Bebıslerınıze demırı nasıl verıyorsunuz?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve yagmur77 tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

7 Nisan 2009
    Konu Sahibi : yagmur77
  1. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar dr.bize demir ilacini yemeklerden 1 saat once 2 damla gunde 4 kez olmak uzere verdi.yalniz ac karnina vermek kolyda.sonra 1saat bekletmek zor benim oglumu .siz nasil yapiyorsunuz???

2. 7 Nisan 2009
  3. polipe

polipe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bizde bugün ilk defa kullandık bizimki sabahları 8-9 arası emmiyor bende o arada verdim. c vitaini ile daha etkili olur dediler ama portakal suyunu sevmiyo benim oğlum ek gıdayada geçmedik geçince pekmezle ver dediler bakalım şimdilik sade içecek oda iğrenç kokuyor zor içer bizimki

4. 7 Nisan 2009
  5. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktorumuz bıze vermedı demır ılacını. demır ılacı kan testı yapılmadan verılmez dedı kaldıkı 9. aya kadar cocuklardakı anemı normal ılac kullanmaya gerek yok, 9. ayından sonra kan testı yaparız ondan sonra gereklıyse verırız dedı. doktoruma guvenım tam. hıc sorgulamadım bıle soyledıklerını.

6. 7 Nisan 2009
  7. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bize sağlık ocağı rutin olarak devletin belirlediği programa göre verdi ve bebeğin kilosuna göre damla sayısını belirledi ve ben oğluma meyve püresi veriyorum onunla birlikte onuda veriyorum çünkü meyvelerle emilimi çok yüksek oluyor ayrıca o iğrenç tadı anlamadan içmiş oluyor çoğu bebek kusuyormuş bunu içerken bence sende biraz armut suyu hazırlayıp iki kaşıkta ona kat damlanızıda öyle iki damla iki damla yapma hepsini birden ver ben dört dört olarak iki kaşıkta veriyorum dr.umuz bizede isterseniz sabah akşam olarak verebilirsiniz dedi ama sütlü gıda almayacak dedi e bizim birtek öğleyin meyvemiz var onunla versem dedim çok iyi olur dedi.

Ayrıca biz kan tahlilide yaptırdık ve oğlumun kanı düşük çıktı yani bu aylarda kansızlık muhakkak oluyor her bebekte bunu anlamanın bir yoluda bebeğinizin kafası uyuduğunda terliyorsa bu demir eksikliği anlamına geliyormuş benim oğlumun terliyordu düzenli verince damlasını terleme durdu bunuda bilgi olsun diye yazmak istedim

8. 7 Nisan 2009
  9. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen canım benim doktorum da vermedi , tahlilsiz olmaz dedi , tahlil yapacağımız zamanı bekliyoruz biz de :1rolleyes:

10. 7 Nisan 2009
  11. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    günde 1 kez 7 damla
    yemekten yarım saat önce
    2 haftadır kullanıyoruz
    ferro sanol ilacımızın adı da

12. 7 Nisan 2009
  13. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kan tahlılı falan yapmadan saglık ocagından verdıler
    her aksam 7 damla seklınde verıyorum ben
    ama benım oglumun kafası ellerı bıle cok asırı terlıyor ama kansızlıktan olabılecegı hıc aklıma gelmemıstı
    bende takıp edeyım bakalım degısım olacakmı

14. 7 Nisan 2009
  15. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimkide acaip terliyo ama alakası olduğunu sanmam doktor büyüme nedeniyle olduğunu söyledi.bizde kilosuna göre kullanıyoruz sabahları aç karnına ferrum damla.doktor her çocukta demir eksikliği olur bu dönemde dedi.hatta en son gittiğimde artık kıyma koy çorbalara birazcık dedi.3 kere çekilmiş yağsız.aç karnına sabahın köründe veriyorum tam uyanamadan uyuyor biraz daha sonra acıkınca doyuruyorum bende.biraz emilim için vakit olmuş oluyo.

16. 7 Nisan 2009
  17. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi okudum seni beklemekcim.kafa terlemesi ondanmıymış ya gerçekten.:KK43: benim oğlan çok terliyo ama epeydir ilacı kullanıyoruz biz bi işe yaramıyomu yoksa.

18. 7 Nisan 2009
  19. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende aynisini kullaniyorum, sen nasil kullaniyosun.8 damlayinin hepsini ayni anda mi veriyosun???