Bebişlerle Dişari çiktinizmi????

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve ERVUS tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

9 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ERVUS
  1. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    KIZLAR BEBEKLERLE DIŞAR ÇIKTINIZMI ÇIKTIYSANIZ NERELERE GİTTİNİZ BİZ DAHA ÇIKMMADIK 40 MIZI MEKLİYORUZ 10 GÜNÜMÜZ KALDI:asigim:

2. 9 Haziran 2008
  3. burcuye

burcuye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Biz kırkını beklemeden bir kaç defa dışarıya çıktık, uzak bir yere gitmesekde hergün en azından evin önüne ya da balkona çıkartmaya çalışıyorum. Dışarıya çıktığımızda en büyük problem bir restorana ya da kafeye gittiğimizde sigara içiliyor olması. Bu yüzden bu tip yerlere çok fazla gidemiyoruz. sadece parka ya da eğer açık tarafı varsa oraya gidebiliyoruz. Açık yerlerde bile masalar birbirine çok yakın olduğu için genelde sigara dumanından kaçış olamıyor , biz de apar topar mekanı terkediyoruz. Şu sigara yasağı bir an önce tüm mekanlarda uygulansa çok rahat edeceğiz. Bir de gittiğimiz yerlerde dikkatimi çeken bebeği emzirirken sana insanların uzaylıymışsın gibi bakmaları. ne düşünüyorlar bilmiyorum ama bundan doğal birşey olabileceğini de düşünmüyorum. Alışveriş merkezleri hariç hiçbiryerde emzirme odası yok malesef ki bebeklerin de 6 aydan önce bu yerlere gitmesi önerilmiyor. Ufff yani o kadar zor ki , biz bebekli annelerin hayatını kolaylaştıracak hiç bir şey yok maalesef.Çok üzgünüm çoook

4. 9 Haziran 2008
  5. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kırkından önce de kırkındanan sonra da dışarıya çıktık.15 günlüktü acıkhavada dolaştık..20 günlüktü ev oturmasına gittik..genelde evden cıkmam bir olay oluyor,meleğimin tüm ihtiyaçlarını karşılıyorum,ve yanıma acil an eşyalarını alıyorum toparlıyorum kendimi hazırlıyorum derken..kafamçokkarıştı.ancak saatler sonra sokağa çıkabiliyorum..yalnız başıma çıktığımda en ufak bir ağlamada panik oluyorum,ama yanımda eşim,arkadaşım varsa en azından stressiz oluyorum..gittiğim rest.cafelerde veya herhangi bir yerde ilk önce emzirme odası ,herhangi bir boş oda varmı onu yokluyorum,eğer yoksa kendimi ona göre ayarlıyorum..zor oluyor ama şalımı şöyle bir atıyorum boynuma.büzülüyorum...bazen kriz anı geliyor kan ter içinde kalıyorum ama napim..meleğiminde havaya ihtiyacı var.:1rolleyes:

Son düzenleme: 9 Haziran 2008
  6. 10 Haziran 2008
  7. Naze

Naze Guest

İki defa sarılık için doktora gittik bir kez de aşı için....Güya gezmeye çıkmadık teyzeleri...Kırkımızın çıkmasını bekliyoruz ya gezmeler için teyzeleri :))

8. 10 Haziran 2008
  9. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

Son düzenleme: 10 Haziran 2008
  10. 10 Haziran 2008
  11. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Gezmeye çıkmadık ama kontrole çıktık iki kez..Aslında ben çok istiyorum ve eşimede söylüyorum hafta sonu çıkıp en azından parka gidelim diye ama o "bebek daha çok küçük sonra çıkalım" diyor..

Bu arada Burcucum ben Ankara'da büyük alışveriş merkezlerinin fast food bölümlerinde uluorta emziren anneler gördüm..Kimse oralı olmuyor aslında..Sanırım mekandan mekana değişiyor tepkiler..Birde internette bir emzirme gömleği gördüm belki seninde işine yarar.

http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=53719

Birde bebeği neyle çıkarıyorsunuz dışarı..Buradan size bir link vereyim..Orada kendi slingini kendin yap bölümleri var..Esnek bir kumaştan sling yapma yöntemleri falan var..Ben premaxx'ın slingini sipariş ettim..Aslında gitti gidiyordan almayı çok istedim ama kredi kartı muhabbetine alamadık zaten satışta durmuş..

http://annevebebisi.kadinlarkulubu.com/2007/09/valentines-park-ve-ev-yapm-slingler.html

12. 10 Haziran 2008
  13. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    off kızlar ya ben anneme gitmek istiyorum iki sokak ötemde ama eşim gitme bebek hasta olur diyo iyice sıkıldım evde yaaaaa dışarı sadece bebeği kontrole götürdük okadar :KK43::KK43:

14. 10 Haziran 2008
  15. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    biz bebişimi bol bol kontrole
    diyarbakırdan izmire getirdik
    dünde 40 ımızdı 40 gezmesine annemin arkadaşına götürdük
    ama artık yavaş yavaş açık havada dolaşmaya çıkaracam

16. 10 Haziran 2008
  17. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım artık havalar iyice ısındı bence kendini ve bebişini eve hapsetme bak annen de çok yakınmış ne güzel hiç durma evde dışarı çıkmak sana da bebişine de çok iyi gelecektir.

18. 10 Haziran 2008
  19. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ebrucuğum,sling bu dönemler için en iyisi vallahi.bende en kısa zamanda dışarı cıkabilirsem kumaş alacağım ve diktireceğim..yurtdışında yaşayan bir arkadaşım 1 yaşına kadar kendi yapmış olduğu slingi kullanıyordu,ve okadarda rahatmışki..ama malesef buaralarda kimse kullanmıyor..yada beğenmiyor..aslında önemli olan rahat etmek ve bebeğimizinde rahatlığı..gerisi hikaye..:)