.