bebişlerin bir günlük menüsü

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve zeseze tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : zeseze
  1. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ek gıdalara tam olarak başlayanlarımız bebeklerimize 1 gün içinde neler verdiğimizi yazalım.
    sabah (10) 180cc mama
    öğle(12) sebze çorbası
    14.00 meyve püresi ve cici bebe
    16-17.00 yoğurt meyve püresiyle
    19.00 mama
    21.00 mama cici bebe meyve karışımı
    23.00 gece maması

2. 2 Ocak 2009
  3. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğin kaç aylık canım ?

4. 3 Ocak 2009
  5. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    takviminde yazıyor canım 7 ay 5 günlük

6. 3 Ocak 2009
  7. yixgxitimmm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hakketten yazıyormuş.ben onları hiç okumuyorum ya :eek: Malesef Olmadı ama bana dört beş aylık çocuk annesi lazımdı :teselli: Ek gıdaya geçip geçmeye yada nasıl geçeceğime karar veremedim bir türlü :KK46:

8. 3 Ocak 2009
  9. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    neden mama veriyorsunuz?
    ben ayrıyetten mama hiç vermedim
    yemek , çorba suları, sebze çorbası verdim,
    ama mama hiç vermedim, çünkü emmesi normal di

10. 3 Ocak 2009
  11. dygtan

dygtan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :çok üzgünüm:Benim oğlum 6,5 aylık ama doğru düzgün birşey yediremiyorum. Sabah 9:30 gibi kalkıyor ve sabah memeden başka birşey istemiyor, 11:30 da tekrar yatıyor eğer şansım varsa 12:00 - 12:30 gibi uyanıyor kahvaltı yapması 13:00 buluyor. sonra tekrar 2 saat sonra uyuyor, 16:00 gibi belki biraz çorba yiyor, oda yayla çorbasına bayılıyor, sebze çorbasını asla tam yemiyor. 2 saat sonra uyuyor uynanınca 19:30 gibi az pekmezli yoğurt yiyor, 2 saat sonra uyuyor uyanınca 22:00 gibi az birşey muhallebi yiyor. Aralarda sadece emiyor, meyve asla yemiyor, suyunu içmiyor, kokusundan hatta görüntüsünden bile ayırt edip ağzını kitliyor. Gecede 12 den önce uyumuyor ve aç yattı için yarım saatte bir sürekli uyanıp emiyor. Ben bu çocuğu nasıl adam edicem? Ne olur akıl verin.

12. 3 Ocak 2009
  13. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım oğlum 4 ay 3 haftalık:)
    mama veriyorum çünkü sütüm 58 gün yetebildi ancak yoksa istemem mi emzirmek...

14. 3 Ocak 2009
  15. yixgxitimmm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Biz senin bebeğini 7 aylık olarak görmüşüz nedense ?? Benim oğlum da 4 ayını dolduracak.Benimde sütüm yetmediği için bu güne kadar formül mama ile besledim.ve artık az olan sütümü bile almak istemiyor mamaya alıştığı için senağlama bende artık ek gıdaya başlamak istiyorum..
    Zeseze sen tam olarak nezaman ve nasıl başladın ek gıdaya.. ve ilk ne yedirmeye başladın ?/ gördüüğüm kadarı ile bayağı birşeyler yediriyorsun çorbalar falan .ben daha mama dışında hiç bir şey vermedim..

16. 4 Ocak 2009
  17. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizim dr.muz 2.ayın bitiminde başlattı. yoğurt,armut,şeftali püresiyle.pürelere 1 tane de kare bisküvi ekletti.emmediği için başlayacaksın dedi. önce çok korktum ben erken diye ama dr.muza teşekkür ediyorum şimdi iyiki başlamışız. her şeyi yiyor şimdi maşallah.bu sölediğim besinleri kaşık kaşık filan deil ben baya öğün olarak verdim.
    şimdi yukarıda yazdığım gibi besliyorum

18. 4 Ocak 2009
  19. yixgxitimmm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bilgiler için Teşekkür ederim canım. a.s. Aslında benim ikinci çocuğum ama ilki anne sütü aldığı için 6 ay kadar ek gıdaya gerek olmamıştı.Küçügüm almadığı için ve bu aralar artık mama ile doymadığnı hissettiğim için ek gıdaya geçmek istiyorum Dördüncü ayını nerdeyse dolduracak .Peki Yoğurdu sen kendin mi mayalıyorsun ?? Bugün denedim ama başarılı olamadım..İlk oğlumdada kendim yapmayı denedim bir kaç kez ama başarılı olamadım :1no2: Nedense birtürlü beceremiyorum bu mayalama işini .Pastorize Hazır sütlerle küçük bir bardak yapayım dedim ama olmadı birtürlü .. Pirinç unundan mama gibi şeyler yapıyormusun ? Ay herşeyi unutmuşum sanki ilk defa anne oluyorum :eek: