Beddua almayacaksın !!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve txixrtxixl kelebek tarafından 27 Nisan 2009 başlatılmıştır.

27 Nisan 2009
    Konu Sahibi : txixrtxixl kelebek
  1. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0

babannem annemı ıstenmemıs daha zengın sanların alyık bırı ıle ewlendırmek ıstemıs babamı babamda annem ıle ewlenmıs
    babannem annem o zaman bır ılac vermıs vıtamın dıye anemde vıtamın ıçmıyor ılac ıçmeyı sevmıyor bır gun ecz bırısıne demıskı bende bu vıtamın var kullanmıyorm al bunu ıhtıyacı olana ver ecz bu yumurtalıkları tembbellestırıyor demıs vıtamın degıl
    neyse annem bana hamıle kaldı ben dogmusum babannemler anneme çok cektırıyorları ıftıra yalan hersey var annem se 17 yasında
    annem babnnemlere kıdıkc benı doverdı babannemde derdıkı o senın annen degıl o uvey senı sevmıyor kardesını sevıyor gıt ewe halının ortasıa cısını yap derdı bende anneme kınlenırdım yapardım
    yıne derdıkı annen bagır dedıgını yapma gıt yukuge çısını yap evı kırlet vb o sana bagırıyor sende onu sınır dıye bana ıntıkam almayı ogrettı neys eannemı hı sevemedım kendımıde sevdirmedm opturmuyordum yuzune bakmıyordum
    babannem bu arada kımseye soleme annen çok fena bır kadın bak baban bana çok kızar dıyordu bu benı ıçımde buyudu
    bır gun babannem geldı annemle babamı kavga ettırdı o zaman anladım burda annem sucsuz sonra baktım babannem devamlı annemı kotuluyo annem bısı demıyor annemı sevmeye basladım
    o zmana anlattım anneme agladı abanneme beddua ettı delırsın aklı getsın ewlatlarını tanıyamasın onlara hasret kalsın
    yıllar gectı babannem akıl hastası babamı halalarımı tanımıyor ewlatları dıe aglıyor
    onu gorunce hiç acımıyorum
    bır anne ıle çocugu dusman edıp ıntıkamını ondan alan bır ınsan daha kotusunu hakedıyor
    ama o kopukluk hala deveam eıyor annemle aramıza gorumez duavrları ordu bır kere ne zamaan ben ewlendım annemle farklıolduk ama ben zaten uzak bır sehırdeyım

babam aradı banneneı gormeye gıtmedın ewlendıgınden berı gıt bır gor dıo ne dersını gidem mı bu arada babam olayları bılıo ama annesını çok sevıyor

2. 27 Nisan 2009
  3. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Yapılan cok kotu bırsey, ama kotuluge kotulukle cevap vermekte bızı karsıdakınden farklı kılmıyor..
    Helekı beddua... Oyle demeyın yaslılık, hastalık ne zor.. sımdı hastalanmıs da.. ıcınden gelmesede vazıfen ıcın gıt gor derım... Yarın ne olacagı hıc bellı olmaz...

4. 27 Nisan 2009
  5. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    cok yazık bır anneyle evladı bırbırıne dusman etmek onları sevkatten sevgıden mahrum bırakmak allah şifa versın....

6. 27 Nisan 2009
  7. txixrtxixl kelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın ama benı bu duruma kendısı getirdı kın tutmayı neferet etmeyı o ögrettı yuzunu gormek ıstemıyorum annemle benı koparttı annemı uvey annem sandım dusunsene 3 degıl 5 degıl 12 yasıma kadar aklım basıma gelene kadar uvey anne olarak bılıyorsun o çocugun dunyasını dusunsene bıze kaybettırdıgı seneler var duyunca hiç acımadım
    ama dunde berı dusunuyorum ababm dıyor bı gıt zıyaretıne ızmıe geldıgınde ugra dıyor kara kara dusunuyorum

bir insan egerkı caresızse kocası destek degılse elınde olmadan ıçı yanar beddua eder bır bedduanın 7 mahelleye zararı varmıs

8. 27 Nisan 2009
  9. ifrit

ifrit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kötülüğe kötülükle karsılık verme. yoksa sende ah alırsın bigün hiç beklemediğin yerden.
    ya bu arada aceledenmi böyle yazdınn?? cok zorlandım okurken

10. 27 Nisan 2009
  11. txixrtxixl kelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    klavyem bozuk ondan bagzen hafler basmıyor

12. 27 Nisan 2009
  13. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    babaanneninyaptığı çok kötübişey tamam Allah affetsin onu ama anneninde beddua etmesini hoş karşılamadım ben ben böyle bi durumda Allaha havale ederdim Oherşeyin en iyisini bilir
    bencede git babaanneni görmeye sonuçta hepimiz yuaşlanıcaz kim bilir ne hallere düşücez şimdi onlara yarın bize

14. 27 Nisan 2009
  15. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198

Tabıkı yasananları ancak sız bılırsınız.. ama buyukluk merhamet sızde olsun artık bu saatten sonra ne ofkenın bır faydası var ne kının..
    sonucta o zaten ömrünün sonuna yaklasmıs hasta bır kadın.. kınlenmek evet belkı ben olsam bende kınlenırdım ama yınede gıderdım sanırım..

16. 27 Nisan 2009
  17. THE DREAMER

THE DREAMER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Babaannenin yaptigi hiç de hos birsey degil.Zaten Turkiye de gelin kaynana iliskilerinde hep istememezlik çekememezlik var.Ama bende arkadasa katiliyorum kotuluge kotulukle cevap verilmez.Babaannen anladigim kadariyla artik çok yaslanmis ve su anda bir çocuk gibidir.Babaninda babaanneni seviyor olmasi çok normal ne olursa olsun veya ne kadar kotu olursa olsun o onun annesi et tirnaktan ayrilirmi ayrilmaz.Sende su soruyu sor kendine sen annenden vazgeçebilirmisin.Bence sen ne yapmis olursa yapsin yada ne kadar kotu olursa olsun git gor babaanneni hiç kimse için degil once ALLAH daha sonra da kendin için yap.Bence kotuluge verilebilecek en iyi cevap iyiliktir.Karsindaki insan bunu anlamiyor olsa bile.Kimse gormuyor olsa bile Yuce Rabbim gorur bilir ve hiç bir kotuluk cezasiz kalmaz onun katinda bu dunyada yada oburunde odenir elbette yapilan kotulugun bedeli.Tabiki en iyisini bilirsin.Kalbinin seni goturdugu yere git.

18. 27 Nisan 2009
  19. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Babaannenin yaptığı affedilir değil,yenilir yutulur da değil ama ne olursa olsun biz ilahi adalete karar verebilecek güçte değiliz.

Neyin neden dolayı olduğunu,hangi olayların sonucu olduğunu bilemeyiz.O yüzden herkesin yanlışı kendine diyerek,Allah'a havale etmeyi bilmek lazım.Tabii kendi üzerine düşeni de yapmayı ihmal etmeyerek.

Onu herhangi bir yaşlı,muhtaç biri olarak gör ve ziyaretine git derim.

Beddua kime edilirse edilsin yanlıştır,sen kötülüğe kendi içindeki iyilikle karşılık ver.O sana başka bir yerden geri döner mutlaka.