Bel ağrısı çekenler yardım

Konusu 'Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon' forumundadır ve edam tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

18 Nisan 2010
    Konu Sahibi : edam
  1. edam

edam gen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 gün önce aniden giren ağrı neyaptıysam geçmedi. krem sürüyorum ağrı kesici içiyorum. en son yakı yapıştırdım banamısın demedi. oturduğum zaman kalkarken zorluk çekiyorum kalksamda dik duramıyorum bir süre.eğilip kalkarkende cabası.müthiş bir ağrı.ilgilenmek zorunda olduğum küçük bir bebeğim var çok zorluk çekiyorum. acil önerisi olan:1no2: varmı?

2. 18 Nisan 2010
  3. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bende de birkaç ay önce aynısı olmuştu. Bir anda başlayan ağrı belimden sırtıma yayıldı. Ama sanırım sizin hareketleriniz çok fazla kısıtlanmamış; ben yürümekte dahi zorlanıyordum hatta dik yattığımda bile dayanılmaz bir ağrı vardı doktora gittim; röntgen çekildi temiz çıktı. Doktor kaslarımın zedelendiğini söyledi 2 ilaç bir de jel 2 hafta yatak ancak ayağa kalkabildim=))
    Umarım siz daha kısa sürede atlatırsınız. Fakat ne ağrı kesici ne de jeller fayda etmiyor, sorunu öğrenmek için doktora gitmeniz şart farklı bir rahatsızlık da olabilir ama sizinki de kaslara bağlı ise ne yazık ki kolay geçmiyor.

4. 18 Nisan 2010
  5. edam

edam gen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bel fıtığı başlangıcı var belimde geçen yıl röntgen çekildi. ozaman anlaşıldı. ama ozaman bile bu derece şiddetli bir ağrı yoktu.ilaç falan verdi doktor zamanla düzelmişti. bu kıızmı beşiğine yatırdım tam doğrulurken girdi belime. acaba sinir sıkışması falanmı oldu bir anda diye düşünüyorum.birde yattığımda sağa sola dönerken çok canım yanıyor.sanki tam belimin ortasında bir nokta var orayı biri kerpetenle sıkıyor ani hareketlerde.delirecem 3 gündür. eğer düzelme olmazsa dediğiniz gibi doktora gideceğim.

6. 20 Nisan 2010
  7. frtglsnfrt

frtglsnfrt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı ağrılar bende de var çok canım yanıyo şuan :KK43::KK43::KK43: inşallah benim ağrılarımda gecer:gitme:

8. 20 Nisan 2010
  9. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Geçmiş olsun :KK43: Çekmeyen bilmez çok fena bir ağrıymış bir kere tüm hareketlerinizi kısıtlıyor yatağa bağımlı hale getiriyor, yatarken bile o ağrı hiç dinmiyor. bitkisel bir jel önermişti doktorum o biraz iyi gelir gibi olmuştu en azından sürüldüğü anda, kasları gevşetirmiş, doktora gidip kaslarla ilgili bir problem olduğunu öğrenirseniz sizde deneyebilirsiniz.

10. 20 Nisan 2010
  11. frtglsnfrt

frtglsnfrt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yarın sabah ilk işim doktora gitmek olacak.iki gün önce farklı bir doktora gittim.yaklaşık bir haftadan beri devam eden şiddetli bir ağrım var dedim röntgen çekme gereği duymadı sağolsun alsanaalsanasmile ilaç verdi yolladı.fakat ilaçların hiçbir faydası olmuyor.yatsam yatamıyorum kalksam kalkamıyorum eğilsem hiç eğilemiyorum.hırsımdan ağladım bugün:KK43:yataktan kalkarken bile birinin yardımı olmadan kalkamayacak durumdayım.çok fenayım yani.ağrım hiç azalmıyo tam aksine her gecen gün artmaya dewam ediyo.umarım ufak bi tedavi ile kurtulurum bu ağrıdan cnm:KK43:

12. 31 Mart 2014
  13. angeliss

angeliss Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Tavsiye edeceğiniz bir doktor var mı?

14. 30 Haziran 2014
  15. andie

andie Kendime yenibir ben lazım Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    63
    selam yeni konu açmak istemedim var olan bir konudan devam edeyim dedim
    Biraz önce annem mutfakta eğilince şiddetli bir ağrı girmiş beline beynime vurdu ağrısı diyor
    uzanıyor şu an kas gevşetici ve ağrı kesici aldı ama faydası olmadı yarın sabah ilk iş fizik tedaviye gidecek
    sinir sıkışması mıdır acaba bilginiz var mı ve başka bir önlem alabilir miyiz şu an ağrının geçmesi için

16. 30 Haziran 2014
  17. andie

andie Kendime yenibir ben lazım Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    63
    Bilgisi olan acil cevap verebilirse çok sevinirim

18. 6 Temmuz 2014
  19. gulay_gulay

gulay_gulay Popüler Üye Üye

Beğenileri:
    576
    Ödül Puanları:
    113
    Daha önce bel fıtığı veya siyatik yaşadı mı? Belden bacaklarına uzanan bir ağrı mı?