Behzat Ç. Ankara Polisiyesi Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve gulbeseker tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  29 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 1. gulbeseker

  gulbeseker HAYATIMIN TADLARI...BÜYÜYORLAR Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.528
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  148
  Star Tv'den yepyeni bir dizi! İşte o dizi

  Bir ''Ankara Polisiyesi'nde'' kimler oynuyor?
  Ekranların en yeni polisiye dizisi yakında Star TV'de başlıyor!
  AdamFilm / Tarkan Karlıdağ yapımcılığında, genel yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı, senaryosu Ercan Mehmet Erdem ve Emrah Serbes’e ait, ekranların en yeni polisiye dizisi “ Bir Ankara Polisiyesi” yakında Star TV’de olacak.

  Dizinin oyuncu kadrosu ise şöyle, Erdal Beşikçioğlu, Ayça Varlıer, Canan Ergüder, Seda Bakan, Ege Aydan, Serhat Nalbantoğlu ve Güner Özkul…
  HAYIRLI OLSUN...
  Muzik : Cem K. (Pilli Bebek)


  Behzat Ç., Emrah Serbes'in aynı isimli polisiye karakterinden esinlenerek hazırlanmış televizyon dizisi. Tarkan Karlıdağ yapımcılığında ilk bölümü 19 Eylül Pazar günü Star TV'de yayınlanmıştır. Başrollerini Erdal Beşikçioğlu,İnanç Konukçu, Fatih Artman ve Ayça Varlıer paylaşmaktadır.

  Konusu

  Behzat Ç. 1985 yılında Polis Akademisi'nden mezun olmuş, cinayet bürosunda görev yapmakta olan bir polistir. Hizmet verdiği süreç içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hep başkomiser olarak kalmıştır. İnişli çıkışlı hayatı, onun tutarsız bir karaktere sahip olmasını sağlamıştır. Bununla birlikte hiyerarşik düzeni kabul etmemekte, kendi vicdanının sesini dinlemektedir. Ekipteki diğer polislerle beraber Ankara'da yaşanan cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.

  1. Sezon

  Behzat'ın eski eşiyle yaşadığı problemler kızına karşı ilgisiz kalmasına sebep olur. Bir süre sonra kızı intihar eder ve psikolojik depresyona girer. İş hayatı da yaşadığı trajediden etkilenir. Bir operasyon sırasında etkisiz hale gelen katili öldürür. Sezonun ilerleye bölümlerinde Bahar ile yakınlaşır ve Şule'nin etkisiyle ona evlenme teklifi eder. Fakat Bahar, Behzat Ç. ile mutlu olacağına inanmadığı için bu teklifi reddeder.

  Karakterler

  Behzat Ç. Erdal Beşikçioğlu Başkomser, dizinin ana abi karakteri. Behzat Ç. Cinayet masasında bir polis.Akademiden 1985 yılında mezun olmuş.Sınıf arkadaşı mesleğinde en üst mevkiiye yükselirken o aldığı cezalardan dolayı hep aynı yerde kalmış. Çünkü Behzat Ç. yazılı adalete karşı çıkıyor.Kanun onun umurunda değil. Onun için varsa yoksa vicdanı. İlerleyen her bölümde duygusal anlamda geçmişteki kötü hatıralarının ruhunda yarattığı tesiri görürüz. Özel hayatında yaşadığı travmalar iş hayatını doğrudan etkiliyor. O yüzden belki de bu kadar tutarsız. kalıplara sığmayan bir insan. kimse için yavşaklık yapma, yaranma veya birine hesap verme gibi kavramlar lugatında yok. bunun için çoğu zamanlarda ağabeyiyle problemler yaşar. ancak duygusal bir insan olan Behzat Abimiz sevginin ne anlama geldiğini de çok iyi bilir. bunun yanında hayatta hiç kimseye özellikle kadınlara güvenmiyor.Tek güvendiği insan kızı Berna.

  Hayalet İnanç Konukçu Ekibin kulağı en delik adamıdır. Her türlü çevre araştırması ve istihbarat işi ondan sorulur, aranan adamları şıp diye bulur. Açık tenlidir, cılızdır, çöp adam gibidir. O kadar ince ve beyazdır ki hayalet zannedilir. Lakabı buradan gelmektedir. "Adı Sami ya da Sabri gibi bir şeydir", ama kimse hatırlamaz. Tavrı ve duruşu belli belirsizdir, keskin hareketler yapmaz, su gibidir. Gözden hemen kaybolur, nereden geldiği belli olmaz. Ayaklarının altında raylı sistem varmış gibi hareket eder. Seridir, gözden hemen kaybolur. Gözleri çok keskindir. gerçek adı sabridir. Harun dan farklı olarak cıvık bir karakterde değildir. karı kız peşinde pek fazla koşmaz. yeri geldiğinde halkın yanında olup gecekondusu yıkılan insanlara destek olur. İsmi bilinmeyen tek çocuklu bir kadına sahip çıkar, onlara bakar, kuş kadar polis maaşının üçüne de yeteceğini iddia eder, gönlü geniş adamdır. laf çıkmasın diye parmaklarında alyansla geçer, ancak kurduğu yalancıktan aile hayali evdeki küçük çocuğun "anne babam nerede" deyişiyle kristalleşip yere düşer. hisli bir adamdır, behzat Abi yi çok sever.

  Harun Fatih Artman 30 yaşlarında, iri yarı ve kaba saba biridir. Hayatta saf ama cinayet işlerinde çakaldır. Korkutucu bir mizah anlayışı vardır. Sekiz yıldır Behzat Ç. ile beraber çalışmaktadır. Onun en yakın çalışma arkadaşıdır. Amiriyle zaman zaman çatışmakla birlikte ona sonuna kadar güvenir. Amiri bir çatıdan atlasa o da peşinden atlar. Görev adamıdır ama ters tarafına denk geldi mi söz dinlemeyi pek sevmez, inisiyatifini sonuna dek kullanır. İyi koşar, iyi dövüşür. Fiziki meselelerde ekibe katkısı en önemli özelliğidir. Polis olmanın her türlü avantajını kullanır. Maçlara beleş girer, yasak yere park eder, sağa sola diklenir. İyi bir şofördür ve motorlu taşıtlar uzmanıdır. Spor gazeteleri okur, mizah dergilerine göz gezdirir. Ankaragüçlüdür. İştahı yerindedir. Her türlü abur cuburla beslenir. Cinayet soruşturması için gittiği her evde "pisküvitt var mı" diye sorar, arda Behzat Abi mizin dik dik bakmasına sebebiyet verir, ancak harun buna aldırmaz. Bilinebilecek her şeyi bildiğini düşünür. Sinir bozucu bir özgüveni vardır. Sinirli bir mizacı vardır, çabuk öfkelenir ama karamsar değildir. Behzat Ç.'nin karamsarlığına karşı bir kontrast oluşturur. Melankolik değildir, dışa dönüktür, esprili olmaya çalışır. Yaşama karşı tutumu, savaşçı ve saldırgandır. Eda'ya aşıktır. Baş düşmanı selimdir. Selim den kadar çok nefret eder ki; her fırsatta erkek güzeli Selim le fiziksel üstünlüğün kullanarak kavga etmeye çalışır. Bir kız kardeşi vardır.Babasının otobüs sevdası başına çok dert açmıştır.

  Akbaba Berkan Şal 40 yaşlarındadır ama yüz senedir cinayet masasında çalışıyor gibidir. Büronun demirbaşıdır, hayatı cinayet olmuştur. Akademiden değil, çekirdekten yetiştiği için komiserlikte kalmıştır. Bütün yaralama ve cinayetlere ilk elden bakan cinayet büro elemanı odur. Ölenlerin ve öleceklerin kokusunu aldığına yönelik bir rivayet vardır. Bu yüzden ismi olan İsmet unutulmuş lakabı Akbaba baki kalmıştır. Hastanede yaralıların başında bekleye bekleye kendi çapında bir tıp kültürü edinmiştir. Yaralanma çeşitlerinin hepsini bilir, kimi zaman 112 gelene kadar ilkyardımda bulunur. Tanımayan doktorlar, "Meslekten misin?" diye sorar kendisine. Kendi çapında bir halk hekimi olduğu da söylenebilir. İş arkadaşları dışında bir arkadaşı ya da bilinen bir özel hayatı yoktur. Sadece vaktinde evli olduğu ve karısının başka birine kaçtığına yönelik bir takım rivayetler vardır. Gizemli bir karakterdir.

  Bahar Ayça Varlıer Behzat Ç.'nin gençlik aşkıdır.Güzel bir kadındır. Polis olmayı tercih ettiği gün Behzat Ç.'yi terk etmiştir. Sonrasında bir avukatla evlenmiş, iki çocuk sahibi olmuştur. Behzat Abimizi darma duman etmiştir. Kocasını da terk ettikten sonra özel bir dershanede Türkçe öğretmenliği yapmaya başlamıştır. İşinden pek memnun olduğu söylenemez. Lakin öğrencileriyle iyi geçinir. sosyal yönü güçlü bir kadındır. kızı behzat abi mizi çok sever.

  Savcı Canan Ergüder Başsavcı, Behzat' a karşı ilgili. Onu tavlamak için maçlara götürmeye çalışır. Ancak işi gereği süslenmemesi gerektiğinden kendini tam olarak ortaya koyamaz. Behzat Abi nin alternatifidir. Otoritesinin karşılanmasını bekler, emir vererek egosunu tatmin eder, ancak bunun yanında yer yer Behzat Abi yi akşamları sözgelimi cinayet araştırmaları için evine çağırır, jest ve mimiklerden Behzat Abi ye vurgun olduğu ortadadır, Behzat Abimiz bunu bilmez, çünkü neyazık ki kadınlara güvenmiyordur.

  Şule Ayça Eren Behzat'ın ev arkadaşı.deli-cılgın dir. soyismi hakkında farklı rivayetler vardır. behzat abi ile rehabilitasyonda tanışmışlardır. behzat abi kızı Berna nın ölümüyle sarsıldıktan sonra şule yi kızı gibi sever, tüm kötülüklerden korumaya çalışır.

  Eda Seda Bakan Komiser yardımcısı, güzel bir kadın. kaba saba harun yerine erkek güzeli botokslu selim i tercih etmiştir.

  Şevket Ege Aydan 50 yaşlarındadır. Behzat Ç.'nin ağbisidir, bir alışveriş merkezinin müdürüdür.

  Oturaklı bir tipi vardır. Çokbilmiştir, kendine güveni tamdır, dışadönüktür. İşinin kurdudur, 'gemisini yürüten kaptan' anlayışıyla hareket eden pratik bir adamdır.Senelerdir Behzat Ç.'yi arkasından toplamaya çalışır. O soruşturma geçirdikçe Şevket araya adam sokmaktadır. Yüksek mevkilerde hatırlı dostları vardır, bu açıdan boş bir adam değildir. Behzat Ç.'nin sürülmesini ve açığa alınmasını engeller sürekli.Kızsa da bağırsa da, kendi açısından hep onun iyiliğini ister.

  Ceyda Elvin Beşikçioğlu Behzat Ç.’nin eski karısıdır. Bir bankacının kızı olduğu için gözü yükseklerde olmuştur. Behzat Ç.’den nefret etmektedir. Behzat Ç.’yle evliyken depresyona girmiş, gittiği psikiyatra aşık olmuş, sonra da evlenmişlerdir. On yıldır Yunus’la evlidir.Berna’yla arası iyi değildi

  Selim Hakan Hatipoğlu Komiser yardımcısı.30 yaşlarındandır. Çapkın yaradılışlı, polisten başka her şeye benzeyen, erkek güzeli bir tiptir. Kadınlarla muhabbet etmesini bilir, kibardır, anlayışlıdır, naziktir. Bu açılardan Harun'un tam zıddıdır. Sinirlerine hâkimdir.harun tarafından hep aşağılanır.küpe takar, şık giyinir. Teşkilatın vitrinidir, bir seminer olsa yahut liselerde bir öğrenci-polis toplantısı olsa onu gönderirler hemen.

  Gönül Pelin Su Pir Şarkıcı, pavyonda çalışır. behzat abi nin gecelerini günahkar hale sokan kadındır. namus ar para etmez kadında.

  Cevdet Berke Üzrek Zıraat Mühendisliğinden polisliğe geçiş yaptı, çevreye karşı duyarlı.


  Geçici Karakterler

  Berna (Kızı) Hazal Kaya 21 yaşındadır. Behzat Ç.’nin kızıdır. On sene önce anne ve babası boşanmıştır. Annesi Ceyda, kısa bir süre sonra Yunus adında bir psikiyatrla ikinci evliliğini yapmıştır. Manik depresiftir. Alp adında bir erkek arkadaşı vardır. Behzat Ç.’ye kendisini bıraktığı için öfkelidir.

  Alp(Kızının Sevgilisi) Harun Tekin Berna’nın sevgilisidir. Özel üniversitede okumaktadır. Bir dönem uyuşturucu hap kullanmış, sonrasında tedavi görmüştür. Berna’yı sevmektedir.

  Rüstem Şekip Taşpınar

  Mülkiye Müfettişi Seda Akman

  Ercüment Çözer Nejat İşler Nejat i. 2 bölümlük anlaşmıştır. psikopat birini canlandırır. eda yı tavlamaya çalışır. ancak bu olayın gizemi daha sonradan ortaya çıkacaktır. soğukkanlıdır.

  Hüseyin Remzi Evren Behzat Ç. ile üç sene beraber çalıştıktan sonra mesleği bırakıp Sakarya'da küçük bir meyhane açmıştır. Zorlamasız bir muhabbeti vardır. Behzat Ç. sık sık onun yanında alır soluğu.Behzat Abi nin her uğrayışında soğuk birasını ikiletmez, Behzat Abi sinirli bir halde geldiğinde sinirlerini yatıştırır.

  Tayyar(Hakan Gedik) Mehmet Esen Karısını öldürttüğü gerekçesiyle müsteşara süikast düzenlemek üzereyken Behzat Ç.'nin vurarak ölümüne sebep olduğu Olay Yeri İnceleme'den ayrılmış arkadaşı Arif Gedik'in ağabeyidir. Arif Gedik'in ölümü üzerinde Behzat Ç.'den intikam almak amacıyla abisi Şevket'i kaçırır. Behzat Ç., Hakan Gedik'i ikna ederek abisini kurtarır ancak sonrasında Hakan Gedik müsteşara ateş ederken korumalar tarafından vurularak öldürülür.

  Ödüller

  * Ankara'nın yer olarak seçilmesi ve Ankara'yı tanıtması nedeniyle 2010 yılı Kültür Turizm ve Çevre Gazetecileri Derneği (Külturçev) tanıtım ödülüne layık görüldü.

  Etkileri

  * Aldığı reyting oranları nedeniyle sürekli günü değişen dizi, izleyicilerden gelen tepkiler üzerine tekrar pazar gününe alınmıştır
  * Dizinin kaldırılacağı yönündeki söylentilere karşı tepki gösteren Gençlerbirliği taraftarı diziye destek verme kararı almıştır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 14 Eylül 2010
 2. 11 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 3. mrs.mystery

  mrs.mystery Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  153
  ilk bölüm de Harun Tekin konuk oyuncuymuş boshayallersmile
   
 4. 11 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 5. mrs.mystery

  mrs.mystery Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  153
  'de' bitişik olucaktı tabi :kedi:
   
 6. 12 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 7. backwood

  backwood Sakin ol şampiyon!!! Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  5.168
  Beğenildi:
  31
  Ödül Puanları:
  153
  hazal kaya ile var mısın yok musundakş hakanda varmış hazal kaya komiserin kızı onları bırakıp gitmiş ama bence dizi tutmaz gibi
   
 8. 12 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 9. _masal_

  _masal_ ... Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  3.962
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Hazal Kaya yanlış yaptı. Adından bu kadar güzel söz ettirirken tutma ihtimali çok düşük olan bir dizide oynamakla. İlk zamanlarda tutar mı falan diyordum bi bakarım diyordum ama günler şekillendikçe o ihtimal düştü. Her günün galibi hemen hemen belli şimdiden. Anca cumartesi ya da pazar şansı var. Onun dışında şansı yok malesef. Hazal da bekleyip daha iyi bir projeyi kabul etmeliydi
   
 10. 13 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 11. mrs.mystery

  mrs.mystery Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  153
  bence de tutmaz star tv nin dizileri pek izlenmiyor
   
 12. 14 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 13. merve90

  merve90 aşkımsınn senn:)) Üye

  Katılım:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  3.887
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  inşallah tutar yaa hazal kaya oynuyosa izlerim çok başarılı genç oyunculardan
   
 14. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 15. teolog

  teolog Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  8.005
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  bence de tutmaz
  star ın hangi dizisi tuttu ki zaten
   
 16. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 17. kbra90

  kbra90 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.552
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  148
  bencede en popüler olduğu zaman neden böle bi projeyi kabul etti ki arka sokakların çakması olcak bu dizi sanki..bide star da umut yolcuları var bu tarz bi dizi...o da güzel değil,bu dizi de tutmaz bence
   
 18. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : gulbeseker
 19. _masal_

  _masal_ ... Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  3.962
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Çok beğenirim Hazal kayayı ama kesinlikle yanlış yaptı. Zamanlama çok kötü.

  Bak Kıvanç Ezel'e girdi,yer yerinden oynadı. Beren yarın ortalığı ayağa kaldırcak. Ama bu proje hiç olmadı Hazal için hiç