Beetle Juice (Beterböcek)

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve Elif tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.166
    Ödül Puanları:
    438
    Tim Burton 'ın masalsı şaheserlerinin ilk örneklerinden olan Beetle Juice (Beterböcek) 1988 yılında çekilmiştir. Kendi halinde çiftlik evlerinde yaşayan ve ev işleriyle uğraşan genç çift Barbara Maitland (Geena Davis) ve Adam Maitland (Alec Baldwin) geçirdikleri kaza sonucu ölürler.
    Evlerine döndüklerinde bu durumu farkeden çift ölümlerinden sonra evlerinin satılıp yeni sahipleri olan garip Deetz ailesinin gelmesiyle bu durumdan hoşnut olmazlar. Onları kovmak için çeşitli korkutma yöntemlerini deneyen çift başarısız olunca ölüler dünyasında işinde uzman olan Beetlejuice'a (Michael Keaton) başvururular.
    Bu arada Deetz ailesinin gotik kızı Lydia (Winona Ryder) çifti görebilen ve iletişim kurabilen tek insandır. Çift, Beetlejuice 'in sandıkları gibi biri olmadığını öğrendiklerinde başlarına bela olandan kurtulmak için Lydia 'dan yardım almak zorunda kalacaklardır. Tim Burton'ın kendine özgü tarzı ve anlatımıyla çektiği filmlerden biri olan Beterböcek hem eğlenceli hem fantastik bir film olarak 7'den 70 'e herkese hitap ediyor. Kendimden örnek olarak 7 yaşındada ilgimi çeken bu filmi yıllar sonra izlediğimde farklı gözle baksamda yinede sevdiğimi söylemek isterim.

Beetlejuice
    Filmde en iyi performanslardan biri kuşkusuz Michael Keaton 'ın Beterböcek performansıdır. Akılda en çok kalan tipleme olmasına rağmen Michael Keaton çekimlerini sadece 2 haftada tamamlamıştır. Bir buçuk saate varan filmin sadece 17.5 dakikasında görünür. Başka bir başarılı performans ise Winona Ryder'ın ailenin küçük kızı rolünde sergilediği performanstır. Winona Ryder'ın ilk filmlerinden biri olan filmdeki gotik kız rolü için Juliette Lewis 'in adı geçsede rol Winona Ryder 'a verilmiştir.

2. 11 Mayıs 2009
  3. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Bu filmi çooook seviyordum küçükken çok izledim. Büyüyünce de vazgeçmedim.kaydirigubbakcemile3

4. 11 Mayıs 2009
  5. efsun12

efsun12 Hayalim*1*Yumuşak*Yastık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bu ay içerisinde TNT'de verilcek. ızlemeyenler kaçırmasın derim.

6. 11 Mayıs 2009
  7. CorpseBride

CorpseBride Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çizgi filimi de vardı bunun. TNT de kaçırmayalım o zaman. ne zaman verecek ki?

8. 1 Haziran 2009
  9. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    benimde küçüklüğümde merakla izlediğim (korkarak da olsa) bu beter böcekden korkmuşdumdelikafadulden bi filmdi....çok uzun yıllardır izlememişdim geçen gün tnt de denk geldi vay be dedim eski günler...oyunculukarı gerçekden başarılı bir film unutulmazllar arasında..:kahve:

10. 10 Haziran 2009
  11. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Beter Böcek rolündeki Michael Keaton'u geçen haft başk bir filmde izledim!Hoş adammış!:jeyyar:
    Ve çok başarılı gördüm...

12. 16 Eylül 2010
  13. nethernovas

nethernovas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çocukluğumun filmi...tim burton çeker de kötü mü olur

14. 18 Eylül 2010
  15. EftenPuften

EftenPuften BilişimÖğretmeni Pro Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    153
    3 kere beter böcek demeniz yeterli=) beter böcek.. beter böcek.. beter böcek;=) süperdi yaa!! yemek masası etrafindaki o muhteşem dans şovu=):lepi:

16. 18 Eylül 2010
  17. bulancak28

bulancak28 Sosyologia Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    eskiden izlemiştim
    çok komik bir filmdi ya