beko bulaşık makinesi parlatıcı ayarı

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve gingerr tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gingerr
  1. gingerr

gingerr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba. cam ürünlerimin üzerinde gökkuşağı renklerinde lekeler oluyor. parlatıcıyla alakalı dediler. ama hangi ayarda tutmalıyım bilmiyorum. 1 den 6 ya kadar parlatıcı seviyesi var. beko bul mak. olanlar siz hangi seviyeye ayarlıyorsunuz.

2. 10 Şubat 2010
  3. mamamiya

mamamiya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bnmde bulş mak.beko ve hiççççç menun diilim her sefernde çizilen buğulanan bardaklarınm cam eşyalarımın yerine yenisini almam gerekti buda epey mesraflı olmaya başladı ama misfrede öylece servis edemiyosun işte servisini çağırmıştım 2 3 sene kadr önce parlatıcı ayarı na baktı bardakların sahte paşabahçe gerçeğini kullan bişe olmaz dedi şaka gibi ama gerçek !!!!!!! galiba beko firmasıyla paşabahçe şebeke halinde çalışıyolar :KK43:(((((((((((

4. 16 Şubat 2010
  5. doddy

doddy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Gökkuşağı rengi varsa parlatıcı miktarı fazla demektir. Kısarsan problemin büyük ihtimalle düzelecektir.

6. 26 Şubat 2010
  7. siyah papatya

siyah papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    benimde gökkuşagı gibi oluyordu servisini çağırdığımda kullandığınız tablet deterjanlarda zaten parlatıcısı var o yüzden herzaman ayarını 1 e getirin dedi.hep birde tutuyorum artık şimdi hiç yapmıyor memnunum

8. 4 Mart 2010
  9. Setrinisa

Setrinisa Dert etme, dua et... Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    benimkide arçelik ve aynı şekilde olurdu bende 2 ye indirdim şimdi bişey yok
    ama ben üstte yıkanan bulaşıklarımdan memnun deilim çünkü özellikle bardaklarımın üstünde nokta nokta lekeler(su lekesi değil) kirler kalıyor malesef...

10. 4 Mart 2010
  11. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    4 veya 5 en uygun olanı demişti servis.benimki arçelik anneminkide beko.

bu ayrlarda ikimizinkide....

12. 4 Mart 2010
  13. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    benim de bulaşık makinem beko ama artık parlatıcı kullanmıyorum.elma sirkesi koydum parlatıcı bölmesine onu kullanıyrum böyle daha rahat ettim

14. 25 Haziran 2013
  15. de_niz

de_niz Yol arkadaşım Üye

Beğenildi:
    85
    Ödül Puanları:
    93
    Bulaşık makinem Beko 5001 modelinden servis parlatıcı ayarımı 1e aldı ki fabrika çıkışı 4tür

16. 16 Eylül 2016
  17. cemrem07

cemrem07 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben makinemden cok memnunum parlatici ayarı 3 te toz deterjan kullanıyorum ve bardaklarimi asla birbirine degirmiyorum muhakkak aralarına boşluk bırakıyorum.hiç cizilmisim yok buğulanma yok.sıkışık yerleştirmek ve yüksek derece de yıkamak çiziyor.ayrıca ekonomik 50derecede yikiyorum.bence kotu makine yok sadece yanlis kullanim var.bugulanmis bardaklarinizi kurtarmak istiyorsanız yarım limona bolca yemek tuzu serpin ve bardaklarinizin içini dışını kuru haldeyken iyice bastırarak ovalayin sonra yıkayın bugularin gittiğini göreceksiniz