Belalı ablam

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sisem tarafından 2 Haziran 2009 başlatılmıştır.

2 Haziran 2009
    Konu Sahibi : sisem
  1. sisem

sisem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba meltem hanım benim ve ailemin önemli bir sorunu var o da ablam.ablam küçüklüğünden beri bizimle olmayı sevmez.o dışarıya daha çok önem verir.bizi küçüklüğümüzden beri dışladığı halde bunu bizim yaptığımızı söylüyor.şu an hayatında bir adam var mahfının sebebi de o.çok uyardık bırak adam işe yaramaz dedik adam evliydi.tefecilerle başı belaya girince boşadı kadın.bu adam yanında çalışan kızında başını belaya sokmuş ve yeni duyduk bu kızla evlenmiş.bütün bunlar olurken benim ablamla beraber ve yeni işi için ablama bir sürü bankadan kredi çektirmiş.en midemi bulandıran da ablamın adamın yeni karısından haberi var bunun formalite olduğuna inanmış.eve hergün bi bankadan kağıt geliyor ne yapacağımızı şaşırdık.biz ne desek ne yapsak biz kötüyüz ona göre en ufak konu için bile yalan söylüyor.ben rahatsız olduğunu düşünüyorum.en yakınındakini düşman görmekle ilgili bir hastalık var mı?biz ne yapabiliriz?teşekkürler

2. 30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : sisem
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Sisem, ablanız ile ilgili yazdıklarınız bir davranış bozukluğunu çağrıştırıyor. Ancak doğru teşhis elbette ki ablanızı görecek bir uzman tarafından konulabilir. Yazdıklarınız, ablanızın bir uzman yardımına ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
    Sizin yapabileceğiniz sevginizi ve ilginizi ifade etmek dışında pek bir şey olmaz bu durumda.
    Eğer ablanızı bir psikiyatra gitme yönünde yüreklendirebilirseniz, ablanız fayda alacaktır.