Beklemekten yoruldum artk Salarm eskisi gibi olmuyor yardm edinn

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve PastelBoya tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Banada yardım edin lütfen saç dökülmesi ve bu dökülmeden kaynaklanan incelme sebebini gerçekten bilmiyorum 4-5 senedir böyle ortaokul 3. sınıfta dökülmeye başladı o ana kadar gayet kalındı saçlarımsenağlama
    tabi sonraları boya vs. çok işlem gördü ama dökülme sebebi ne bilmiyorum kan tahlili yaptırdım demir eksikliği çıktı belki budur?
    Çözümü ne??Ben eski saçlarımı geri istiyorum...senağlama gür saçları olanlara öyle özeniyorum ki resmen psikolojim bozuldu.. artık ne kullanacağımı şaşırdım.. Bioxcin şampuan kullanıyorum 5 ay oldu ama dökülme durmadı
    kafamda minik minik saçlar görüyorum kırılan kopan saçlarmı yerine yeni çıkan saçlarmı bilemedim bir türlü :uhm:
    Kaç senedir hep bişeyler arıyorum yoruldum artık yaa halbuki yaşım daha 19 niye böyle kedi tüyü gibi kaldı saçlarım hala anlam veremiyorum
    Doğuştan olsa hırsi diycem ama değil işte çok üzgünüm nolur bana akıl verin arkadaşlar düzelicek diye beklemekten yoruldum senağlamasenağlamasenağlamasenağlama​

2. 14 Nisan 2009
  3. SerserXIX

SerserXIX susarak özlüyorum..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende senle yaşıtım canım ve senin gibi 4-5 senedir çekiyorum bu illet dökülmeyi senağlama bugün hormon testlerimide yaptırdım herşey normal çıktımirmirmirmirbenimki erkek tipi dökülmeymiş :çok üzgünüm:senağlama ve netten de biraz araştırdığıma göre tek çare minoxil adındaki losyon tabi 6 aylık kullanım sonunda belli olurmuş sonuç.eskiden saçlarım o kadar gürdüki bakan bi daha bakıyodu ama şuan bakan bi daha bakıyo ne kadar az diyesenağlamasenağlamalafı uzatmıyayım bence sende bi doktora git bütün testlerini yaptır ve sorunun kaynağını öğren umarım benimki gibi deildir. seni çok iyi anlıyorum benim ne kadar üzüldüğümü kimse bilemezsenağlamaanlayacağın doğuştan gürde olsa bi şekilde gidebiliyo saçlar.inşallah eski sağlıklı saçlarımıza kavuşuruz:Saruboceq:

4. 14 Nisan 2009
  5. ela

ela Guest

maalesef arkadaşlar şu saç dökülmesinde insan büyük sabır göztermeli zaman konusunda mesela ben 1.5 yıl oldu yoğun tutam tutam dökülmelerim oldu tam 1 yılı yoğun dökülmelerle geçti bu da maalesef yaptığım diyet yüzünden oldu ama sabredin beslenmenize çeki düzen verin kahvaltıda 2 günde bir yumurta tüketimine özen gözterin birde ampulleri tavsiye ederim benim ufak dolu saçlarım var bu sayede birde çinko vitamini priorin kullandım dökülmelerim çok azaldı allahaşükür sizde doktora gidip ilk çareyi bence doktorda arayın saçınıza her duyduğunuzu yapmayın şunuda unutmayın saç içeriden beslenir dışarıdan değil..

6. 14 Nisan 2009
  7. feRhuNde_

feRhuNde_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    demir eksikliği varsa önce bu sorunu hallet doktorunun verdiği demir haplarını mutlaka kullan onun dışında kaybettiğin saçları geri kazanmak için bir yandan da mutlaka minoxidil kullan. bende kullanıyorum uzun zamandır ama ilk üç ayda bile etkisini anlıyorsun zaten. bunlar dışında asla hiçbirşeye boşuna para verme yazık olur.

8. 16 Nisan 2009
  9. zlmm

zlmm artık böyle Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    çok ii anlıyorum ben de seni hem de çok .son 1 yıldır sanki yaşamıyorum doktor bana kendi başına çareler arama yardım al dedi .Psikoloğa gönderdi anlıyacağınız hem kel hem deliyim .Allah sabır versin bizlere

10. 16 Nisan 2009
  11. bersu

bersu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım sanki kendimi okudum.O kadar tahlil vs. yapıldı ki,çok şükür bir şey çıkmadı .Geçen yazdan beri çekiyorum bu sıkıntıyı.Destekleyici tabletler içtim.Pahalı şampuanlar kulandım.ınanki elde var SIFIR.O kadar zor bir durum ki yaşamayan bilemez.Hormonlarımda da bir şey yok.Stresten diyor doktorlar.ama hiç bir stresim yok şu an.Hayatımdaki en rahat ,mutlu dönemdeyken bu başıma geldi.Benim için artık saçım dökülmeden önceki dönem,dökülmeye başladıktan sonraki dönem var.Boş bir insan gibiyim.Aklımda hep bu sorun var.1 sene olacak çünkü.

12. 16 Nisan 2009
  13. xxlogingxx

xxlogingxx Guest

arklar yorumlariniza baktimda 1 ay öncesine kadar bendede vardi doktora bile gittim mevsimsel olabilr dedi tahlil yaptirdik kansizliktanmis 1 ay önce kara üzüm çekirdegi yemege basladim baska bisi için ama saç dökülmesini engelledi simdi yok dencek kadar az dökülüyo bence sizde bi deneyin umarim sizede fayda eder

14. 11 Haziran 2009
  15. kubra_tan

kubra_tan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkes bişe sölüo hangisini yapsak kurtuluruz acebaa...bende bıktım beklemekten ..eskiden herkes saçlarıma imrenirdi neredeyse kel kaldım offf :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:: cok iğrenç bi durumm:KK43:

16. 28 Haziran 2009
  17. gizem88

gizem88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesnlkle çok zor bi durum Allah kimsenn başına vermesin olanlara da en kısa zamanda şifa verir inşallah,bnm saçlarm da kndini kaybetti tabi onlarala beraber bn de kendmi.bir bayan olark çok zor bi durum,saçlarm yüzmden tüm hayallermden vazgçmk üzereym,üniversteyi bitrmeme az kaldı mesleğimden hatta evlilkten sevdiğim insandan bile vazgçm gerekiomş gbi hissediorm kndmi.saçlarmn kndne gelmesni istiorm çok değil 8 9 ay öncesne bi dönebilsemm.Allah büyük elbet.ınşallah başarırz,saçı gürlştrmk v gçlendrmk içn saça yağ sürmk dışında en etkili yol ne söyler msnz bna,ısırgn denemk istiorm ama zatn çok kuru v nemsz saçlarm zararı olur mu ki onun??

18. 10 Temmuz 2014
  19. sencul

sencul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    bu tarz döküntüler genelde hormon bozuklukları demir eksikliği vb sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Öncelik önerim içten kendinizi doktor vasıtasıyla tedavi etmenizdir. Demir eksikliği diyip hafife almayın. İkinciside kadınlar kulubündede çok konuşulan şampuanınızın içinde 8-9 adet yasmin doğum kontrol hapı atıp kullanmayıda deneyebilirsiniz. Umarım çözüm bulabilirsiniz.