bebişlerimiz ya akrep ya da yay burcu olacak

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Asortie tarafından 14 Haziran 2008 başlatılmıştır.

14 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Asortie
  1. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    Akrep burcunda doğan çocuk, neşeli hareketli, enerjik, cana yakın bir tiptir. Zekası sayesinde herşeyi çabuk kavrayıp öğrenir. Onun için eğitilmesi de zor değildir. Tam aksine bu cesur çocuk problemlerden, zorluklardan hoşlanır ve bunları ortadan kaldırmak ister. Onun için derslerinde başarılı olur.

Ancak o gizlilikten hoşlanan ve biraz da sinsi bir tiptir. Kendisine verilmeyen şeyi hileye kaçarak elde etmeyi ister. Buna da yine fazla zeki ve cesur olması yol açar. İşte çocuğun bu zeka ve cesaretini uygun alanlara yöneltmek gereklidir. Böylece o hislerini daha kolay açıklar ve gizli kapaklı işlere de kalkmaz. Böylece ileride hayatta çok başarılı olur. Ona haşinlik, çekingenlik, ve içine kapanmanın doğru olmadığını öğretirken büyük bir sevgi ve şevkat gösterin. Çocuk sevildiğini anlayınca kendisine de size de güvenir ve bu sayede mutlu olur.sırnaşık şey

Yay burcunda doğan çocuk ailesi tarafından çok sevilir. Bu güzel, neşeli, cana yakın, hareketli çocuk ayrıca çok da dürüsttür. O daja çok küçük yaşta farkına varmadan doğru hareket etmesini öğrenir. Yalnız daima güler yüzlü, neşeli olan çocuk asla emir dinlemez. Ona ısrar etmek, cezalandırmaya kalkmak hatadır. Çünkü bu çocuk doğuştan bağımsızdır. Bu bağımsızlığıda korumyaya kararlıdır. Onun için çocuğa, güler yüz, sevgi, ve şevkatle davranılmalı ve yumuşaklıkla her şeyi öğretmelidir. Çocuk, kendisine ısrar edildiğini görünce büyük bir ciddilikle sorumluluklarını anlar. Böylece eğitim konusunda da zorluk çıkarmaz. Bütün mesele onun fazla enerjisini uygun bir alana yöneltebilmektir. Bu çocuğun bol bol oynaması, spor yapması ve böylece oyalanması da şarttır.sırnaşık şey

2. 14 Haziran 2008
  3. Asortie

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    bu arada benim kızım akrep olacak yandık

4. 14 Haziran 2008
  5. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaslar ben yay burcuuyum.. aynen böyle bır cocuktum..sertlikle yaklasıldıgında ınadına tersıne gıderdım..
    ama yumusaklıkla anlatıldıgında anlardım uyardım..harfi harfine doğru gercekten de yapılan önerileri uygulamakta fayda var.. hepsi doğru..

6. 16 Haziran 2008
  7. Asortie

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    akrep burçları o kadarda gıcık değilmiş neyse ki

8. 16 Haziran 2008
  9. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    burcun gıcığı iyisi kötüsü olmaz ki.. :1rolleyes:
    sadece burçlar arası etkileşim ve uyum bu yorumları ortaya cıkarıyor..
    mesela aslan ile koç çok iyi anlasıyorsa aslan ıcın koç, koç içinde aslan iyi bir burç gibi geliyor..
    ama koç ile ikizler anlaşamıyorsa ikizler için koç, koç içinde ikizler kötü bir burç gibi geliyor..
    halbuki sadece aradaki uyum söz konusu.. burcun iyi yada kötü olması değil..
    sevgiler.. yerimseniben

10. 16 Haziran 2008
  11. Asortie

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    yooooo benim tanıdığım akrep arkadaşların hepsi de gıcık bana göre

eilenn bunu beğendi.
  12. 16 Haziran 2008
  13. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    işte bahsettiğim de o size göre...

14. 16 Haziran 2008
  15. EU3

EU3 Guest

benim kızım da akrep olacak .. ben de kime söylesem "hımm, tehlikeli" filan diyor.. Ben de çok olumlu şeyler duymuyordum ama bunları okuyunca sevindim biraz.. zeki ve yaramaz çocukları çok severim ben.. benim bir arkadaşım var, akrep çok severim kendisini.. çok zekidir ama bir o kadar da çok temiz kalplidir.. sadece biraz kincidir kendisi ama ne yapalımi kimse kızdırmasın onları değil mi..

16. 16 Haziran 2008
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Benim kardeşlerimin 2si akrep.En yakın bi arkadaşım da akrep.Sinirlenince tehlikeli oluyolar.Biraz da huysuzluk edebiliyolar.Onun dışında insanlar tarfından sevilen tipler olduklarını düşünüyorum.

Hem önemli olan aile eğitimi bence.Yetiştirilme tarzı.Bizlerde iyi anneler olacağız eminim.Julianın dediği gibi özgüveni olan çok kısıtlanmayan ama çok da şımartılmayan çocuklar yetiştireceğiz inşallah.

18. 16 Haziran 2008
  19. Asortie

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ewet canım bana görekafamçokkarıştı

eilenn bunu beğendi.