bebişleri ne kadar sıklıkla emziriyorsunuz? ilk bebegimiz yardomcı olun :)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Prm.Oznur tarafından 25 Nisan 2008 başlatılmıştır.

25 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Prm.Oznur
  1. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebişimizi ne kadar süreyle emzirmeliyiz. kızımız sürekli emmek istiyor. tam uyuyor memeyi çıkarınca kıyameti koparıyor acaba doymuyormu ama maşallah iyide süt geliyor idrar ve kaka çıkışıda normal yeterli olmasa oda az olur ama şükür ki oda iyi anlayamadım sizler nekadar sıklıkla emziririyorsunuz 22 günlük bebişimiz sizlerden yardım bekliyorum.
    kızlar birde kızımız çook gazı var heralde milupanın hazır rezene çayı var onu veriyoruz sizler kullandınızmı? zincoyuda öneriyormusunuz? zincoyu nasıl veriyorsunuz bebişinize ?

2. 25 Nisan 2008
  3. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım öncelikle hayırlı olsun bebişin allah ömürler versin
    ben her istediğinde emziriyorum süremiz yok yani kızım 3 aylık bu arada
    rezene cayını ben içmiştim sütten gecsin diye gaz için hep zinco kullandım cok ta memnundum yavaş yavaş kendi cıkarmaya başladı artık

4. 25 Nisan 2008
  5. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    benimki 2-3 saatte bir emiyor 10 dak kadar başlarda kullanmadım ama 4-5 gündür metsil damla kullanıyorum doktor önerdi sabah akşam emdikten sonra 7şer damla veriyorum çok rahatladı önceleri fazla uyumuyordu bayağı uğraşıyordum gazları çıkarması için şimdi kendisi rahatlıkla çıkarıyor.

6. 25 Nisan 2008
  7. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benım hayırlı olsun bıbısın.gule gule buyut canım.
    ben her emmek ıstedıgınde verdım.cunku emdıkce sutun daha ıyı gelıyor.ama her meme ıstemesı aclıktan yada meme ıstedıgınden degıldır.22gunlukte daha gaz sorunu yasanır.gazı olan cocuk sancısından sureklı kucak ıster ve meme ıster.cunku huzurlu ve sıcak kucakta mutludur.
    ben zınko kullandım.yan etkısı olmadıgından 2 3 saate bır 3damla verdım.gazı bıtene kadar.ama bunun yanında ayaklarından tut dızlerını karnına dogru bastır.elınle karnını bagırsaklarını ovusturarak masaj yap canım.bagırsak sıstemı daha tam olusmadıgından gazını rahat cıkarmamakta ve yardıma ıhtıyacı var.sen ona yardımcı olacaksın.ben 5ayına kadar masaj yaparak dızlerını bastırarak cıkarmasına yardımcı oldum.ve hıc sorunsuz uykusuz gecırdık bu donemı.:))))))
    sana kolay gelsın canım.ıyı geceler.

8. 25 Nisan 2008
  9. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    KIZLAR HEPİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN BİZİM KIZIMIZDA HER SAAT EN AZ 45DK ARALIKSIZ EMİYOR BENDE MERAK ETTİM ANORMAL BİŞİMİ VAR YOKSA HER BEBİŞ ÖLEMİDİR DİE ÇOOK SAGOLUN a.s.

10. 25 Nisan 2008
  11. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bebegın daha cok kucuk ve ıstedıkce emzır hele bı kırkı cıksın o zaman yavas yavas duzene sokarsın benım kını ben daha yenı duzene soktum kı bazen oda sapıtıyo ne zaman emmek ıstıycegı bellı olmuyor canım rezene cayı bebegın gazına cok ıyı gelıyor + bende hep metsil damla kullandım gunde 5 kere 8 damla seklınde ama gercekten guzel bı damla artık rahatladık o kunuda gazını kendı cıkarıyor bıde karnına ve ayaklarına havluyu ısıt ve koy cok ıyı gelıyo allah yardımcın olsun gule gule buyut bebegını

12. 26 Nisan 2008
  13. ergene

ergene Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben ilk 6 ay 2 saatte bir önceleri 45 dakika zamanla 10 dakikaya kadar düşerek 9 ay emzirdim.Sonra sütüm kesildiği için bıraktık mecburen. Benim kızımda da çok gaz oluyordu. Metsil önermişti doktor ama hiç bir işe yaramadı. Zaten her çocukta faydalı olmuyormuş. Bende bir ara rezene çayı içirdim. O biraz rahatlatmıştı.
    Bu arada bebişine sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim. Rabbim analı babalı büyütsün inş.

14. 26 Nisan 2008
  15. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı seylerı yasadım merak etme normal doymadıgından degıl,bende doymadıgını dusunup ılk zamanlar mama verdım yınede emmek ıstedı sanırım kendını guvende ve mutlu hıssedıyorlar,benım kızımda sureklı memedeydı sımdı yavas yavas azaldı 1 saat memeden ayrı kalabılıyor cevreyele artık ılgılenıyor ondan yavas yavas sure uzuyor ,gule gule buyut bebısını

16. 26 Nisan 2008
  17. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence zınco kullan ben metsıl nurse harvey's (1.aydan once kullanılmıyor) da kullandım ve zınco kullandıktan snra gaz problemımız bıttı,bırde karnına yag ıle masaj yap hergun

18. 26 Nisan 2008
  19. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    TEYZELERİ ÇOOOK SAĞOLUN BEBİŞİMİ GAZ SORUNU DÜZELDİİa.s.