beğendiğiniz gelinlik modelini diktirmek

Konusu 'Gelinlik Modelleri' forumundadır ve DarkAngellotti tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : DarkAngellotti
  1. DarkAngellotti

DarkAngellotti BeN ONa ReSMeN AŞıĞıM ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar beğendiğiniz gelinlik modelini diktirdiğinizde gerçekten seçtiğiniz modeller aynı oldu mu? bi arkadaşım aynısını yapamıyolar dedi bende gelinlik diktiricem fikirlerinizi almak istiyorum

2. 6 Şubat 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Birincisi arkadaşım, iyi bir modaevine diktirteceksin, gerçekten bu işten anlayan bir yer olacak..

Kimi yerler fabrikasyon usulü çalışır, bir sürü eleman, önem vermeden maksat ortaya birşey çıkarmaktır, ufak detaylara önem verilmez, 3 günde dikerler verirler, buna dikkat et..

Görüşmeye giderken mutlaka yanında, dikişten bu işlerden anlayan birisi olsun hatta provalarda da o kişiyi mutlaka yanına al, senin göremediğin yerleri o görüp izah eder..

En önemlisi de, herkesin vücut tip farklı..Katalogta süper fizikli hatuna giden model, sende hoş durmayabilir..İlla o model olsun diye tutturma, sonra emanet gibi durur senin üzerinde..

Bunlara dikkat edersen ortaya çok güzel birşey çıkar emin ol.

4. 6 Şubat 2009
  5. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende diktirdim ama netten buldugum resmin aynısından daha önce yaptıkları için zorlanmadılar
    arkadaşın dedigi gibi yanında tecrübeli biri olmalı ve diken kişinin tavrı falan güven vermeli
    düğünden en az 2 hafta önce teslim almak üzere çalışmaya başla derim provalar 3-4 kere oluyor

6. 6 Şubat 2009
  7. DarkAngellotti

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ozaman tecrübeli birini koluna takığ gidiceksin ben avrupa yakasındayım avcılarda
    orda bildiğiniz iyi bi moda evi vvar mı?

8. 6 Şubat 2009
  9. Arsima

Arsima mamutun tavuğu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım biliyorsunki bende diktircem
    hatta modellimiz aynı :)
    ben şuana kadar 2 yerle görüştüm
    çok fazla gezip kafamı karıştırmak istemiyorum
    ilk gittiğim yer benden 1ay önce evlenecek olan kuzenim orada diktiriyor
    dikişlerinde gözüme batan bişe olmadı
    çok güzel yönlendiriyordu (bu çok önemli bişe)
    ve hanımefendi diktiği tüm modelleri bana göstermekten çekinmedi sürekli örnekler sundu önüme

ikinci gittiğim yerde bi arkadaşımın tanıdığıydı
    ilk başta dikişleri bana güzel geldi fotoğraf çekmiştim bakarken yan tarafında annem fermuarmı var dedi yo arkadan bağlamalı dedim ve zoom ile baktıkki yan tarafları acık acık duruyor sanki fermuar yeri gibi halbuki yok
    birde bana bilgisayardan resimler gösterdi hep
    kendi diktiği sadece bitane gösterdi oda giydiğim modeldi diğerleri gizli kutu gibi :)

üçüncü yere gitmeyi düşünüyorum oda babamın arkadaşının eşi bakalım o nasıl olacak

dört olarakta önünden geçerken girdiğim herhangi bi gelinlikçi olacak :)

3 ve 4 e annemle gideceğim benim annem çeyiz işi yapıyor vakti zamanında dikiş dikerdi bu işlerden anlıyor en ufak pürüz gözüne takılır

1ede bikez birlikte gideriz çünkü nişanlımla gitmiştim

tabi bi gelinlikçiye giderken insanın kafasında bi modelin olması çok önemli
    ben ilk gittiğimde yoktu aptal gibi oluyorsun
    sonra sonra bişeyler oturdu kafamda ama şimdi altım yok :roflol:

umarım gönlümüzde dikilir

10. 6 Şubat 2009
  11. DarkAngellotti

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ya canım ben bu modeli çok beğendim ve diktirmek istiyorum

o yüzden tavsiye üzerine gitmek istiyorum etrafımda bu işten iyi anlayan biri yok:çok üzgünüm:

12. 7 Şubat 2009
  13. Arsima

Arsima mamutun tavuğu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ilk gittiğim yeri önersem sana çünkü bayan çok güzel yönlendiriyor dikişleride güzel ama sen çok uzaksın

14. 7 Şubat 2009
  15. xixtxixr&buse

xixtxixr&buse Sana ait bütünüm :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben geziyorum bakıyorum ama inanın aynısı gibi olmuyo bana katalogdan gösterdiği gelinliklerin dikilmiş halini görünce şaşırıp kalıyorum çok basit duruyo çünkü...Moda evleri de çok tuzlu fiyatlar Neyapcam bende bilmiyorum kafamda iyice karıştı şu olsun da diyemiyorum artık bir kaç yer kaldı gezmediğim oralarada bakıcam sonrası ne olur bilmiyom

16. 9 Şubat 2009
  17. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Eğer fransız danteli olan bir model beğendiysen diktirdiğin modelin aynısı olma htimalı yok, çünkü aynı danteli blamazsın, kataloglardaki modeller genelde yabancı markaların modelleri ve dantelleri falan çok kaliteli. Türkiyede o anteli bulman çok zor, buldn diyelim çoook pahalı olur....
    Darkangelcim, senin beğendiğin model çok güzel ve sade, dantel işi olmadığı için de iyi bir gelinlikçi bu modeli rahatlıkla dikebilir. Sadece göğüs kupunu oturturken bayaa bi proova yapması lazım. Göğüslerin büyükse daha da büyük gösterir o yüzden dikkatli olmanda fayda var. Bu tür göğüs modelleri küçük göğüslüler için idealdir.

18. 9 Şubat 2009
  19. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    bak cnm gelinliği diktireceğin moda evinin iyi bir yer olması lazım ben hazır gelinlik giymem bedavada verseler dedim modaevlerini dolaştım zaten evlenmeden 1 sene önceswsinde modaevindede çalışmıştım sonra kadıköyde çok güzel bir modaevi buldum böyle böyle dedim oda vücüdüma giden bir model gösterdi denedim ama denediğin tam olmadı bana ama çok yakıştı bende aynısını istiyorum dedim üzerinde düzenlemeler yaptırdım ve sonuç süper oldu aynısını zaten yapmasaydı odükkanı başına yıkardım