bebişleriniz sabah ıkınarak uyanıyormu

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve yrgn tarafından 13 Ekim 2008 başlatılmıştır.

13 Ekim 2008
    Konu Sahibi : yrgn
  1. yrgn

yrgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 2.5 aylık oldu. sabahları 6 gibi ıkınmaya başlıyor bir yandanda çırpınıyor. sanki içinden taş çıkaracak sanki doğum yapıyor. 1,5 ila 2 saat çırpınma sonrası kakasını yapıyor ve rahatlıyor. çoğu zaman bunu gözleri kapalı yapıyor. uyanamıyor garibim .ama bazende ağlıyor. kakadan sonra rahatlıyor ve gülücükler atıyor. ama saatte 8 olmuş oluyor.
    kıvranmasına dayanamıyorum yatağında alıp dizlerini karnına çekiyorum karnına masaj yapıyorum ama onuda uyandırmış oluyorum tabi.çünkü bazen uyanmadan işini halladebiliyor. gün içinde rahat .birde akşam saat7 gibi mızmızlanıyor yada bazen çok ağlıyor. bu uzun süredir böyle.aslında zinco kullanalı kendi gazını çıkarayor ama yinede sabah çok ıkınıyor... sizin bebşlerde böylemi? yani sabah ve akşam mı oluyo bu problem hep

bide gündüz uyuyorlarmı benim ki en çok 2 -3saat oda kesik kesik.derin dalamıyor uykusu özen istiyor yani yanında kalmak gerekiyo.

2. 13 Ekim 2008
  3. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    günaydın arkadaşlarım ve yiyenlerim nasılsınız inş.iyisinizdir.ertuğun poposu yara oldu çok huysuz durmuyo antibiyotik özellikli krem verdi dr.u inş.geçer içim parçalanıyo ya kıpkırmızı bide aşının huysuzluğu ay sormayın.canım ertuğdada var aynı şey 6 da uyanıyodu 9 a kadar ıkınıyodu.bende senin gibi ne masajlar dr.sordum metsil verdi bagırsakları düzenliyomuş aynı zamanda bide ben rezenex aldım sabah ıkınmaya başlayınca 3 damla metsil 5 damla rezenex veriyorum ıkınmaları kesildi canım ertuğda 2 aylık 6 günlük bence önce metsili deneçok güzel bir ilac bide dr.lar bitkiselleri çok fazla kullamayın bebege agır gelir diyo.geçmiş olsun.bide göbek masajını yukarı aşagı yapmıcaksın sadece yukardan aşagı yapacaksın.digr türlü gazı aşagı çekerken aynı zamanda yukarı tekrar itiyoruz yani bu masaj yanlışmış.inş.geçer canım faydası olur

4. 13 Ekim 2008
  5. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    anlattıklarının aynılarını bizdede var canım hemde aynı saatlerde ben de kötü ama ama rahatlasın diye altını açıp ayaklarını karnına çekip tutyorum böylelikle yapıo ama geçen gün dr.umuz kızdı bana .sen dedi bi umumi tuvalete girdiinde herkesin gülerek mi kakasını yaptıını sanıyosun tabiiki ııkınacak bu bebek ama insan bi kenarda oturup sürekli sana gülücükler atmasını bekleme dedi böle şelere alıştırma çocuğu diyerek fena bozdu kısaca:I)) ama haklı kızlar biliyorum elimizde değil ama onların bu hayatta çok çok yeni olduklarını unutuyoruz çoğu zaman:KK43:

6. 13 Ekim 2008
  7. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    canım sanki benim oğlumu anlatıyosun.bu kadar çok benzerlik olmaz.biz de sab simplex kullanıyoruz ama sabah beşte ıkınmalarımız başlıyor ve 8-9 gibi kakasını yaptıktan sonra rahatlıyor
    .gün içerisinde dalarak uyumuyor.

8. 13 Ekim 2008
  9. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım bu sorun herkezde var benımde duzenlı olarak kızım sabahları 7 de ıkınmaya baslıyordu nabsam olmuyordu.sımdı ben 6 da uyanıorum 4 damla metsıl verıyorum .kızım 7 de ıkınmaya baslayınca hemen omuzuma alıyorum .hem gece bırıken gazı cıkıyor hemde kakasını yabıyor .altını degısıyorum ve rahatladıgı ıcın uyumaya devam edıyor.:eek:

10. 13 Ekim 2008
  11. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ben de sab veriyom ama 9a kadar çekiyoz biz

12. 13 Ekim 2008
  13. mavixsxxsxxsxxsxxsx

mavixsxxsxxsxxsxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayy aynı benim oğlumda gözlerini açar açmaz ıkınmaya başlıyoo..sab simlex kullanmaya başladıkk..ama çok etkili olduğunu söyleyemem.

14. 13 Ekim 2008
  15. ben_nay

ben_nay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yazını okurken sanki benim bebeğimd3en bahsediyormuşun gibi oldum aynı sorun aynı saatlerde bendede var demekki normal sende çok üzülüyosun değil mi:KK43:

16. 13 Ekim 2008
  17. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benim kızımda da var aynı sorun. Sabahları uykusunda sürekli ıkınıyor. Birde sizin bebişler günde kaç kez kakalıyor bezlerini? Benim ufaklık bu aralar 3-4 kez kakalamış oluyor normalmi bilmiyorum. Ben milupanın rezenesinden veriyorum. Bugün bir arkadaş kuru dut önerdi, onu deneyeceğim. 10 tane kuru dutu az miktarda suda kaynatıp suyunu içiriyormuşsun, çok kolay gaz çıkarıyorlarmış. Bakalım deneyeceğim.

18. 20 Aralık 2008
  19. seycik

seycik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [B]merhabalar, benim bebeğim de 19 günlük ve aynı bizi anlatmışsınız arkadaşlar :) ben de çok üzülüyorum ve yazdığınız herşeyi satır satır tekrar okuyorum. Ben zinco damla kullanıorum gerçekten çok işe yarıyor.[/B]