bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve rida tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

25 Şubat 2008
    Konu Sahibi : rida
  1. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar, bebişlerinizin şu an bulunduğunuz ay/hafta itibariyle gelişlerini merak ettim. 29.haftadayız ve benim bebiş şu an ters görünüyor. böyle giderse sezaryen olursun dedi doktorum. bu aylarda anlaşılır mı normal/sezaryen durumu? okuduğum yazılarda %4 oranında ters gelme ihtimali vardır diyor. son aylarda bebişin normal doğum şeklini alabileceğini söylüyor. sizin bebişler ne durumda paylaşırsanız sevinirim.

2. 25 Şubat 2008
  3. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Canım en son cumartesi gittiğimde doktor 1200 gr olmuş dedi yani bulunduğu haftaya göre ( 28+6 ) oldukça normal..Bu gidişimde bebeğin döndüğünüde söyledi doktor çok şükür şimdilik iyi gidiyor durumum. Ama doktor suyumun biraz fazla olduğunu söyledi..Bu arada sanki göbeğim artık daha hızlı büyüyor sanki..

4. 25 Şubat 2008
  5. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Aramızda 2 gün var canım. bakalım benim bebiş ne zaman dönecek, belki de dönmüştür değil mi? 28.haftada 1,158 kg'dı ve ters görünüyordu. aslında ben doğumdan çok korkuyorum. günler yaklaştıkça korkum da kuvvetleniyor. Allah'ım yardım etsin herkese. Doğum hikayelerini dinlediğim insanların söylediği herşeyi kafaya takıyorum. ya bana da öyle yaparlarsa diye. Ne yapacağımı bilmiyorum belki Allah o zaman sabrını verir. Herkese kolay doğumlar diliyorum...

6. 25 Şubat 2008
  7. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    28+3 günlük olduk bizde en son geçen hafta gittiğimde benim bebeğimde kafası yukarda görünüyordu ama doğuma kadar çok değişirmiş umarımda öle olur bende çok korkuyorum normal doğumdanda sezaryenden de herkes farklı şeyler anlatıyor ağzımdan çıkarmıcam yaa bebeğimi allah kolaylık verir bizlerde rahat doğum yaparız inş. Allah hepimizin yardımcısı olsun

8. 25 Şubat 2008
  9. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Açıkçası ben doğum olayını şimdiden hiç düşünmüyorum niyeyse bir rahatlık var içimde..Belki daha önce doğumlara ve sezeryana girdiğim içindir..Gerçi orada ağrı çeken ben değildim ama doğum olayı o kadar kısa sürüyor ki ( ve gerçekten bir mucize ) Bana kolay görünüyor..Bir keresinde lisedeyken çok şiddetli bir regl sancısı çekmiştim, ağrı bacaklarıma vurmuştu ve ayağa kalkamıyordum sürekli üşüyordum..Düşünüyorum da heralde çekeceğim ağrı öyle birşeydir..Ona dayanmışsam buna da dayanırım heralde :)) Aslınca açıkçası çok dua ediyorum ( bütün anne adayları için) ve Allah hiçbir kuluna kaldırabileceğinden fazlasını yüklemeyeceği bildiğim için bu kadar rahat olabilirim..Şimdiden bunlara kafa yormanın hiç luzümü bence..Vakti geldiğinde herşey kendiliğinden olacak..Beni asıl endişelendiren doğum sonrasında bana ve bebeğe kimin bakacağı..Bu beni daha çok tedirgin ediyor açıkçası..Hadi bi şekilde zaten doğuracağımda doğurduktan sonra bana bakacak kimseyi bulamazsam bebekle birlikte sefil olmak istemiyorum..

10. 25 Şubat 2008
  11. kayra alin

kayra alin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    En son geçtiğimiz C.tesi minik kuşumu gördüm.. Tam 27 haftalıkken kilosu; ayy bunu yazmak çok komik geliyor ama 1194 gr.dı. şutarafagitti
    Herşeyinin normal göstergelerde seyrettiğini söyledi doktor.. İşte böyylee..
    Doğum konusunda hepinizin istediği şekilde doğum yapabilmenizi diliyorum kızlar, ben ilki sezaryen olduğu için mecburen aynı olayı yaşamak durumundayım; ama korkmuyorum, inşallah aynı şekilde rahat geçer.
    Şekli ne olursa olsun doğumlarımızın; inşallah sağlıklı meleklerimizi, sağlıcakla kucağımıza alırız...

Son düzenleme: 25 Şubat 2008
  12. 26 Şubat 2008
  13. BERÇEM

BERÇEM Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende en son 25 haftada gittim ve merak edip sordum dr.uma bebek ters mi değil mi diye biraz güldü daha çok erken dedi. ama bebeğim tersmiş şimdilik.
    29 haftamda tekrar gideceğim bakalım dönmüşmü.

14. 26 Şubat 2008
  15. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ebrucum dediğin gibi Allah kaldıramayacağımız yükler vermez..Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin. bu arada doğumdan sonra bebişime annem bakacak. Aynı binada oturuyoruz. Bugün memlekete gidecek ama doğuma yakın dönecek. Abimin hanımı da 9 haftalık hamile. Hepimiz bu haberi 5 yıldan sonra aldık. çok sevinçliyiz. Allah herkese bu güzel duyguları yaşatmayı ve bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

16. 26 Şubat 2008
  17. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim bebişlerimizin duruşu bence normal ama nedense benim dr beni korkutmaya bayılıyor Kötü Kazen..neden böyle birşey diyor? dönmez mi diyorum.:1no2: dönmeyebilir, şu an sezeryan görünüyor diyor...inşallah 2 hafta sonra kontrole gittiğimde dönmüş olur. Ben de değiştiricem doktorumu.

18. 26 Şubat 2008
  19. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Lütfen...Eşimin doğumuma yetişmesi için dua edin arkadaşlar..Eşimin yanımda olması çok önemli...11 Mayıs'ta tezkere alıyor..bebek de 11 mayıs görünüyor..şu an özel bir hastanede kontrollerimi oluyorum. Ama devlet hastanesinde doğum yapmak istiyorum. Zaten doktorumdan da memnun değilim...doğuma iki ay kaldı. Herkesin tavsiye ettiği devlet hastanesi doktoru var. ona mı gitsem diye düşünüyorum. Sezaryen olursam doğumuma girer..ama doktorlar normale girmiyorlarmış..şaşırdım kaldım..aceba çok mu erkenden kafaya takıyorum bunları..belki de eşim burda olmadığı ve herşeyi kendim düşünmek zorunda olduğum içindir...