bebişlerimizi nasıl uyutuyoruz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Suko tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

25 Şubat 2008
    Konu Sahibi : Suko
  1. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz ya da onlar nasıl uyutulmayı tercih ediyorlar benim kızım aspiratör altında ya da memede uyuyor:sm_confused: iyimi yapıyorum bilmiyorum ama bakalım ilerie ne yapacağız?naniknanik

2. 25 Şubat 2008
  3. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Selam canım benim oğlum ayakta sallamaya alıştı öyle uyuyor arada ana dizinde de uyuyo memede uyuduyğu zamanlarda oluyor.

4. 25 Şubat 2008
  5. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda ayakta sallamaya alıştı iyimi yaptım kötümü bilmiyorum ama uyutmak için başka çare bulamadım artık..bazenleri emerken uyuyo bazenleride göğsüme yatırıp gazını çıkartmaya çalışırken uyuyua kalıyoo..

6. 25 Şubat 2008
  7. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    gündüz ayağımda sallıyorum.ama çok uykusu varsa yatağına koyuyorum kendi uyuyor tv izlerken.akşamda hemen uyutmam gerekirse ayakta yoksa yatağına koyuyorum uyuyor.

8. 25 Şubat 2008
  9. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Eee kimse kucağına sallamıyor mu? Ben kucağıma uyutuyorum ama bence ayakta sallakmak daha iyi (bizim babamız çok bilmese bende sallayacağım) çünkü hem kollarım hemde belim ağrıyor kucağımda sallarken. Çok uykusu varsa nadiren kendi kendine yatağınsad uyutuyorum. Bu arada Şükran senin bebeğin ne kadarlık oldu. Biliyorsun bizimde gece uylku problemimiz var kırkı çıkınca geçer diyorlardı 50 günlük olduk biraz daha düzeliyor sanırım. Akşamları hatta gece desek daha doğru olur, banyo yaptırıp masaj yapıyorum biraz uyumaya başladı.

10. 25 Şubat 2008
  11. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Edacım benim bebişim perşembe günü 7 haftasını dolduruyor ancak gece uykuları çok düzensiz bazen tüm gece uyumuyor bazen 2 saat bazen 3 saat uyuyor şöyle bir kesintisiz uyuduğunu ya da kendi kendine uyuduğunu daha hiç görmedim bence de en iyisi ayakta sallamak ben de ona alıştırsam iyi olur aslında en az yorucu olanı bence annanesi sürekli kucağında uyutuyor bizim kızı aspiratörün altında ben de arabada uyutmaya çalışıyorum ancak uykusu o kadar hafif ki en ufak birşeyde uyanıyor bakalım bugün eşim buzuki orhanın cdsini aldı bebekler daha kolay uykuya dalabiliyormuş ve daha huzurlu oluyorlarmış inşallah işe yarar
    Bu arada bebeklerinize hiç muskat verdiniz mi bir başka deyişle hindistan cevizinin küçüğünü ben akşam sütüme karıştırıp verdim kaşıkla bir üç saat uyudu en azından
    Kızlar sizin bebişleriniz de uyurken çok ses çıkarıyor mu bizim ki o kadar çok ses çıkarıyor ve geriniyor ki bazen kendi sesine uyanıyor

12. 27 Şubat 2008
  13. sevorane

sevorane Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben prensesimi yattığı yerde uyumaya alıştırdım.maşallahı var kızımın sallanmadan uyuyor.
    şükocum benim bebeğimde öyle uykuda çok ses çıkarıyor.

14. 28 Şubat 2008
  15. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bizim kızımız hep memede uyuyor alışkanlık yaptı uyuyacağı zaman çığlığı basıyor ağzına alır almaz uyuyor emmiyor bile kokusu yetiyor galiba :KK70: yada emdikten sonra dizimde yatırıyorum karnına baskı yapıyor rahatlıyor ozaman uyuyor hoş daha 28 günlüğüz en küçüğünüz bakalım ileride değişecek mi.... :)

16. 28 Şubat 2008
  17. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende kendi kendine uyusun diye uğraşıyorum ama basıyor yaygarayı, şimdi yatağına yatırdım nazlı nazlı ağlıyor, kolik cd.sini açınca sustu dikkat kesildi. Ben bu cd. ile tanışalı 3 hafta oldu, çok delirmediği sürece işe yarıyor. Şimdi sustu uyuklamaya başladı. Salla salla nereye kadar zaten. Bu arada Şükran ben muskatta kullanıyorum, doktorum gaz çıkarmasına yardımcı olur kullanabilirsin dedi.

18. 29 Şubat 2008
  19. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Dün akşam kızım aralıklarla da olsa uyudu Allaha şükür :nazar:ama o kadar uykusuz olan annesi bendeniz gözüme uyku girmedi deli oldum:kızgın: yatakta bir o tarafa bir bu tarafa döndüm durdum ne güzel işte kızım uyuyor ben niye uyuyamıyorum anlamadım babamız dün gece Trabzondaydı ondan mı acaba demek ki beni uyutan onun horlamalarıymışsırnaşık şey