Belara Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve EU1 tarafından 21 Şubat 2009 başlatılmıştır.

21 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

BELARA KULLANAN VARMI ARANIZDA KIZLAR YAN ETKISI NEDIR ? KAC GUNDE KENDINI GOSTERIYOR VARSA YAN ETKILER BILGILENDIRIRSENIZ SEVINIRIM:enbuyukkk:

2. 23 Şubat 2009
  3. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba canim,

benimde doktorum bana Belara´yi tavsiye etti..! Daha kullanmaya baslamadim..Nisan´da dügünüm olacagi icin önümüzdeki ay ilk regl günü kullanmaya baslayacagim..! Doktorum, yüzümdeki sivilcelenmelere iyi gelecektir dedi..insALLAH olagan üstü yan etkiler ile karsilasmam..! HAYIRLISI! a.s.

4. 23 Şubat 2009
  5. jitem

jitem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir arkadaşım aşırı kıllanma ve kilo yaptığını söyledi.banada doktor önermişti ama kullanmaya cesaret edemedim.çünkü yeni bir ilaçmış iyi araştırıp öyle kullanın bence.

6. 24 Şubat 2009
  7. EU3

EU3 Guest

Mrb arkadaşım ben 6 aylık evlıyım 5 aydır kullanıyorum iştah çok acıyor kıllanma olmadı ama dediğim gibi illaki ilaç içiceksen hem dıyet hem ilaç benım kilo problemım yok ama genede herkez çok dıkkat etsınnn

8. 27 Şubat 2009
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    belara zaten jasmine eşdeger bir haptır.. artı kıllanma yapmaz.. ve yan etkisi en az olan haptır.. hapa ilk adet oldugun gün başladıgın için hemen korumaya başlar.. belara iidir

10. 17 Mart 2009
  11. karamella

karamella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 1 aydır kullanıyorum doktorum tavsiye etti kilo alımı yapmadıgı için.ama ben pkos hastası oldugum için kullanıyorum,hiç bir yan etkisini görmedim biraz duygusallık yapıyor oda olcak artık.ne baş agrısı ne iştahım açıldı aksine kapandı.kıllanma içinde ek bir ilaç verdi aldactone diye bundan sonra kıllanma olmasın diye.ama ilaç kıllanma yapmaz dedi.

12. 23 Nisan 2009
  13. thyanel

thyanel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    belaraya ben de yeni başladım daha 4. günümdeyim. düşük doz hormon içerdiğinden yan etkileri en az olan doğum kontrol hapı buymuş. ayrıca doktorum bana sigara kullandığım için bu hapı verdi. diğer hapların içerisindeki etken maddeler sigara içenlerde büyük sorunlar yaratırmış ama bu ilaçta yokmuş böyle bir şey. ayrıca tüylenme sorununa ve sivilcelerine de iyi gelecek çok güzel bi ilaçtır bu dedi. şimdilik bir yan etki görmedim. tabi sürekli bir ilaca bağımlı yaşamak çok hoş değil arkadaşlar. sonuçta dışarıdan bir madde alıyoruz vücudumuza ufak tefek yan etkiler tabiki olacak..

14. 23 Nisan 2009
  15. jeany

jeany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar:)

benım önümüzdeki ay tüpbebek denemem var. bu ay belara verdiler. tedavi amaçlı. ciddi bir ödem, iştahta artış ve allerjik reaksiyonlar yaptı.yüzüm kıpkırmızı,gerilmiş,kaşınıyor ve yanıyor. ben stres altındayken hassas olur metabolizmam. ona bağlıyoruz şimdilik. yine de aklınızda bulunsun.

sevgiler herkese..

16. 8 Temmuz 2009
  17. phia

phia İçimdeki Minik Kalp Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar. Benim de 1 ay sonra düğünüm olacak a.s

Bugün doğum kontrolü danışması için doktora gittim ve beni aile planlaması bölümüne yönlendirdi. Bu birim bana doğum kontrol hapı olarak Belara'yı önerdi. Ben Yasmin'i duyduğumu ve bunun ona göre nasıl olduğunu sorduğumda daha iyi olduğunu, Yasmin'de ara lekelenmelerin çok olduğunu fakat Belara'da böyle bir şikayet olmayacağını söyledi. Ayrıca doğum kontrol ilaçlarının çevremizde kulaktan dolma duyduğumuz gibi ileride bebeğinin olmaması gibi yan etkileri falan yokmuş. Zaten kişinin alt yapısında varsa doğurganlıkta problem ilaç kullandığı için doğal olarak anlayamaz, bırakınca olmadığında da hemen haplardan bilirmiş. Yani hap ile doğurganlığını yitirmenin bir ilgisi yokmuş. Bıraktıktan hemen sonra olabilirmişsiniz. Bunu bilirkişiden duyunca içim rahatladı. Bakalım Belara'ya da düğünümden 1 ay önceki adetimin ilk günü kullanmaya başlayacağım. Bu arada hapı gece yatmadan önce kullanmak daha iyiymiş. Baş dönmesi vb. olabilecek yan etkileri hissetmemek adına. Aynı saatte kullanılırsa daha iyi oluyormuş. Ama önemli olan Unutmamak

18. 17 Temmuz 2009
  19. phia

phia İçimdeki Minik Kalp Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    Bugün 3.hapımı kullanacağım. 2 gündür hiçbir yan etki hissetmedim mide bulantısı, baş ağrısı, ishal vb. gibi... Ayrıca hapa başlamadan kendime bir söz vermiştim sigarayı bırakacağıma dair ve şuan 3.gün hala sigara içmedim kaydirigubbakcemile2