Bebişlerimizin kıyafetlerini ne zaman yıkamalıyız???

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve meleğimsin tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : meleğimsin
  1. meleğimsin

meleğimsin Guest

2009 mayıs anneleri ne zaman yıkamaya başlayalım ben çok sabırsızlanıyorum ama daha 29 haftalığız 32 debaşlasam erken mi olur ki bir an önce yıkayıp ütüleyip yerleştirmek istiyorum siz ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz?birde hastane çantasını ne zaman hazır etmek lazım.?:enbuyukkk:

2. 23 Şubat 2009
  3. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Valla canım bizim kısmetse haftaya mobilyası gelecek. Bi 15 gün kokusu çıksın diyorum. Sonra yıkayacağım. Yani sanırım en geç mart sonuna bitirmiş olurum yıkayıp, yerleştirme işini. Doğum için mayıs başı dersek 1 ay önce tamamlamış oluyorum yani...

Hastane çantasını ise valla en geç bu ay sonuna tamamlamam lazım. Haftaya izne çıktığımda bi gün gecelik-pijama işini, bigün çanta işini halledersem onuda tamamlamış olurum...

4. 23 Şubat 2009
  5. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    valla ikiz anne adayıyımm 27 haftayı bitirdik yıkayalım diyoruz
    bohça yapıp bekletelim annemde kalıyorumda gidince mobilyayı temizler hemen yerleştiriz diyorum

6. 23 Şubat 2009
  7. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    çantamı 2 hafta sonra hazırlayacam

8. 23 Şubat 2009
  9. meleğimsin

meleğimsin Guest

iyi ya bende ben mi çok acele ediyorum dedim bende o zaman martın başında başlarım hem çantayı hazırlamaya hemde bebeğimin kıyafetlerini yıkamaya bende yıkayıp bohça yapıcam çünkü şifonyer bekliyorum...

10. 23 Şubat 2009
  11. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    başla bacım ne olacak acele değil son zamanda olmaz bu işler ben annemde kalıyorum riskli gebelik benimki 32 görsek diyip duruyor doktorum ......

o yüzden hiçççççççç son zamana bırakmam hiçbişeyi

12. 23 Şubat 2009
  13. meleğimsin

meleğimsin Guest

canım haklısın inşallah bebeklerini tam zamanlarını doldurdukları zamanda alırsın kucağına...

14. 26 Şubat 2009
  15. sema43

sema43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok istiyorum ama eşim erken daha diyor bende 28+6yım sabırsızlanıyorum birde ağırlaşıp hiç yapamazsam diyorum sonlara doğru tek başımayım çünkü

16. 27 Şubat 2009
  17. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bende daha ne yıkadım ne hazırladım belki mayısa bile kalmam ama bugünlerde başliyim diyorum ne olur ne olmaz önce yıkanacak ütülenecek ayırılacak çanta hazırlanacak nerden baksak iki haftamı bulur tabi hemen bu günlerde başlayabilirsem belki dahada uzun sürer

Son düzenleme: 27 Şubat 2009
  18. 27 Şubat 2009
  19. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    2008 mayıs annesi olarak hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin Rabbim..Hayırlısıyla SAĞLIKLA alın bebişlerinizi kucağınıza inşallah..canım ben 7.ay dolduğunda bebişimin giysilerini büyük bir özenle yıkayıp, kurutup, ütülemiş ve hazırlamıştım çantamı..o minik giysilerini asarken, toplarken, ütülerken çok garip oluyor insan..annelik çok başka bişeymiş arkadaşlar..eşim askerdeydi üstelik..doğum ile eşimin tezkeresi aynı güne rastlıyordu..önce eşim gelsin diye dualar edip az dua beklemedim 2008 mayıs annelerinden..dualarımız kabul oldu ve eşim erken geldi.. 11 mayısta eşim geldi 15 mayısta da bebeğimizi kucağımıza aldık..

sözün özü ne olur ne olmaz erken doğum olabilir diye düşünmüştüm ben..çantanın hazır olmasında bir mahsur yok bence..