bebişlerin kaç öğünü olmalı???

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve tuanam__ tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

10 Aralık 2009
    Konu Sahibi : tuanam__
  1. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bayanlar benim bebiş 8 aylık.siz bebeklerinize günde kaç öğün veriyorsunuz.ben sabah kahvaltı öğlen çorba akşam üstü meyve akşam muhallebi veriyorum.ama bi kaç sitede okudum kahvaltıyla öğlen arasındada bi öğün vede akşam yine çorba veya püre vermek gerekirmiş.öylede çok olmazmı????

2. 11 Aralık 2009
  3. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebişim 6.5 aylık we ben sabah saat 8 gibi dewam sütünü weriyorum.dewam sütüne 1 yaşına kadar dewam etmek zorundayız.daha sonra uyku zamanı zaten ama uykuya yatmadan ben yine kahwaltılık weriyorum az bişey.daha sonra öğlen kaşık maması weriyorum.yine uyku zamanı.saat 4 gibi çorbasını weriyorum.bazen erken kalkarsa öğlen uykusundan meywesini weriyorum ama akşam öğünü kesinlikle çorba oluyo!tekrar uyku we 8 gibi uyanınca da dewam sütünü weriyorum we sonra da gece uykusuna geçiyo yawrum:)

4. 11 Aralık 2009
  5. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 6 aydan itibaren sabah muhakkak kahvaltı , ara öğün meyve , öğlen çorbası , akşamüzeri yoğurt olmazsa olmaz , akşam 8 gibi muhallebi , 12 de devam sütü veriyorum .
    Şimdi 10 aylık yemek de vermeye başladık akşam yemeği sonra muhallebi veriyorum

6. 12 Aralık 2009
  7. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    KBY sen çorba günde 2 kezmi veriyorsun.birde muhallebi vermiyormusun akşam????
    benim kızım yoğurt yemiyor ne yaptıysak yemiyor

8. 13 Aralık 2009
  9. tubilay

tubilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide sebze yemiyor :KK43:

10. 13 Aralık 2009
  11. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    günde 1 kez çorba weriyorum.her öğünde değişik şeyler weriyorum.hiç 2 kez aynı besini wermedim öğünlerinde.yoğurt önceden weriyodum ama demir ilacı kullandığımız için doktor yoğurt bi müddet wermeyin dedi.yoğurduna 2-3 tane bebe bisküwisi koyuyodum çok beğeniyodu.ama demiri öldürdüğü için doktor bi müddet wermeyin dedi.akşam çorbasını weriyorum.zaten çorba öğün olarak akşam werilmeli.hiç muhallebi wermedim ama öğle öğününde kaşık maması weriyorum onu çok sewiyoo ama her besinini 1 öğün olarak weriyorum.aynı besini 2 ya da 3 kez asla wermiyorum.hep değişik şeyler wer.yoğurdu bi de bebe bisküwili dene!bakalın ne tepki wericek.ya da meywe rendele içine öyle wer.

12. 13 Aralık 2009
  13. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende her öğün deyişik şeyler veriyorum sabah kahvaltı uyurken devam sütü öğlen çorba meyve suyu yoğurt muhallebi sonrada devam sütüyle uyku

14. 13 Aralık 2009
  15. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sabah 8:mama
    11:kahvalti
    13:meyva ogunu
    17:corba,yogurt veya yemek
    21:kasik mamasi

16. 15 Aralık 2009
  17. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sabah sut yada kahvaltı hangısı ısterse artık ara meyve couk uyuduysa bu ogunu atlamak zorunda kalıyorum oglen corba ıkındı yogurt aksam corba gece muhallebı verıyorum eger gece 1 2 gıbı uyanırsa yıne sut yapıp verıyorum ...bu ogunlerden sadece meyve ogununde atlama olabılıyo oda ogun satatınde uyuyosa oglen corba vaktınde uyandıysa... tabı bu ogunlerın arasında bızım yemek saatımızde muhakkak ıstıyo hanfendı onlarıda tattırma amaclı verıyorum benı rahat bırakmıyosa elıne verıyorum ekmekgın kosesını yerı gogu ekmek yapa yapa dolanıyo etrafta:)bu arad benım kızım 9 aylık

18. 15 Aralık 2009
  19. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    YAni akşam öğünüde vermek gerekiyor heralde çorba falan ekleyelim artık bizde