bebişleriniz ellerini emiyor mu?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve <<tuxgxba>> tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : <<tuxgxba>>
  1. <<tuxgxba>>

<<tuxgxba>> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben emzik vermedim oğluma.alıştırması bi dert bıraktırması bi dert diye.emme ihtiyacı duydukca göğsümü verdim.ama kaynanam ha bire kafamın etini yiyo.işte falancının kişisi vermiş çok rahat etmiş diye.ben vermemekde çok ısrarlıyımda hem damak sağlığını düşünüyorum tabiki.ama ellerini emiyo bu da beni deli ediyo.kaynanama malzeme çıkıyo işte versen elini emmez diye.3 aylık oldu vermekde istemiyom ama.arkadaşlar ne yapmalıyım oğluma kötülük mu yapıyorum acaba?emzik vermelimiyim?emzik verip de ellerini emen bebiş varmı?senağlamasenağlamasenağlama

2. 21 Ocak 2009
  3. niva

niva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben emzik tutsun diye çok uğraştım tutmadı ama elini yine emiyor kaynanan boşuna konuşur bir görsen şapır şapır ellerini emişini emziği verince de kusuyor gibi yapıyor

4. 21 Ocak 2009
  5. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim kızım 2,5 aylık. 1 aylıkken amziğe alıştı. çok rahat ettim valla. 2 aylık olduktan sonra da ellerini ağzına sokuyor ıslatıyor yalıyor. ama emmedi hiç elini. doktor elini ağzına bu şekilde götürmesinin normal ve gelişimi açısından iyi bir şey olduğunu söyledi.

6. 21 Ocak 2009
  7. ozlemehm

ozlemehm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    acaba versen alcakmıydı bide o var....biz verdik de ne oldu evde emzik koleksiyonumuz oldu:roflol: hiç birini almadı
    ellerini emmeyen bebek yoktur heralde çünkü eller tanındıktan sonra en kolay ağızına götürdükleri şey hele dişl eteri kaşınıosa

8. 21 Ocak 2009
  9. muhjeo

muhjeo seniyorum:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım merhaba benim kızımda ellerini emiyor emziğede alıştırdım ama emziği atıp ellerini hemen ağzına götürüyo bu olay bir müddet daha devam edecek gibi

10. 21 Ocak 2009
  11. gxuxl-xsxen

gxuxl-xsxen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben doğumdan hemen sonra verdim emziği cappudu cuppudu emdi şuan emzik müptelası değil ama gerçekten hızır acil gece emme haricinde sık sık uyanıyor emziği veriyorum hemen uykuya devam ediyor ama buarada el emme manyağı oldu meme emerken bile çaktırmadan memenin altından elin ağzına götürüyo bazen hızını alamıyo iki elini birden sokuyo ağzına el emiyor ama şükür şuan parmak emmiyor parmağını emen bırakamazmış bu aylarda ellerini emmesi normalmiş
    bence bir dene derim alırsa ver emziği damak yapısına uygun artık emzikler artı bu lafı çok duydum ama damak yapısı bozuk çocuk tanımadım hiç ve ailemizde çok doktor var hepside kullandı çocuklarında bende o yüzden gönül rahatlığıyla veriyorum emziği hem emziği ortadan kaldırırsın bir ağlar iki ağlar sonra bırakır ama elini nereye saklıcan o yüzden bırakmayabilir ve kocaman çocukken bile emmeye devam ediyo olabilir

Son düzenleme: 21 Ocak 2009
  12. 21 Ocak 2009
  13. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    benim oğlumda elini emiyor ikisini birden ağzına sokuyor hatta bulursa benim elimide yiyor bende acaba bir sıkınıtısımı var diye endişenmiştim ama demekki herkesin bebişi yapıyor bunu

14. 21 Ocak 2009
  15. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızım ellerini emiyodu başta şimdi sol elinin baş parmağını bulup cok cok emiyo öyle uykuya dalıyo başka türlü uyumuyo.ilerde parmağını emmeyi bırakmaz diyolar napıcam elini ağzından alsam kıyamet kopuyo.bırakır mı acaba

16. 21 Ocak 2009
  17. dbest

dbest Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    parmak emmek bebeklerin kendini yatıştırma yöntemlerinden birisi ve kendisi istemedikçe bırakmayacak o yüzden bence hiç karışma bırak emsin.. zaten daha çok minikkk annesiii :ecrin_bebek:

benim kızım da elini emiyor, iki elini yumruk yapıp ağzına sokmaya çalışıyo bazen de işaret parmağını yanlamasına ağzına sokuyo emiyo cok cok :ecrin_bebek: çok şeker yawww

18. 21 Ocak 2009
  19. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benimkide öyle iştahlı emiyorki ne bulursa babası gazını çıkarmak için üzerine dayadığında adamın kazağını bile cok cok emiyor.eldivenin üzerinden baş parmağını buluyor ve iştahlı bir şekilde devam eldiveni çıkaruyorum önce yüzünü elşitiyo sonra alıp emiyo valla.çok uğraştım ama emzik için emmiyo benim çikolatam keşke emseydi damak gelişimi için çok iyi aslında.