Bebişleri akşam kaçta yatırıyorsunuz ?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve dilayza tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

24 Mart 2010
    Konu Sahibi : dilayza
  1. dilayza

dilayza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlar 5 aylık oğlum geceleri düzenli uyumuyor bazen her saat uyanıyor.akşam kaçta yatırmak uygun olur? tavsiyelerinizi bekliyorum.bebişlere kocaman öpücükler...

2. 24 Mart 2010
  3. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    keşke bize kalsa bebişleri kaçta uyutacağımıza karar vermek:) Benim oğlum ne kadar uğraşırsam uğraşayım gece 12 den önce yummaz gözlerini.Bu aralar oğlum çok sık uyanmaya başladı galiba artık doymuyor. Onun için muhallebi verdim dün gece yatmadan deliksiz uyudu maşallah...

4. 24 Mart 2010
  5. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben pek yatırmakla düzene girceğini sanmıyorum kendı kendıne bi düzen yapıyo.eskıden 10 da yatırmaya calısrdım 1 e kadar uyumazdı 1 de uyur 10-10:30 gibi kalkardı tabi aralarda 2-2:30 saatte bir emmelerle.
    şimdi 10 da gece uykusuna baslıyo sabah 7 -8 e kadar tabi hala 2 saate bir emmelerle :KK70:
    yanı ben düzene girsin diye her gece 10 da salladıgımda uyumazdı şimdi kendı kendıne o saatte dalmaya basladı

6. 24 Mart 2010
  7. dilayza

dilayza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    113
    bugün ben de muhallebi hazırladım yedi ama sonrasında çok kustu ilk defa yiyor az mı vermek lazım ne kadar hazırladınız muhallebiyi ve uyutmadan hemen önce mi verdiniz

8. 24 Mart 2010
  9. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    uyumadan 1 saat önce verdim muhallebiyi. Çok geldiği için kusmuş olabilir. ben 3 yemek kaşığı muhallebiyi akışkan bir hale getirene kadar suyla açıyorum...

10. 24 Mart 2010
  11. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gercekten bizim elimizde deil uykuya dalmaları onceleri şu saatte uyusun der goturur 2 saat sallardım besiginde ancak uyurdu şimdi 8de yada en gec 9.30da gozlerini kasımaya başlıyor. eger gozunu kasıdıgında hemen uyutmaya baslamazsam da uykusu kacıyor 11lere kadar uugrasmak zorunda kalıyorum. belki sizin bebişlerin de bi sinyali vardır siz onu kacırıyosunuzdur da ondan uyumuyodur kimbilir

12. 24 Mart 2010
  13. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canı ne zaman isterse o zaman kaydirigubbakcemile2. daha yatıs saati kontrol etmek icin biraz erken. sonuc olarak kendi karar veriyor. büyünce zaten kendi bir uyku düzeni göstercek onuda devam edicem. mesela bakıyorum saat 21 gibi uykusu geliyor ona göre uyku düzeni olusturum. sabah kalkıs saat bizim 7.30-8 arası. gündüz uyku nerdeyse hic yok.

14. 24 Mart 2010
  15. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimki 19.30- 20.00 gibi yatıyor, ama ben alışkanlık yaptırdım hep o saatte odaya götüyorum. uyuyana kadar takılıyoruz, genelde hemen uyuyor...zaten bebekler birşeyi 3 gün üst üste yapınca alışkanlık kazanıyormuş...
    birde 22:00-24:00 arası uyku bebeklerin beyin gelişimi açısından çok önemliymiş. çünkü bu saatte en çok vucut büyüme hormonu salgılıyormuş, o yüzden bebişleri erken yatırmaya alışltırmak lazım.

bu arada bizimki 4.30 da kalkıyor tabi 7.30 da yattığı için sempatiksalakcinni
    ama allahtan işe gittiğimiz için erken kalkmak bize de iyi oluy...

16. 24 Mart 2010
  17. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimki de mutlaka 11.30 12.00 arası uykuya dalıyoruz.Önceden devam sütü içip yatıyoduk şimdi eklere geçtiğimizden meme emip yatıyoruz.Sabah 7 kalkış saatimiz 8 e kadar yatakta sohbet ve emiş sonra tekrar uyku 10.30 kesin kalkış
    Gündüz toplasan 1 saat belki uyuyo oda aralıklarla

18. 24 Mart 2010
  19. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Akşam genelde 9.30 gibi kaşımaya başlıyo gözleri,eğer vaktinde yatmazsa da uyku kaçıyo sonra uğraş dur,11-12 ye kdar.ama genelde 10 gbi uyumuş oluyoruz((15-20 dk.da bi çığlık atıyo uykuda,iyice dalana kadar.alıp sakinleştiriyorum,dalıyo hemen,sebebini çözemedimeyvahedigeldismile)) 2-3 saatte bir emmek için kalkıyo.ama sabah saatlerinde geri dalmada problem yaşıyoruz.sanırım gece tüm sütü bitiriyo bilmiyorumkismile Her sabah mutlaka ezanla uyanık oluyorz.sonra 7.30-8 gibi kalkıyo birz oyalanıyoruz geri uyuyo en fazla 1 saat daha uyur.snra kesin kalkış..
    Gündüzde 2 saatte bir mutlaka uyuruz..yarım saatte olsa.akşam 6dan sonra uyumuo yatana kdar..
    amma uzun olmuş kusura bakmayın :eek: