bel fıtığı olan hamileler normal doğum yapabilir mi?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve bebikim tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : bebikim
  1. bebikim

bebikim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    196
    kızlar bende fıtık var , çoğu kişi de gebelikte ve doğumda sorun olabileceğini söyledi.
    Bebeği taşımada zorluk çekebileceğimi ve normal doğum yapamayacağımı söyleyenler oldu.
    Henüz hamile değilim ama bu söylentiler beni çok korkuttu. Bu konuda bilgisi olan var mı? :çok üzgünüm:

2. 25 Mart 2010
  3. bebikim

bebikim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    196
    bel fıtığı olan yok galiba kızlarrr , yazık bana benneyaptımki

4. 25 Mart 2010
  5. ncncn

ncncn uykucu şirin :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bende de bel fıtığı var ama henüz hamile olmadım, bilemiyorum. benim de aklıma takılan bir durum bu. mutlaka bizi aydınlatacak birileri vardır burda.

6. 25 Mart 2010
  7. bebikim

bebikim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    196
    geçmiş olsun arkadaşım, aynı durumu yaşayan anneler vardır, bizi bilgilendirin kızlar olumunekankayizsmile

8. 21 Nisan 2010
  9. feride26

feride26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam, ben 33 haftalık hamileyim belimde 2 tane bel fıtığım bir de hemanjiom var 2 cm, bana da gebelik öncesi benzer şeyler söyledi dr lar, ameliyat da demişlerdi ben olmak istemedim bel ağrım ameliyat olmamı gerektirecek boyutta değildi dr lara inat olmadım ameliyat, gebelik öncesi de 5. aydan sonra çalışamazsın, bel ağrısına dayanamazsın, evde istirahatla 9 ayı tamamlarsın dedi doktorlar ama çok şükür 8. ay bitiyo şu ana kadar bel fıtığı olmayan herhangi bir gebeden daha fazla bel ağrım olmuyor, gebeliğimi rahat bi şekilde tamamlayacağımı düşünüyorum, doğum şekli için yine beyin cerrahi uzmanları kesin olarak sezeryan dedi, ama ben normal doğum istiyorum, dr um net bişi sölemedi tekrar bi beyin cerrahi uzmanına görün öyle karar verelim dedi bakalım doğum şeklini haftaya netleştireceğiz ama, doktorlar ne derse desin ne olacağı belli olmuyor :CüvCüv:

10. 21 Nisan 2010
  11. hbyrm

hbyrm Rabbim OL dedi oluverdi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    yaaaaaaa bende de 2 tane bel fıtığı var ve hamilelik istiyorum..Allah hepimizin yardımcısı olsun..

12. 22 Nisan 2010
  13. cemile_84

cemile_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bendede bel agrısı çok bel fıtıgı mı bilmiyorum korktum şimdi

14. 24 Ekim 2010
  15. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bu topiği yeni gördüm çok geç cevap veriyorum oyüzden. ama belirtmem lazım. bende de bel fıtığı var ve son 4 haftam kaldı ve şimdiye dek hamileliğim boyunca hiçbir sorun yaşamadım belimle ilgili. sadece bu aralar yeni yeni biraz ağrım oldu ona da zaten bebek doğum kanalına yerleşmeye çalıştığı için dediler ve şu an ağrıyo da diyemem. bilmiyorum hala normal doğum istiyorum. şimdiye kadar bi problem yaşamadımsa doğumda da yaşamam inşallah diyorum . bakalım doktorum ne dicek.

16. 8 Şubat 2011
  17. bebikim

bebikim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    196
    Teşekkürler cevaplar için :KK53:

18. 18 Mayıs 2011
  19. Enkidu

Enkidu yaşamak seninle güzel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61

merhaba canım topiğini yeni gördüm bende henüz hamile değilim bendede sağ tarafta bel fıtığı var.fizik tedavi oldum.bitiminde bana hareketler verdiler. doktoruma sordum bebek büyümeye başladığında(4-5aylık)olduğunda ağrıların olur dedi ama dikkat ettikten sonra bişe olmaz dedi.kilo almamaya çalış dedi. hamile kaldığında zaten doktoruna söylersin duruma göre önlem alınır dedi