bebişlerimizin cicileri nasıl yıkanmalı

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve hircin tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : hircin
  1. hircin

hircin canım kızımm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar bebeğimin cicilerini yıkayacağım ama nasıl yıkayacağımı bilemiyorum kaç derecede yıkamalıyım? hepsini birlikte yıkasam renkleri karışırmı?lütfen yarrddıımm edinnn doğumuma az kaldııı şimdiden teşekkürlerrCADIARZU

2. 23 Haziran 2009
  3. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben bebekler için markette satılan toz sabunla yıkadım.gayettte güzel oldu.mis gibi.30 derecede yıkayablirsin.fazlasına gerek yok.şimdiden hayırlı doğumlar...yerimseniben

4. 23 Haziran 2009
  5. umutsuzbahar

umutsuzbahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu konu benimde kafama takılıyor. makinalar için sabun tozu var ama . malum onun çamaşırlarını ayrı yıkayacağız. ama 1 makina dolusu beyaz bir makina dolusu renkli biriktirecek kadar kıyafeti olmazki ? malum renkli beyaz bunlarıda karıştıramayız. elde yıkasak eğer bu defa da yeterli sıcaklıkta yıkayabilirmiyiz ? napmalı bilmiyorum valla :kedi:
    gerçi allahtan annem bi kaç ay yanımda olacak doğumdan sonra da .bizim zamanımızda hazır bez bile yoktu. bizlerde büyüdük işte . çokta takıntılı olmamak lazım sanırım . beyazlarını 40 derecede renklilerinide 30 derece de yıkasak yeter sanırım. napalım artık haftada 2 kerede onun için boş dolu demiycez çalıştırcaz makinayı zemuszemus

6. 23 Haziran 2009
  7. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    beyaz ve renkliyi karıştırmamak lazım. malesef makina biraz boş çalışmak zorunda kalacak.
    beyazlar 40, renkliler 30 yeterli olur bence de. bebişlerin kirlisi ne olacak zaten, çiş, kusmuk vs.
    allahım bir an once doguralımmm hepimiz sağlıkla kaydirigubbakcemile5

8. 23 Haziran 2009
  9. jeandark

jeandark elleyi minik minik Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben karıştırarak yıkıyorum zaten öyle koyu renkli kıyafet olmuyor. otomatik makineler için sabun tozu kullanıyorum. 40 derecede. Artık ön yıkama da yapıyorum bazen.

10. 24 Haziran 2009
  11. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    bu konu benimde aklıma takıldı bu aralar..makinada bebek giysi programları var orda yıkamayı düşünüyordum ama renkleri ayırsam azıcık birşey olacak..
    eşimde zaten azıcık bişey kirlide değil elde yıkayalım hepsini diyor..
    öylemi yapsam ne yapsam diye düşünüyorum..
    emek emek bir hevesle aldık giysileri makinada bozulursa renkleri ölçüleri moralim bozulur şimdi..

12. 24 Haziran 2009
  13. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlar tecrübeli bir anne olarak söylüyorum, elde yıkayarak baş edemezsiniz. kusmuk, tukürük,çiş ve kaka bulaşması gibi nedenlerle çok sık üstün değiştiriyor. ilk yıkama için 30 dk. programda renkli ve beyazları ayırarak yıkamanız yeterli. bozulmuyorlar hiç merak etmeyin. eğer yeterince kaliteli değillerse 5 ila 10 yıkama arası bozuluyor ama ilk yıkamada hiçbirine birşey olmuyor. herkeze sağlıklı doğumlar.

14. 24 Haziran 2009
  15. hircin

hircin canım kızımm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim cnm yardımların için

16. 24 Haziran 2009
  17. hircin

hircin canım kızımm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    öyle olacak mecburr napalım ilk bebeğim olduğu için herşeyi düşünüyüruz işteCADIARZU

18. 24 Haziran 2009
  19. hircin

hircin canım kızımm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler amin inş ALLAHIM herkese hayırlı doğumlar nasip etsin bir avazda kurtuluruz inş:CüvCüv: