Beklenen son sanrm gerekleiyor...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve chocolategirl tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : chocolategirl
  1. chocolategirl

chocolategirl oooppss! Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    herkese merhaba,
    daha önce iki konu açmıştım bu topic e.
    ikisi de eşimle ve sorunlarımızla ilgiliydi.konuyu ilk kez okuyacaklar için biraz anlatayım

11 ay bitmedi henüz evliliğimde,16 ağustos 2008 de evlendik.bundan önce de 3,5 yıllık bir flört dönemimiz oldu. çocuğum yok.
    evlendiğimden beri hiç mutlu olmadım desem yeridir,ya da mutlu olduğum anları sayabilirim. ben konservatuar mezunuyum,eşim mühendis.
    (detayları merak eden olursa diğer iki konuyu inceleyebilirler,ekliyorum aşağıya)

hep çok bencildi,evlenmeden önce de farketmiştim ama tabii aynı eve girmeden çok zarar vermemişti bana bu bencillikler.
    evlendiğimizden beri,halı saha maçları,arkadaşlarıyla görüşmeleri, işi bahane edip(doğru olabilir ama sık sık olunca bunaldım) geç gelmeleri hiç bitmedi.hadi bunlar neyse,eve gelince sohbet etmez,şöyle bir gözüme bakmaz hiç,hep yapacak birşey bulur...
    son 3 aydır da okeye takıldı,nette okey oynuyor ama öyle böyle değil.saatlerce,ben artık dayanamayıp bağrınınca kalkıyor.bazen yatağa bile getiriyor bilgisayarı düşünün yani...
    kısaca ilgi sıfır !
    şimdi bunları çok kadın yaşıyor diyenlerinizi duyar gibiyim.ama sorunlarım sadece bu değil...
    evlenmeden önce çok kıskanan,sahiplenen eşim yokoldu arkadaşlar.
    ben akşamları çalışıyorum,solistim.taksiye binmemden rahatsız olan adam yok artık.altında arabası var ve gelip beni almak zor geliyor(gelmiyor diyemem,ama ben gelme ben gelirim desem gelmez)
    hatta bir keresinde hiç uygun olmayan saatlerde bir iş teklifi aldım,bana" diğer işini bırakmana gerek yok,ordan çıkar oraya gidersin" dedi... kafamçokkarıştı
    kilolarıma çok takıldı,gerek güzellikle söyledi gerek kırdı.kıskanmamasının sebebi kilolarımmış,bunu bile dedi...o takıldıkça ben veremedim,üzüntüden.yediğimden değil,resmen bünyem vermedi,bunu gördüm.ki eskiden 12 kilo vermiş biriyim ben...
    çok şeyler var,dedim ya..diğer konumda yazıyor.
    4 gündür yine konuşmuyoruz,sebep benim gittiğimiz mekanda eşimi kıskanmam.kadının birine çok defalar baktığını yakalayınca (bilemem ben öyle gördüm) sinir oldum ve belli ettim.15 dak sonra "kusura bakma,bu ortamda yapmamam gerekirdi belki ama tutamadım kendimi ,uzatmayalım"bile dedim,yani gönlünü bile aldım nerdeyse...
    efendim o beni zor şartlarda dışarı çıkarmış,ben onun moralini bozmuşum,ben haketmiyormuşum,benimle hayattan zevk alamıyormuş,bizden bir halt olmazmış.boşanacakmış bu sefer kesinmiş... her olayda lafı boşanmaya getiren bir adam. 11 aylık evliyiz,her iki ayda bir duydum bu lafı ben. tek beklediğim ilgisi,sevgisiydi..benim de hatalarım olmuştur ki oldu tabii... fazla anlayış gösteremedim,çok konuştum belki,çok şikayet ettim ..zaman zaman beni çıldırttı hakaret de ettim,el de kaldırdım (ki o bunların fazlasını yaptı,ama hep benim yaptıklarım akılda kaldı onunkiler değil)bilemiyorum.ama arkadaşlar sorarım size,boşanmayı düşündürecek ne hareketim var benim,bir insan neden bu kadar çabuk vazgeçer?

dün eve geldi,4 günün üzerine konuştuk.çok kötüydü,resmen ağladı çocuk gibi... "bu ayrılık beni çok üzecek,nasıl atlatacağım bilemiyorum.ama ayrılmak zorundayız. sen evine bağlı,eşine ilgili ,olgun bir adamı hakediyorsun.ben henüz bu değilim,hırslarım var,açım..(mevkiye,paraya) şuan hedefimde onlar varken sana istediğin zmanı ayıramıyorum.seni haketmiyorum ben... "
    artık tak etmişti bana da,hep boşanma sözünü duymak,iyiydim.boşanırsa boşansın diyordum.ama dün öyle yapınca,aylar sonra sanki boşanmışız da kaybetmiş gibi sarılıp koklayınca çok acı çektim çok senağlama ben de oturup ağladım onunla...
    dedim ki" senin benden ayrılmak için tek bir sebebin var,anlayışsız olarak görüyorsun benive ayrılmak istiyorsun...benimse senden ayrılmak için 10 larca sebebim varken ayrılmayı hiç ağzıma almadım.neden kendini bir parça olsun değiştirmiyorsun,ya da uğraşmıyorsun.madem bağlısın madem zor gelecek,ağlayarak ayrılmayı tercih ediyorsun da neden uğraşmıyorsun.istediklerim çok zor değil ki...ama sen kararlıysan,ben senden daha kararlıyım,sakın yalvarırım sanma" dedim...
    cevap veremiyor,olmayacak,biz seninle mutlu olamayız.temel özelliklerimiz çok farklı diyip duruyor...
    bense evimden alışkanlıklarımdan nasıl ayrılacağım onu düşünüyorum artık. ailemin yanına dönmek çok zor,tek başına yaşamak,akşamları geçirmek çok zor...eşyalarımı alsam anılarla yaşamak gibi olacak çok zor,almasam o eşyaları ben aldım ailesi değil,anam babam taşıdı onları, bırakmak da zor...
    çok zor çok ... senağlama

diğer 2 konumun linki aşağıda..

http://www.kadinlarkulubu.com/kilitli-konular-sadece/220743-evde-durmak-agirima-gidiyor.html

http://www.kadinlarkulubu.com/kilitli-konular-sadece/265685-evlendik-bitti.html

2. 1 Temmuz 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya allah yardımcın olsun.inan çok üzüldüm.birazcık değişse ,biraz kendini düzeltse keşke.ama insanın içinden gelicek işte.sen de çok çabalamışsın,uğraşmışsın.zordur ayrılık,severek ayrılmak kolay mı.ama hangisi hayırlısı onu yaşamak zorundayız.hakkında hayırlısı olsun canım.keşke her şey yoluna girse.sen de ayakta dur.her şey bizim için.

4. 1 Temmuz 2009
  5. bijoux

bijoux Toprak kokusu... Üye

Beğenildi:
    201
    Ödül Puanları:
    163
    olaylara az da olsa yabancı olmayan birisi olarak bu çıkışı bekliyordum çikolatam. öyle ya da böyle bir gün sonu gelecek gibime geliyor bu işin. sürekli boşanıcaz, yaa bir daha deneyelim, yaa olmadı hadi boşanalımla nereye kadar gidebilirsin ki diye düşünüyorum. ama bir taraftan da insanın sevdiğini bırakması, hevesle aldığı eşyaları evini düzenini bırakması da çok ama çok zor. Allah yardımcın olsun canım.. hep yanındayım :teselli:

6. 1 Temmuz 2009
  7. ozgekrd

ozgekrd evrimdışı Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben senin diğer konularını da okumuştum....
    bence aşk olsada eşin evliliğe hazır değilmiş sanırım ...
    en başta pişman olmuş ama kavga dövüş devam etmiş işte...
    hiç üzülme önüne bak
    umarım tüm güzellikler senin olur
    ve inadına incecik ol seni bir kaç kiloluk yağ için bırakan adama bunu kanıtla...

8. 1 Temmuz 2009
  9. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    153
    hay allah yaa
    çok yeni daha
    çok acı bi durum olmalı
    heleki 3,5 yıllık bi sevgililik dönemi varmış
    yerine koydumda çok zor...

10. 1 Temmuz 2009
  11. NILUFERSAHH

NILUFERSAHH pıt kokunu özledim:( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    çok üzüldüm,ya ayrılık gerçekten çok zor bi durum,ne kadar kötü huyu olursa olsun,evlendikten sonra senin yarın oluyo,:nazar:ALLAH hakkınızda hayırlısını versin,.mafoldumben mafoldumben

12. 1 Temmuz 2009
  13. ruzgaryagmur

ruzgaryagmur Ne güzel hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bencede çok zor bir durum. kolay vazgeçebilecek bir eşle evlenmişsiniz çokta yeniymişsiniz, allah hakkınızda hayırlısını versin inşallah. ama evlilik bitmiş gibi gözüküyor sizde önünüze bakın derim ben.

14. 1 Temmuz 2009
  15. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcın olsun canım yaa inş.eşinin aklı başına gelir..

16. 1 Temmuz 2009
  17. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    kusura bakma cikolatam ama bu adam seni haketmiyor
    boşan demesi kolay diceksin ama
    kocam bana 10 değil 1 defa da seni bosıcam yapamıyorum olmuyor dese
    biter :umursamaz:
    devam etsede cok sağlıklı bi evlilik olmayaktır bu

umarım bütün güzellikler senin olur

18. 1 Temmuz 2009
  19. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Önceki konunda sakın ayrılma diyenlerden biri de bendim. Çünkü çok seviyordunuz birbirinizi.
    Ağladığına göre hala seviyor ama evliliği her insan kaldıramıyor ne yazık ki.
    Çok ilgi beklemesen kendi haline bıraksan bir süre yani ilgilendiği kadarıyla yetinsen belki bir umut olmaz mıydı?
    Ayrıldıktan sonra ailenle olmaz bence eşyalarını alırsın ayrı evde daha rahat edersin.
    Yürümüyorsa çok da zorlamanın anlamı yok. hayırlısı olsun.:Saruboceq:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.