bebişlerin ağzını nasıl temizliyoruz

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve misskokulumm tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

24 Ekim 2008
    Konu Sahibi : misskokulumm
  1. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    gerçi forumda da sordum ama pamukcuk korkusu sardı içimi kızımın dilinin üstü bembeyaz süt kalıntısı oldu tülbentle siliyorum temizlenmiyo olması normal mi
    bi de bugün alt dudağının dersinin soyulduğunu farkettim gerçi kitapta sütle çok temas ettiğinden dudak derisinde kabarma ve soyulma normal diyo ama siz de durumlar nedir?

2. 24 Ekim 2008
  3. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sut emen bebeklee dıllerının beyaz olması çok normal pamukçuk benım bebişede olmak uzereydı karbonatı suyla karıştırdım pamukla sıldırdım geçti bu kadar sorun yapma herşey yolunda:teytey:

4. 24 Ekim 2008
  5. ozlemehm

ozlemehm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hemşire bi akrabamız emzirdikten sonra çay kaşığı ile azıcık su ver pamukçuk olmaz demişti arada sırada veriorum bende su 55günlük oldu oğlum şükür olmadı pamukçuk falan

üst dudağı emmekten kabuk bağlıo kendi kendine düşüo sonra o her hafta kabuk değiştirio nerdeyse

6. 24 Ekim 2008
  7. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımınbda çok oluyordu meme ucu yarası için karbonatlı suyla siliyorum memeyi ve o şekilde emziriyorum hem meme ucuma iyi geliyor hemde kızımın ağzına

8. 24 Ekim 2008
  9. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    genelde pamukçuk sağlıklı bebeklerde olur derler.
    ebe arkadaşım "mikostatin" kullanmamı söyledi,eczanedekiler pipetin yarısını vermemi söyledi,yutarsa sorun değilmiş...te ben korktum,fazla gibi geldi bana,sadece bir kulak çöpüyle ağızına sokup sürebildiğim yerlere sürdüm,iki günde geçti.,daha sonra arada bir sürmüştüm yeniden olmasın diye.

10. 25 Ekim 2008
  11. hatice41

hatice41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun benim kızımda da var mikostatin kullandım karbonatalı suyla sildim geçmiyor başka çare varmı?

12. 25 Ekim 2008
  13. SeADeniz

SeADeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Nısanurcum benım bebegımınde dılı bembeyaz :) temızlemıyorum cunku sut emdıgındendır o dudak kabugunuda 6. gunde attı benım bebegımın dudagında baya bı kabuklanma olmustu dudaklar sısık bende cok korkmustum ama neysekı tecrubelı annelerın yardımı ıle korkuyu ustumden atıyorum

14. 26 Ekim 2008
  15. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben göğüs için lansinoh krem kullanıyorım.bu hem benm için hemde ağızdaki pamukcuk için iiymiş.gecen2 gün krem sürmedim yaralarım düzeldi die.bu seferde ağzında pamukcuk olustu.sürmeye devam ediyorum şimdi.kreme basladığım gün pamukcuk gecti nisanurum.tavsiye ederim.bi zararı yok aksine faydası var:)

16. 26 Ekim 2008
  17. Kires

Kires Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.220
    Ödül Puanları:
    148
    Bende lansinoh kullanıyorum belki ondan olmadı ama emzirdikten sonra kaynamış soğumuş bir çay kaşığı su veriyorum doktorum demişti ver diye hiç olmadı.bizde pamuçak ..hem tülbent bebeğin ağzını acıtır öle yapma bence...krem oğlumun dudaklarına da iyi geldi hiç kuruma olmadı hatta arada dudaklarına sürüyorum bile kurumasınlar diye

Son düzenleme: 26 Ekim 2008
  18. 26 Ekim 2008
  19. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hee bizimkindede hiç yara olmadı.belkide dediğin gibi kremden.sositososito