bel ağrısı ve göğüsten süt gelmesi........

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve misivam tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : misivam
  1. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar merhaba;

ben 22 haftalık hamileyim. şu 1 haftadır biraz yorulayım sanki adet olmuşum gibi bir bel ağrısı yaşıyorum. ayaklarımı uzatıp dinlendimmi hemen geçiyor. fazla kiloda almadım. 53.9 ile hamile kaldım şuan 57.7 kiloyum. sadece göbeğim var diğer bölgelerim kilo almadı. birde yaklaşık 1 aydır göğüslerimden geceleri daha fazla olmak üzere özellikle sağ göğsümden süt geliyor. sabah bi kalkıyorum geceliğim parça parça lekeli. aranızda bu şekilde olan varmı? bu şekilde süt gelmesi doğumdan sonra bana kolaylık sağlarmı? yani sütümün gelmesini beklemek zorunda kalmıcam gibi geliyo ama sorun yaşarmıyım? bilgisi olan arkadaşlarım benide bilgilendirirse sevinirim. şimdiden teşekkür ederim....

2. 7 Ağustos 2010
  3. esraozden

esraozden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de yaklaşık altıncı aydan beridir süt geliyor. ama göğüs ucunu sıkmamak lazımmış. hatta bir ara o kadar cok geliyordu ki göğüs pedlerimi kullanmaya başlamıştım. kafayı takınca daha fazla geliyor galiba. şimdi çok önemsemiyorum bağrımda hep küçük iki leke olsa da.

4. 7 Ağustos 2010
  5. misivam

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    bende okumuştum sıkmanın sakıncalı olduğunu oyüzden ellememye özen gösteriyorum. ama sinir oluyorum evde sütyen kullanmıyorum bütün badilerim lekeleniyo.

6. 9 Ağustos 2010
  7. misivam

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    kimsenin başına gelmedi sanırım??? yinede teşekkürler........................

8. 9 Ağustos 2010
  9. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım yardımı olur mu bilmiyorum ama ben sütyen takmadığım zaman lekelenme olduğunu farkettim. Sütyen taktığım zaman hiç lekelenmem olmuyor ama sütyeni yarım saatliğine bile çıkarsam hemen üstüm başım batıyor...
    Sen de dikkat et istersen sütyenli veya sütyensizken bir fark oluyor mu diye? Ona göre nasıl rahat ediyorsan öyle gezersin :)

Göğsü sağmanın sakıncalı olduğunu okumuştum ben de.. Ama doğum sonrası için bir gösterge midir, değil midir, o konuda hiçbir bilgim yok :KK43:

Bel ağrısına gelince, benim de özellikle sabahları çok belim ağrıyor, bir de gün içinde çok çabuk yoruluyorum ve bir kez yorulunca bir daha kedime gelemiyorum, ayakta çok zor duruyorum...
    Allah yardımcımız olsun bu sıcaklarda :KK43:

10. 9 Ağustos 2010
  11. misivam

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canım.... derlerdi sıcaklarda hamilelik kolay değil diye inanmazdım. ama öyleymiş....... :)

12. 9 Ağustos 2010
  13. spring78

spring78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    şu an 38 haftadayım ama 32 33 hftada falan bendende sut gıbı göğsumden sıvı geliyordu..dr sorduğumda bazı hamılelıklerle olabileceğini göğuslerimi sıkmamam ellememem gerektiğini söyledi zaten cokta devam etmedi kesildi..sutten once gelen sıvı bebek için önemliymiş bi çeşit antibiyotikmiş..çok geliyorsa drunuza sormakta fayda var bence.. bel ağrısı içinde otururken belinize destek koyun yatarkende bacak arasına yastık iyi oluyor..eğilirken falan dikkatli olun..bel ağrısı hamileliğin ilerleyen dönemlerine daha cok olabiliyor..

14. 9 Ağustos 2010
  15. misivam

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    anladım canım çok sağol. uygulucam :))

16. 9 Ağustos 2010
  17. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gece yatarken hamile destek yastıkları var kızlar ben ondan kullanıyorum bel ağrısı için bire bir 13 tl almıştım

18. 9 Ağustos 2010
  19. misivam

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    vayyy... nasıl bişi merak ettim bi araştırayım netten....