bebişlerin su ihtiyacı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elma xsxekeri tarafından 3 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : elma xsxekeri
  1. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yaa benim kafam çok karıştı oğlum bugün 46 günlük oldu prematüre doğdu 2kilo 40gramdı ama ilk günden itibaren hayata çok sıkı tutundu bebeğim 10 günlük olana kadar sadece anne sütü emdi aslında sütüm okadar çokki hep akıyor ama doyurucu değilmiş ve bebeğim 10 gün içinde sadece 80 gram aldığı için doktorumuz mamaya başladı 4 saatte bir mama veriyorum şimdi ama sütümüde çok güzel emiyor aslında anne sütüyle beslenen bebeklerde suya ihtiyaç yokmuş ama benim bebeğim hem mama hem sütüm ikisinide tüketiyor şimdi ben su vermelimiyim bide bu sütün kalitesi sonradan artarmı çünkü emdikten sonra hiçte öyle çok açmış havası yok oğlumda sadece çok uzun süre memede kalıyor ama herkes bunun normal olduğunu söylüyor.. bide ben süt ölçümü diye bşey duydum bilen varmı nerelerde yapılır bu süt ölçümü .. şimdiden hepinize teşekkür ederim

2. 4 Mayıs 2008
  3. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canim sutunden su ihtiyacını karsılıyordur bence ama doktoruna sor tabi
    bence sen memeye devam et birde tatli seyler ye gercekten ise yarıyor
    yesillik ye salata kıvırcık roka
    bugday corbasi ic sutunun kalites artsin
    emzirmeye de hep devam et canim madem suutn geliyor
    kolay gelsin

4. 4 Mayıs 2008
  5. EU1

EU1 Guest

CANIM BENİM ÜZÜM HOŞAFI VE KAYISI HOŞAFI ÇOK İYİYMİŞ EGER SADECE EMZİRİYOR OLSAYDIN DERDİM Kİ SU VERMENE GEREK YOK AMA MAMA VERDİĞİN İÇİN BİLEMİYORUM DR UNA SOR BENCEDE ALLAH YARDIMCIN OLSUN CNAIM BENİM

6. 4 Mayıs 2008
  7. elma xsxekeri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun kızlar doktoruma sordum 2 çay kaşığı ver dedi ama dürüst olmak gerekirse dr bana pekte bilgili gelmedi açıklamaları beni tatmin etmiyor daha ii bi dr arıyorum bu arada saranur verdiğin örnekler gerçekten işe yarıyo ama sadece sütün miktarını arttırıyo bozada çok işe yaradı bende ama tabi artık boza zamanı geçti bulamıyorum eczanelerde satılan vita malt diye bi içecek var onu kullanıyorum acayip işe yarıyo hapyhapy yeşillikte bebeğime çok gaz yaptı be canım taze soğanda süt yapıyo ama gazda yapıyo bu arada buğday çorbasının tarifini verirsen denemek isterim ben bilmiyorum ilgilendiğiniz için teşekkür ederim bu arada

8. 4 Mayıs 2008
  9. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    su yada sıvı gıdalar sütü arttırıyor tatlı falan yedirtmelerinin sebebide susatmasıysım.benim bebeğim sadece anne sütü almasına rağmen su veriyorum bir tanıdıkğın dr.u (prof) bebeklerin böbreklerinin çalışması için neyle beslendiğine bakılmamaksızın su içirilmesi gerektiğini söylemiş bende içiriyorum zaten havalarda sıcak hararet yapabiliyor

10. 4 Mayıs 2008
  11. elma xsxekeri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım sen ne zaman başladın su vermeye doğduğundan beri veriyomusun

12. 4 Mayıs 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeğinizin bezi yeterince ıslanıyorsa suya gerek yok diye biliyorum heryerde de öyle yazıyor bence su falan vermeyin kendi doktoru önermedikçe ve anne sütü alıyorsa

14. 4 Mayıs 2008
  15. elma xsxekeri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oh oh benimki değil bezini açtığımız gibi karşısında kim varsa onu bile ıslatıyo doktoru kaç kere yıkadık biz çişle bak şimdi içim rahatladı bunu daha önce duymamıştım

16. 4 Mayıs 2008
  17. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    elma şekeri 1,5 aylıkken falan başladım su vermeye

18. 4 Mayıs 2008
  19. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ne yersen sutunede o gecıyor sen ne kadar guzel ve saglıklı beslenırsen sutunun kalıtesı de o kadar artar,bol sıvı al sabahları yumurtanı sutunu pekmezını felan muhakkak ye, ogelen ve aksam hem sebze hemde proteın al ,eger sutun gelıyorsa ve guzel beslenırsen mamaya gerek yok ama mama verıyorsan arkasından 2-3 cay kasıgı su ver bebişe