Bebişlerinde Gaz Sorunu Olanlara Çözüm..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Hadise_5426 tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : Hadise_5426
  1. Hadise_5426

Hadise_5426 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhabalar 4 aylık Dünya tatlısı bir kızım var

ilk doğduğundan beri gaz sorunumuz vardı kabız değildi ama devamlı ıkınıyordu doktora götürdüğümüzde ''BABULİNE'' adında bir bitkisel şurup tavsiye etti '' 1 aylık küçük bebeklerde Sabah-Öğlen-Akşam 1 çay kaşığı şurup 1 çay kaşığı kaynamış ılımış su'' 2-3 aylık bebeklerde ise sabah-öğlen-akşam 1 tatlı kaşığı şurup 1 tatlı kaşığı kaynamış ılımış su'' şeklinde uyguladık ve çok rahat ettik gaz sorunumuz 4. ayın başında ortadan kayboldu çok rahat ettik Bitkisel bir şurup olduğu için de alışkanlık falan da yapmıyor ve benim bebişim tadını çok seviyordu hiç akıttırmadan içiyor bu marka Hindistan'dan ithal. Bitkisel olduğu için sigorta karşılamıyor fiyatı 15:00 TL civarında. Doktorunuza sorun ve bu bitkisel şurubu kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum benim gibi çok rahatlayacaksınız.

Artı diğer bir konuda ıkınma idi bebişim ıkınmaktan kıpkırmızı kesiliyordu kanız da değildi ama devamlı ıkınıyordu bunun için doktorumuz günde yarım çay kaşığı saf zeytin yağı içirmemizi ve bu hacı şakirin falan doğal saf sabunları var onları fitil şeklinde yapıp makatını uyaracaksın hem doğal hemde zahmetsiz bebişin hemen kakasını rahatlıkla yapacak dedi denedim ve gerçekten çok faydasını gördüm..

Tüm Annelere Tavsiyemdir... ( Bitkisel Şurup Markasını Mutlaka Doktorunuza Sorunuz Ve Öyle Kullanınız, Dilerseniz Googleden'de Araştırabilirsiniz...) GEÇMİŞ OLSUN!hihoyyyt

2. 3 Mart 2010
  3. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım ya o bitkisel şuruplar çok iyi geliyor bir kaç markada var .... şu ıkınma olayında sabun ilginçmiş tşk bilgi için

4. 5 Mart 2010
  5. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    sabun mu? bunu doktormu dedi?

6. 6 Mart 2010
  7. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    ayyynennnn katılıyorum benim bebeğimin de gaz sorunu vardı ve kabızdı. doktora götürdük kabızlık için sağolsun BABULıNı verdi. ertesi gün kullanmaya başladık. Allahıma şükürler olsun oğluşum ek gıda da alıyo buna rağmen en fazla 2 günde bir kakalıyo ve gaz sorununada süper oldu. herkesin kucağında pırt pırt. şiddetle tavsiye ederim ama muhakkak hadisenin de dediği gibi doktorunuzla konuşun. bitkisel olduğu için hiçbir sorun da olmuyo. bilginizeee anneler

8. 6 Mart 2010
  9. Asude05

Asude05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Zinko ve Nurse denedim ama pek faydasını göremedim birde bunu deneyelim bakalım.

Kullanımı nasıl arkadaşlar günde ne kadar ve ne zaman veriyorsunuz.

10. 6 Mart 2010
  11. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    bende nurse denedim zinko denedim ama bu kadar faydalı oldumu.....sanmıyorum. doktorum bana günde 4 defa bir tatlı kaşığı olarak söledi ve bende öle kullanıyorum. ayrıca bebeğim o ilaç söylendiğinde 5 ay 11 günlükdü.