Bebislerimizin emme durumu nasil?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve selin25 tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : selin25
  1. selin25

selin25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar bebislerimizi kac saatte bir emziriyoruz ve sutumuzu arttirmanin yollari nelerdir?
    Hadi kizlar burdan paylasalim bilgilerimizi...:lepi:

2. 10 Mart 2009
  3. selin25

selin25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Önce ben basliyim
    Benim oglusum 3-4 haftaliga kadar sutumle doyuyodu ve sutum ondan sonra azalmaya basladi, ve artik oglusum doymamaya baslamisti.ben ise öyle caya , yemek yemeye felan inanmiyodum ve sadece yapabildigim kadar su iciyodum, ama duzenli beslenmenin bir sart oldugunu simdi ögrendim, tabiki bol sivida tuketmeliyiz bunun yaninda.Rezene,anason ve kimyon karisimi bir cay aldim ve gunde 3 fincan iciyorum ve kizlar okadar ise yaradiki, Oglusum artik ne zaman emse sutum geliyo ve bazen fiskiriyo bile:nazar:Tabi daha SIK emzirmeye de basladim tabiki, cunki bazen 4 saat uyuyodu oglusum ama simdi uyumaya devam etsede uyandiriyorum onu.

4. 10 Mart 2009
  5. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    her uykudan kalktığında emziriyorum uyanık olduğundada saat beşı emiyor sayılır sütüm yetiyomu bilmiyorum ama düzenli beslenme şart bencede düzensiz yediğim gün bebeğimde huzursuz oluyor anlıyorum ozaman sütün doyuruculuğu azalıyor 17 sinde kontrolümüz var bakalım doktor ne dicek

6. 10 Mart 2009
  7. PureHate

PureHate Uğur böcüğüm (ÖzLem) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de her uyandığında ağladığında tıkıyom memeyi ağlamasına kaldığı zaman çok sinirli almıo memeyi acaip sesler çıakrıo sakinleştirip öyle emzirmem gerekio ilk zmanlar sütümün yetmediğini falan düşünüyodum doktora gittiğimizde de aynısını söyledim bakıcaz dedi bütün annelere göre böyledir ama tartıda belli olur dedi Allaha şükür kilosu normal demekki yetiyo anason, rezene ve stil tea içiyorum ayranın da süt yaptığını duydum ama gaz yapar korkusuyla içemiyorum süt içiyormusunuz sizler ben onuda gaz korkusundan içemiyorum ya

8. 10 Mart 2009
  9. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben her agladıgında emziriyorum uzun süre uyumadıgındada emmek istiyormmu diye bakıp emziriyorum gene.ama amzirirken agladımı napıcamı bilemiyorum :KK43:

10. 10 Mart 2009
  11. bebiscimkayra

bebiscimkayra bende bilmiyorum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    meraba arkadaşlar ben de ağladıkça meme veriyorum hem sakinleşiyor hem de emsin istiyorum....ama eğer uyuyorsa kaldırmıyorum çünkü uykuda çok önemlki...tabiii belli bir saati aşmamk şartıyla...yani iki saatte bir emme olayımız yok çünkü ona kalmıyor...memede uyuyor yarım belendiği içinde tekrar yarım saat bir saat sonra emmek istiyor bende alıp emziriyorum yoksa mememde uyumayı alışkanlık haline geitrecek...

12. 10 Mart 2009
  13. s.ozozel

s.ozozel T&M&S (Sibel Şengül) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğluş mememde uyumazsa rahat etmiyor ,imkansız uyumuyor.Gündüzleri genelde bi problemim yok 2-3 saatte bir kalkıyor kalkmazsa ben kaldırıp emziriyorum.Ama gece yarım saat sürmüyor meme isitiyor.Emziriyorum uyuyakalıyor gazını çıkarıyorum tam yatağa koyuyorum başlıyor viyaklamaya.Öldüm uykusuzluktan :KK43:

14. 10 Mart 2009
  15. BeyazBulut

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    aynı şeyi bizde yaşıyoruz bi dün akşam öyle yapmadı şaşırdım emzik veriyormusun sen

16. 10 Mart 2009
  17. RANUNA

RANUNA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar.. sizlere öyle özendimki anlatamam. benim bebeğimde bugün 19 günlük ama hala mememi almadı sütüm olmadı hiç makinayla biraz oldu ne duyduysam süt artırıcı yöntemlerin hepsini denedim ama çok az 30 cc kadar oluyor sütüm bunuda biberonla içiyor kızım.. hastanede kaldığımız zamanda tutmadı mememi. orda mamayla beslemişler eve gelince biz mama vermedikki memeyi tutsun diye ama ozamanda sarılığı yükseldi hastanede kaldı 1 gece busefer bizde verdik mamayı şimdi iyice alıştı biberona.okadar çok üzülüyorumki naptıysam aldıramadım mememi birde benim 14 yıldan sonra oldu bebeğim, okadar özenirdimki emziren annelere oz evki bende yaşamak istiyordum ama olmadı.. şimdilik pompayla sağıp veriyorum ama artık sütüm iyice azaldı.. sizlerden ricam sütü artıran çok ama çok etkili bi yöntem varsa lütfen yazın.. humana sitil,rezeneanason, vitamalt, ayva hoşafı, süt ayran, bunları denedim hiçbi etkisini görmedim çoğalmadı sütüm :KK43:((
    bebişlerinizi ve sizleri öpüyoruz...

18. 10 Mart 2009
  19. BeyazBulut

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    canım sütü arttıran en etkili yöntem bebeğin emmesi diğer yöntemlerin hepsi yardımcı üzülme sağlığı yerinde olsunda varsın emmesin sen verebildiğin kadar biberonla ver en azından anne sütü almış olur