bebislerin kafa sekilleri

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve penguen06 tarafından 4 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : penguen06
  1. penguen06

penguen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oglum dogdugundan beri sirt üstü yatmayi seviyor, dolayisi ile kafasinin arkasi biraz düz oldu sanki.simdi 4,5 aylik.simdiden sonra bi degisiklik olurmuki acep?doktorumuz 6 aylik olana kadar degisir demisti ama bilemiyorum.

2. 5 Temmuz 2008
  3. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yan yatırmaya bak yastık desteğiyle o döndüğü zaman sen düzelt yavaş bi şekilde bende çok dikkat ediyorum

4. 5 Temmuz 2008
  5. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    benin kızım düz yatamıyor.iki saniye tutup hemen yana çeviriyor.sezeryanla doğduğu için kafa şekli düzgündü zaten.avrupai bir kafası olacak galiba.annem muhacır kafa diyor severken:roflol:

6. 5 Temmuz 2008
  7. adabasar

adabasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim iki oglumda her sekilde yatiyorlar ama genelde özellikle geceleri karninin üstüne yatiyor dolayisi ile kafa sekilleri cok düzgün bana kalirsa seninki yeteri kadar büyümüs artik karninin üstüne yatirabilirsin hem daha rahat ediyorlar.

8. 5 Temmuz 2008
  9. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum hep yan yatıyor sırt üstü dönse bile ben hemen gidip yan çeviriyorum gece zırt pırt yanına gidip yan mı düz mü diye bakıyorum eşim yeter artık bizimkinin sırt üstü boğulma çağları geçti diyor sen çocuk evlenince de gizlice odasına girip yan çevireceksin çocuğu diyor:) gündüz de ana kucağında sırt üstü olduğu için gayet düzgün kafası bence de yan çevir canım yaaaa kafasının arkası düz olunca pek hoş durmuyor gerçi zevk meselesi ama..hem daha erken 1 yaşına kadar anca şekillenir kafa bıngıldak kapanana kadar yolu var..

10. 5 Temmuz 2008
  11. asiyansari

asiyansari Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebişimide ilk bir ay her iki yana yatırdım.sonra sırt üstü yatırdım kafasını sola çevirdi.o günden beri ne yaparsam yapayım zorlayarak o pozisyona dönüyor mutlaka.bunuyla yanına koyduğum yastığı itiyor.sol tarafa doğru kafası yassılaştı biraz.dr.a sordum acaba boyun kaslarında bir problemmi var diye.yokmuş.dr.çevirince sağa tam çevirdi..bebekler ne kolaylarına gelirse bebekler onu yaparlar dedi..uğraşıyorum bakalım.ama galiba biraz yassı kafalı bir kızım olacak.şu an 3,5 aylık.düzelir inşallah..

12. 5 Temmuz 2008
  13. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hamileyken ultrasonda bebeginizin amerikan basi var demisti doktor dogdugunda hep ayni yone yatmak istiyordu bende hep duzeltiyordum ama sonra kolayini buldum gece bir yone gunduz bir yone yatiriyorum istemiyor bazen destek yapiyorum donmesin diye basi hic bozulmadi.

14. 5 Temmuz 2008
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Belli aralıklarla kafasının pozizyonun değiştirmek lazımmış yoksa kafatasında şekil bozukluğu olabilir diye okumuştum.Ama benim oğlumda seninki gibi ben çevirsem bile beş dakka sürmüyor henüz bişey olmadı fark edebileceğim.

16. 5 Temmuz 2008
  17. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımında kafası çok hooşuma gidiyor kendsi bi sağa bi sola çevirerekyuyuyor ama tam çeviriyor boynu acıyodur diye üzülüyorum çünkü vücut sırtüstü kafa tmamen yan

18. 5 Temmuz 2008
  19. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aynı benim oğlum. oda kafasını bi sağa bi sola çeviriyor. o yüzden de kafasının arka kısmı biraz sivri ama benim hoşuma gidiyor. sanki amerikan saç tıraşı yapılmış gibi duruyor.