bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz?yardım..

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve s_eker tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : s_eker
  1. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Allah bebişlerimizi bağışlasın inşaallah.sizler nasıl uyutuyorsunuz?benim bebiş memede uyuyor ama bazen zor oluyor,sizler sallıyormusunuz?çok tereddüt ediyorum beşiğinde sallasam zararı olurmu daha 45 günlük.ayağında sallayan varmı?beni bilgilendiriseniz çok sevinirim.

2. 9 Mayıs 2009
  3. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım daha çok küçük beşiginde hafiif şiddette sallayabilirisin.ama memende uyuyorsa en güzeli.evet bazen uyutmak çok zor oluyor.ben 2 aylikken ayagimda salliyordum.zaten küçük daha meme emerken hemen uyur yavrucak:))güle güle büyüt canim bebişini

4. 9 Mayıs 2009
  5. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim canım.Allah bebişinle uzun ömür nasip etsin.evet memede uyuyor ama bazen hatta çoğu zaman saattlerce uyumuyor gözler gidiyor ama uyumuyor sallamayı düşünüyorum ama çok kararsızım.

6. 9 Mayıs 2009
  7. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    o kadar yöntem denedik ki,aspiratörde uyudu,ayakta sallandı,memede uyudu,evin içinde bebek arabasında gezerek uyudu,beşikte sallandı,ana kucagında halen bazen sallanıyor.ve bir sakinleştirici ( tv de bebek kanalı ninnileri,bilgisayarda kendi videoları,minik dualar klipleri , yahut ayakta ninni mırıldanarak bir kaç tur atarak) ile sakinleştirerek yatagına koyup emziğini verince uyuyor cogunlukla.

8. 9 Mayıs 2009
  9. Movenpick

Movenpick suzi19 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aman canim sakin sallanmaya alistirma derim ben zor unutturdum salliyodum ayagimda kizimda memede uyuyakaliyodu yatagina koyuyoduk uyuyodu
    ama gazi oldugu bi zamanlar her yolu denedigimiz icin sallanmaya alismisti sükür simdi yataginda uyuyo agzina emzigini veriyorum uyuyo bende rahatladim vallahi hem sallamak zararli beyin acisindan yine de sen bilirsin herkesin yetistirme tarzi baskadir bu arada Allah bagislasin bebisini:))

10. 10 Mayıs 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ilk başlarda ayakta sallıyorduk. şimdi emerken uyuyo yatağına kaldırıyoruz. ya da babasının kucağında sallanarak uyuyordu.

12. 11 Mayıs 2009
  13. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    2 aylıktan sonra ben bebeğimi uzun süre ayakta sallayarak uyuttum şimdi mamasını yiyip uyuyor:nazar:
    fakat nasıl alıştırırsan öyle gidiyor bence sabret ve yatağına koyup piş pişleyerek uyumasına alıştır önceleri hemen uyumasa bile sonr asonra uyumaya başlayacaktır ağalrsa kucakla kucağında pişpişle sonra yine yatır yatağına biz uçakla yolculuk yaptık ve çok uykusu olmasına rağmen ayakta sallanmak istediği için uyumamıştı zilli

14. 11 Mayıs 2009
  15. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    kim ne derse desin, benim kızım doğduğu günden yaklaşık 3buçuk ayına kadar uyuma güçlüğü çekti, sallamayıp da ne yapıcaktık, ilk gün diorum ya,hastanede ayakta salladık zor uyudu.memede hiç uyumuyodu, ve bunun sebebi gaz bence, gazı çıkmadan uyumuyo sallayıncada özellikle battaniyeyle çok rahat dalmaya başladı zamanla, ilk 3ay bebeklerin hafızası yoktur ki alışsın, kesinlikle sallayın bebeğin uyku düzeni oluşana kadar uyumasını istediiniz saatler sallayarak bi uyumasını sağlayın ki uyku ritmi gece gündüz ayrımı oluşsun
    kızım şimdi 4aylık 1aydır odasında uyuyor, 2haftadr da nerdeyse hiç sallamıorum yatağnda sakinse ve uykusu varsa uyuyo.maşallah.gazlı bebekse gazlı dönemlerinde sallayın derim, uyumassa yorgunluktan daha çok huzursuz olur ve uykusuzluğu alışkanlık haline getirir

Son düzenleme: 11 Mayıs 2009
  16. 12 Mayıs 2009
  17. fatmaaa

fatmaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım üç aylık. tecrübelerime göre bir bebeğin uyuması için üç şey gerekli. birincisi tokluk hissi, ikincisi kesinlikle gazı olmamamlı, üçüncüsü güven. sallamak en son çare ama tavsiye etmem. biz başardık kızımla. önce emzirip gazını çıkarıyorum. sonra ona tekrar meme veriyorum hem kendii güvende hissediyor ve uyuyuveriyor.

18. 12 Mayıs 2009
  19. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bence yatağında uyumaya alıştır,sallamak çok iyi değil.ben oğlumu emzirerek uyuttum hep,alıştı şimdi 13 aylık hala emerek uyuyor ve çok zor oluyor..