Bekarim Kadin Doğuma Muayene Olmali Miyim?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve nil88ay tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nil88ay
  1. nil88ay

nil88ay MUTLU :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben 2 haftadır hastanelerdeyim check-up yaptırıyorum.ultrasyona girdim karın ağrılarım için.ama rahimde ve yumurtalıklarda bişey yok diye gözüktü.akıntı ve koku içinde kadın doğuma gittim.ordaki doktor tahlil örneği almamı istermisin dedi.neye uğradığımı şaşırdım.gerek varsa alalım dedim ama yüzümdeki endişeyi okumuş olacak ki istemiyorsan almayalım dedi.bende sonuçta şikayet üzerine geldim başka türlü açıklanmıycaksa almaktan başka çare yok dedim.o da istersen regl(ay başı hali) döneminde gel öyle bakayım dedi.tmam dedim ama hastalıyken nasıl bakack ki anlamadım?bekarım sizce tahlili vereyim mi?bilen veya başına gelen varsa benimle paylaşabilirmi?
    ayrıca rocaccutane kullanmaya başlıycam(sivilce için)..bu ilacı kullananlar kan vermesin denmiş.doktor kan tahlili mi istiycek acaba?kadın doğuma gideceğim için daha başlayamadım ilaca....bilgisi olan varmı????

2. 18 Haziran 2008
  3. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dr un tahlil orneginden kasti nedir canim yazmamissin yani genelde o tur seyler jinekolojik muayeneyle olur.Eger bekarsan tabiki yaptirman uygun degil diye dusunuyorum.Gecmis olsun.

4. 18 Haziran 2008
  5. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    regl dönemindeyken muayeneyi hiç duymadım canım ben, bekar da olsan doktor kültür alabilir ama, geçmiş olsun..

6. 18 Haziran 2008
  7. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle geçmiş olsun canım tam bir bilgim yok ama regl olduğund dr. seni muayene etmez , bel ki biter bitmez demek istemiştir , genellikle öyledir. Ayrıca alttan muaye edecekse bile bekar olduğunu söylersin dikkat eder . Alttan ultrason olmadığı sürece bir zararı yok diye biliyorum . Ayrıca bir takım testlerin 20 yaşından sonra başlanması gerekiyor smear gibi ( rahim ağzı kanserini teşhis için ) o yüzden sana bir zarar verebileceğini sanmıyorum , sakın utanma sağlığın senin için daha önemli .

8. 18 Haziran 2008
  9. nil88ay

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çok sağolun yorumlarınız için hakkınızı helal edin...
    doktor regl olduğun günün 2. veya 3.günü gel dedi.yanlış anlamadığıma eminim hatta şaşırdım nası bakcak diye.bende ilk defa duyuyorum.tahlil derken kültürden bahsettim canım.evet jinekoloji bakıyor benneyaptımki
    sanırım yaptırmam gerekli benneyaptımki

10. 18 Haziran 2008
  11. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ya seni muyane etmezler smer testi ise cok kolay sana ultrasyola muyane edeceklerdir bebek tedavisinde rahim icine bakmak icinde adet basladıgı zaman gel derler bence bu kadar germe kendini

12. 18 Haziran 2008
  13. nil88ay

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya ultrasyon dediğin alt batın ultrasyonu değil mi????yani vajinaya ucu kameralı bir alet sokup bakıyorlar.ben bekarım ve daha henüz evlenmiyorum bu sakıncalı değilmi çok korktum şimdi

14. 18 Haziran 2008
  15. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım adetliyken karında ultrasonla bakar.adetliyken daha iyi belli oluyor.niye adetliyken bakılıyor ilaç verir kullan der.kim olursa olsun adetin ikinci veya üçüncü günü gelin diyorlar.eğer normal şekilde belli olsaydı adetliyken bakılmazdı.hepimizde öyle.

16. 18 Haziran 2008
  17. nil88ay

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım karından mı ultrayona bakcaklar yoksa vajinadan mı?anlamadım.vajinadan değil değilmi?

18. 18 Haziran 2008
  19. nil88ay

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım karından mı ultrasyona bakcaklar yoksa vajinadan mı?anlamadım.vajinadan değil değilmi?