Bebişleri gece beslemek için uyandırıyor musunuz?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve elmalxix turta tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : elmalxix turta
  1. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Mesaj Linki
    5 gün öncesine kadar saat kurup 2 saatte 1 bebeğimi uyandırıp emzirirken şimdi eşimin ve hemşirenin önerisiyle geceleri kızımızın acıkıp uyanmasını beklemeye başladık ki bu şekilde kızımız 4-5 saat uyuyor ve bize dinlenme şansı veriyor.

Acaba böyle yaparak kızımı aç mı bırakıyorum? Siz geceleri nasıl besliyorsunuz?

2. 6 Aralık 2008
  3. ebuka

ebuka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar şanslısın elmalı turta :)))) benim obur oğluşum en fazla 3 saat uyuyor, o da arada sırada. genelde 1.5, 2 saatte bir kalkıp emdiği için, benn hiçbişey yapmıyorum...

4. 6 Aralık 2008
  5. EU3

EU3 Guest

ben acıkıpuyanana kadar dokunmuyorum, zaten mama veriyorum ve o mamanın 3,5 saat kadar yeterli olacağını söylemişti hemşire, dün gece dört saat uyudu mesela maşallah bebişime:nazar::nazar::nazar:

6. 6 Aralık 2008
  7. mucizee

mucizee annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebegim gece uyumadığı için zaten hep besleniyor.ama gündüz 3 .4 saat hep uyuyor.uyandırmaya çalışıyyorum ama asla uyanmıyor bende aç kaldığı duşuncesiyle uzuluyorum.nasıl düzene gircez bilmiyorum.uykumuzda beslenmemizde çok düzensiz

8. 7 Aralık 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ebuka ile aynı durumdayım ayrıca ben uyandım da gözümü açıp onu uyandırması kaldı hheheheeh

10. 7 Aralık 2008
  11. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ya kızlar ben de aynı durumdan dertliyim. Kızımın artık alışkanlıkları var. Evet resmen kızım her gece saat 2 de uyuyor ve akşam 8 den gece ikiye kadar saat başı hatta 45 dakikada bir emiyor. Alışkanlık haline getirdi bunu. Memeler yara oldu artık o kadar. Sonrasında da 4 buçuktan 5 e kadar uyanık ve bir de 7 buçukta uyanıyor. Hşiç şaşmışyor 8 e kadar kaka yapıp 8 buçukta uyanıyor. Gündüz uykularının arasında 3 saat-4 saat falan fark oluyor. Elmalıcım ben de senin gibi 2 saatte bir hatta saatte bir uyandırıyordum ama sanırım artık biraz uyumalarına fırsat vermek gerekiyor. Onun haricinde zaten acıkıncza dünyaları yıkıyorlar. Gerçi seninkinde de sarılık vardı. Ve sarılıkta gece beslenmesi çok önemliymiş. Anneler en iyisini bilir canım sen nasıl biliyorsan öyle yap kimseyi dinleme. Bana da hemşire saatte bir meme ver demişti.

12. 7 Aralık 2008
  13. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende acıkıp uyandığı zaman veriyorum.ama belli bir düzene giremedi.bazen 2 saate bir uyanıyor.bazen 4-5 saat uyuduğu oluyor.ama sabah 7 de uyanıyor.3 saat uyumuyor.sonra beraber uyuyoruz.hehe

14. 7 Aralık 2008
  15. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben geceleri 2-2 buçuk saatte bir uyandırıyorum emip tekrar uyuyo kızım maşallah pek düzenli emdikten sonra uyumaya devam ediyo.

16. 7 Aralık 2008
  17. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim bir onceki mesajda uyanik dedigim her yer uyuyor olacakti.bugun hastaneye gittik elmali ve kizimin 14 olan sarilik degeri 9 a dustu.doktor bunun nedeninin emme sikligi oldugunu soyledi.yani sariliginiz devam ediyorsa sakin 2 saati gecirme canim

18. 8 Aralık 2008
  19. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Benim canavar en fazla iki saat uyuyup hemen uyaniyor meme icin.sanki kurulu saat,hic sasmiyor iki saati:)