Belirsizlikler... Belirsizlikler... Belirsizlikler

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ocwmays tarafından 11 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 1. ocwmays

  ocwmays Minnişim Prensesim... ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2008
  Mesajlar:
  6.129
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  148
  Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar...
  Bu forumu çok uzun süredir takip ediyorum, ama pek yorum yazma alışkanlığım yoktu. Şimdi içimdeki acıyı dindirmeye ihtiyaç duyuyorum, az da olsa rahatlamaya...

  Bana bişeyler söyleyin, ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilemez haldeyim. Artık çevremdekilerle dertleşmiyorum, çok yoruldum çünkü...

  Ben 15 aydır sözlüyüm. Aramızda hiçbir problem yok, birbirimizi çok seviyoruz. hamdolsun sevgisi, saygısı, karakteri, ilgisi, herşeyi tam istediğim gibi. Bu süre zarfında bir kere bile ileri boyutta bi problem yaşamadık, beraberken çok mutluyuz. Aileler arasında da bi sorun yok, yani en azından görünürde bir problem yok...
  Bizim sorunumuz maddiyat. Ben son sınıf öğrencisiym henüz çalışmaya başlamadım. Sözlüm çalışıyo ama bi sene içerisinde işleri çok bozuldu, isyan etmiyorum ama hiçbişey istediğimz gibi gitmedi, aksine günden güne daha da işin içinden çıkamaz hallere geldik. Maddi sıkıntılar atlatılıyo bi şekilde ama çok yıpratıyo.
  Babasından maddi anlamda destek göremiyo, işsiz kaldığı süre içerisinde harclığı bile yoktu. Onu bu kadar çok sevmesem ve beni sevdiğine bu kadar inanmasam asla katlanamayacağım şeyler geçirdik. Biz bir an önce evlenmek istiyoruz, ayrı kaldığımız her gün daha da zorlaşıyo herşey. Beraberken birbirimize güç veriyoruz, morel oluyoruz. O, Bursa'da yaşıyodu ailesiyle ve orda çalışıyodu. Şimdi İstanbul'a yerleşmeye karar verdi geçici bi işe girdi. Çok şükür giremeseydi daha da kötü olacaktı. Ama geçici olarak çalıştığı bu iş onun kendi alanı değil ve haftanın her günü çalışıyo. çok şükür çalışkan birisi şikayeti yok, sorumluluğunu biliyo. Ama ben o kadar az bi maaşa bu kadar çok yorulup yıpranmasına katlanamıyorum, içim sızlıyo.
  Onun iyi bir iş bulması, bir birkim yapabilmesi ve biizm evlenebilmemiz... Çok zor, bunların tamamı hangi arada derede olacak. Öğrenci olduğum için destek olamıyorum, ailesi de herşeyi ona bırakmış durumda. "Bizim de paramız yok" diyolar. çıkmazın içindeym.
  bir buçuk sene olacak nerdeyse, karanlığın içerisinde gözlerimiz kapalı gidiyoruz. Belirsizliklerle doluyuz. Ne kadar bekleyeceğimizi, ne kadar sabredeceğimizi bilmeden çırpınıyoruz. İÇim yanıyo.
  ilerde maddi sıkıntılar yaşamaktan korkuyorum. Önceden böyle bir endişem yoktu ama artık var. Rızk Allah katındandır ama endişeleniyorum işte. Bundan daha farklı problemler de var. Hepsi geçer mi düzelir mi bilmiyorum. Herşey yoluna girer mi bir mucize gerçekleşir mi bilmiyorum. Hiçbişey bilmiyorum...
  Sizler maddi sorunlar yaşıyo musunuz? Evliliğiniz ne derecede etkileniyo bunlardan? Sevgi, anlayış ve sabır herşeyin üstesinden gelir mi? İleride sevdiğim insanla mutlu olmak istiyorum, ama bu problemlerin bizi yıpratmasından ve ondan soğumaktan korkuyorum...Yersiz bi korku mu sizce benimki?...
   
 2. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 3. ocwmays

  ocwmays Minnişim Prensesim... ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2008
  Mesajlar:
  6.129
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  148
  Bu arada ben evli olmadığım için konuyu yanlış bir yere açmış olduğum düşünülebilir. Ancak özellikle evli arkadaşlardan fikir almak istediğim için buraya yazdım, belirtmek istedim...
   
 4. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 5. Laale

  Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  19.290
  Beğenildi:
  21.350
  Ödül Puanları:
  363
  Allahım yardımcınız olsun inşallah..
  Ben tabloya çok iyimser bakamayacağım maalesef...
  Para çok önemli bu hayatta.. Attığımız her adım para siz de biliyorsunuz..
  Yerinizde olsam part time da olsa bir iş bulur en azından ufaktan para koyarım kenara...
   
 6. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 7. Esra

  Esra Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  6.302
  Beğenildi:
  4.082
  Ödül Puanları:
  238
  canım öncelikle Allah yardımcınız olsun,umarım düzelir her şey..yalnız şunu unutma,evliliklerde büyük oranda sorun maddi yetersizliklerden çıkıyor.alıştığın hayat tarzını değiştiremiyorsun kolay kolay.insanın kendini bağlayacağı bir yer olması gerekiyor,yani şu zamanda bitecek,şu kadar daha dayanmam lazım gibi...ama hiç belli olmayan bişeyi beklemek insanı çok yıpratır.maddi sorunlarınızı halletmeden evlenmeyi pek düşünmeyin bence,bu sayfalarda çok örnek var,onları da okuyabilirsin.
  bizim de maddi sorunlarımız var,ikimiz de çalışıyoruz,çok şükür kazanıyoruz da ama borçlarımız var.şimdi sabrediyorum,yakında bitecek diyorum.mesela geçen bi çanta gördüm,70 lira falandı,bir sene önce olsa hiç düşünmeden alırdım,ama şimdi şartlar değişti,neyse gerek yok deyip almadım.her zaman sabredemiyorsun ama bazen insanın zoruna gidiyor.bakıyorsun,çalışmayan senin kadar eğitimi olmayan insanlar çok daha rahat şartlarda yaşıyor.yani anlayacağın maddi konular önemli.bişeyleri garanti altına almadan evlenmeyin derim ben.
   
 8. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 9. challenger

  challenger anladım ki herşey sensin. Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  6.776
  Beğenildi:
  402
  Ödül Puanları:
  188
  aynı sorunları bısde yaşadık ve ayrıldık ne yasıkki benımde baskım ve bası problemler çıkarmam yüsünden bitti.Çocuk elinden geleni yapıyor bekle sabret bırbırınısı sevıyorsanıs elbet evlenirsinis ama maddiyatsıs olmuyor malesef..
   
 10. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 11. yaz gecesi

  yaz gecesi 3bes Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2009
  Mesajlar:
  5.938
  Beğenildi:
  2.171
  Ödül Puanları:
  238
  sevgi tabiiki birçok şeyin üstesinden gelir. ama çok polyannacı olamicam. para çoook önemli. herşeyin başı. sağlığın bile.
  evlendikten sonra para yok diye boşanılmaz ama parasızlığın getirdiği sorunlardan acziyetten dolayı çok problem çıkar ve evlilikler maalesef çok yıpranır.
  bu halde bence evliliği bi süre daha erteleyin. sözlünüz ve siz düzenli bir iş bulup kendi haytınızı idame ettirecek düzeye gelene kadar bekleyin derim.
  şimdi ayrıyız böylesi çok yıpratıcı diye düşünebilsiniz ama evlendikten sonra herşey daha bi çıkmaza girebilir...
   
 12. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 13. DearesT

  DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

  Katılım:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.960
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  bu sizin ne kadarla mutlu olacağınıza göre değişir...yani şöyle söyleyim, arkadaşlarım var birlikte olalım yeter ki diye kaba tarifle iki çekyat bir yatakla evlendiler, mutlular...hepsi sonradan olur dediler...oldu da...bana şunu takın bunu alın demediler, halı alamadılar kilim serdiler, eşlerinin bekarlık çekytlarında misafir ağırladılar...mutlular...
  ben olamazdım...ne kadar çok seversem seveyim olmazdım...herşeyim tam olsun istedim...eksik olsaydı huzursuz olurdum...mantıklı isteklerini elde edemediğinde hırçınlaşabilen biriyim...he ıvır zıvıra kapris yapmam ayrı, ama iyi yaşamayı seviyorum...çok üst sdüzey bir yaşamım yok, ama bayıldığım koltuk takımlarım evimde, ve diğer mobilyalarım, istediğim halının üzerine basıyorum, gelinliğimi seçerken fiyatını düşünmedim vs vs...
  sen hangi şekilde murtlu olursun bilemem...ama her şartta iki gönül bir olunca samnlığın seyran olmadığına inananlardanım...dolayısıyla okulu bitirip işe grmeni, sözlünün de sağlam bir işe sahip olmasından sonra evlenmenizi öneririm...tabi bu benim doğrum...yoksa bu durumlarda yazık olan çookk sevgiler de gördüm...
   
 14. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 15. ocwmays

  ocwmays Minnişim Prensesim... ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2008
  Mesajlar:
  6.129
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  148
  Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Birşeyleri garanti altına almadan evlenmeyi ikimiz de düşünmüyoruz zaten. En azından inşaatta olan bir daire var, onun bitmesi gerekiyo kirayla uğraşmak çok zor. Ve ikimizin de iyi işler bulup çalışması lazım...Hakkımızda hayırlısı olsun, bir an önce çözülmesi için dua ediyorum.
   
 16. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 17. EstetikEditor

  EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.929
  Beğenildi:
  65
  Ödül Puanları:
  148
  Hakkınızda hayırlısı olsun. Para ne herşey demek ne de hiçbirşey demek.. Hewmokuyup hemçalışıp birşekilde ona destekolmalısınız..
   
 18. 11 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ocwmays
 19. labellevie

  labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2010
  Mesajlar:
  1.506
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  61
  Canım ne evliliği henüz öğrencisin sen, önce okulunu bitirmeyi ve işe girmeyi düşün. Herkes yaşıyor bu dönemleri, inan biz de çok sıkıntı çektik. İş ve para sıkıntısını çözmeden evlenmeyin sakın biraz sabredin.
  Biz 3,5 senenin sonunda nişanlandık, nişandan 1 yıl sonra da evlendik. Bana da hiç bitmeyecek gibi geliyordu o dönemler ama atlatılıyor inan bana.
  O süre zarfında benim işim vardı ancak eşimin işi yoktu düğünümüzden 3-4 ay önce çalışmaya başladı. Zaten işe girince hemen evlendik.
  Siz de atlatırsınız bu dönemleri, sen de bitir okulunu birlikte çalışır evlenirsiniz. Bu kadar stres yapma lütfen.