bedeli ağır oldu..

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve ozo_ank tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ozo_ank
  1. ozo_ank

ozo_ank Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kızlar aklım çok karışık.. 6 senelik ilişkim var, bu sene son sınıfa geçtim, erkek arkadaşım 2 senedir çalışıyor. Nişan istediler, sevgilimin ısrarlarına dayanamadım durumu aileme açtım. Abim durumu 1 senedir biliyordu, hatta tanışmıştı erkek arkadaşımla. Birden karşı çıkmaya başladı..
    Babama açtığımda önce olur, ailesiyle de kendisiyle de tanışayım dedi. Aradan 1 ay geçti, sevgilim çıkıp benim için geldiğinde babam birden tanışmaktan vazgeçti. Önünde 1 sene okul, sonra da iş bulma var daha etrafına bak kendini bağlama demeye başladı..
    Erkek arkadaşımsa bu durumu ailen beni istemiyor diye algıladı, ki tavırlardan anlaşılan doğru söylüyor. Seni 1 sene daha beklerim daha da beklemem diyor, benden çıkardı olan biten olayları. Şu durumda da aramız pek iyi değil, bana eskisi gibi ilgi göstermiyor..
    Korkarım sonuna geldik bu ilişkinin ama yılların emeği var, üzülüyorum ailemin yaptığı hatanın bedeli bu kadar ağır mı olmalıydı? yoksa boşa mı kürek çekiyorum? yardım lütfen...benneyaptımki

2. 16 Ağustos 2010
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Bizde okuyan kız nişanlanmaz sözlenmez vs senin ailenin mantığı da budur belki..
    Erkek arkadaşın suçlu,sen aileni suçluyorsun ama seven adam 1 sene beklerim yoksa da beklemem demez.
    Kız evi naz evidir olur böyle şeyler baba da kızını düşünür abin de gayet modern bir adam ki tanışmış bile erkek arkadaşınla .. herşey normal bence,sorun erkek arkadaşın gereksiz hasssiyeti.
    Askere gitti mi askere gitsin bu sürede,kaç yaşındaki insan hemen öyle vazgeçer mi sevdiği kızdan.
    bana böyle bir cümle kurulsa bana destek olmak yerine tehtid eden adamı şutlarım.

4. 16 Ağustos 2010
  5. peninsula

peninsula böğürtlen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bence tanışma erken olmuş biraz daha bekleseydn şimdi böle demeleri normal.kim çıkarsa öle diyeceklerdr büyük ihtimalle

6. 16 Ağustos 2010
  7. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sizin gösterdiğiniz özeni sevgiliniz göstermiyor sanırım. Seven insan 1 seneden başka beklemem der mi hiç

8. 16 Ağustos 2010
  9. ozo_ank

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Asıl sorun işte ne askerlik derdi var ne de iş bulma..Parası her şeyi hazır sadece beni bekliyor..Sanrım biraz da ailesi zorluyor, doğuya tayini çıkacak, tek göndermemek için.
    Şimdiye kadar o beni daha çok sevdi, benden daha çok fedakarlık yaptı, o yüzden biraz da vicdanen belki de bu sözüne katlandım.
    Ben de aynı fikirdeyim, seven erkek bırakamaz bekler. İnsan kendi hayatı söz konusu olduğunda objektif yaklaşamıyor işte.
    Ben seni sevdiğim için 3 sene beklemiş olacağım dedi bana savunma olarak. Ailemin yaptığı yanlış verdiği sözden dönmüş olması..Sonuçta kalkıp yol geldiler bunun için.

Korkarım sevgisi bitmiş bunu görmekten mi korkuyorum ne?

10. 16 Ağustos 2010
  11. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Arkadaşım evlilik öyle,doğuya tek gitmesin yok ailesi istedi vs diye olabilen birşey değil.
    Bu sebeple sana müddet verip sonra da terk edecek adam seni haketmiyordur zaten.
    Sana ne fedakarlık yaptı şimdiye kadar sanıyorum ok ufakken tanışmışsınız zaten.
    Ne yaptı mesela şimdiye kadar,asıl fedakarlık şu an yapması gereken.
    Sanki o kız sen erkeksin garip bir hal almış durumunuz.
    "Kendi hayatı" kavramı var ise onda zaten sorun var demektir,hayatı değil hayatınız olmalıydı önemli olan.
    O zaman gitsin hemen nişanlanıp evlenecke birini bulsun canım .Madem böyle evliliğe bakışı..
    Ailenin çağırıp reddetmesine de gelirsek ooooo nişanlanınca ne sorunlar ne sorunlar çıkıyor bu konu devede kulak kalır.Böyle şeyleri hoş görür erkek tarafı çünkü kız daha okuyor.Ve babanı hala haklı buluyorum..

12. 16 Ağustos 2010
  13. ozo_ank

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    derinss özelden mesaj yolluyorum..

14. 16 Ağustos 2010
  15. ozo_ank

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Seni kesinlikle haklı buluyorum, sadece kendimde o cesareti bulamıyorum. Dile kolay 6 sene geçirdik. 18 yaşımıza yeni basmıştık başladığımızda, ondan önce birisini çok sevmiştim sürünmüştüm peşinden. İlk gençlik dönemleri işte..Kimseye güvenemedim, sevmek istemedim..Şuanki erkek arkadaşıma çok hoyratça davrandım. Beni çok seviyordu peşimden ayrılmıyordu, kendimi yaralamamak için onu yaklaştırmadım pek yanıma..
    Bu dönemde bir yandan da babamla annem boşandılar.3-4 senelik çok sancılı bir dönemdi. Araya başka kadın girdi, bunun travmasını çok zor atlattım. Hala gelecekte mutlu olur muyum korkusu var içimde, evlilikten aldatılmaktan korkuyorum.
    Bunların bir çoğunu onun desteği sayesinde atlattım, her anında bana destek oldu, dert ortağım oldu.
    Son 1 ay içerisinde olan olaylara kadar bir bayanın karşılaşabileceği ideal erkek özelliklerini taşıyordu, ama bu olaylara verdiği tepkiler gerçekten çok zorluyor beni..
    Yaşı küçük de değil artık 25, çocukluğuna versem..Sanırım babamın zamanında ailemize yaptığı yanlıştan dolayı, benim geçirdiğim travmalardan haberdar olduğu için biraz da bilinçaltında babama karşı kızgınlık da var.
    Ama bana söylediği bir kaç ağır söz var bunları kaldırmakta zorlanıyorum.. İlgilendiğin için çok teşekkür ederim..

16. 16 Ağustos 2010
  17. ozo_ank

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    özelden mesaj atamadım bu arada canım..

18. 16 Ağustos 2010
  19. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ailenin biranda düşünceleri değişmiş neden sence?