Belirtiler üzerine sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirim.

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve hazinem tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

9 Ekim 2010
    Konu Sahibi : hazinem
  1. hazinem

hazinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    Daha önce kadın doğum uzmanının yanında çalımıştım ondan edindiğim bilgiler dahilinde yardımcı olabilirim
    genelde adet belirtileri ve gebelik belirtileri birbirine karıştırılabiliyor.her ikisindede olan özellikler
    -göğüslerde hassasiyet
    -karın alt bölgesinde sızı şeklinde ağrı
    -bel ağrısı
    -akıntının artması
    -baş ağrısı yada dönmesi
    -ateş basması
    -----
    gebelikte buna ilave olarak
    -adet gecikmesi
    -regl dönemine yakın lekelenme(herkeste olmayabilir)
    -gözde bulanık görme
    -burun kaşıntısı(herkeste olmayabilir)
    -Bulantı: Sabahları daha belirgin olan bulantılar genelde günün ilerleyen saatlerinde hafifler ya da kaybolur.Bazı hastalarda beklenen adet gününden bile önce ortaya çıkabilir.Gebeliğin 10. haftasına kadar şiddeti artabilir.Büyük bölümünde daha sonra kaybolur.
    -Kokulara karşı duyarlılık: Genel olarak kokulara karşı bir duyarlılık olsa da her anne adayında farklı şekilde ortaya çıkabilir.Örneğin mutfağa giremeyen,sabun kokusuna duyarlılık nedeniyle ellerini yıkayamayan,dişlerini fırçalayamayan anne adaylarına sıklıkla rastlarız.
    -Fazla uyuma ihtiyacı: Genelde hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkar.
    -Tansiyon düşmesi: Açlık durumunda ve yetersiz sıvıalındığında daha sık görülür.Gebeliğin etkisiyle dolaşım sisteminde oluşan değişikliklere bağlıdır.Birinci ve ikinci 3 aylık periodta belirgindir.
    -Sık idrara çıkma: Erken dönemde başlar ve genelde hamilelik boyunca da devam eder
    -idrar renginde değişiklilik(koyu sarı renginde)
    ------halk arasında bazı kişiler kirpiklerin karışmasına bakarak gebelik teşhiside koyabiliyor

Son düzenleme: 9 Ekim 2010
    RUKAYYE44 bunu beğendi.
  2. 9 Ekim 2010
  3. emineu

emineu Allahım sana sığındım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım ya bana yardımcı olurmusun adetime 7 gün var dün akşam kanda gebeliğe bakıldı negatif çıktı her adet öncesi olan gögüs ağrımda yok bu ay gerçekten sonuç negatifmidir pozitif olabilir mi.

4. 9 Ekim 2010
  5. emineu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    hamile kalınca gögüs ağrısı olması şart mı kasık ağrımda yok antibiyotik içmem lazım tereddüt ediyorum çıldırıcam artık.

6. 9 Ekim 2010
  7. hazinem

hazinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    genelde göğüs ağrısı oluyor,bazı arkadaşlar gebeliğini hiç hissetmezmiş.hormanlardan kaynaklanan bir durum bu.belki henüz yenidir geç döllenme sonucu kanda bile çıkmayabiliyor.erken döllenmişse evde yapılan testte adetine 2 gün kala bile çıktığı bilinmektedir.hayırlısı olsun canım.

8. 9 Ekim 2010
  9. emineu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sağol canım cevapladığın için bide adet yakın bende karın gurultusu oluyo ve adet oluyorum bu ay yine var sanki içerde bişeyler dökülüyo gibi oluyo bu neden olur acaba bilgin varmı.

10. 9 Ekim 2010
  11. emineu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    karnımdan böyle seler geldiği zaman hıh tamam bu ayda adet olucam diyorum ve çıkıyo hiçbişey hissetmesek ne güzel olur.ben yumurtamın çatladığını bile anlıyorum sancımdam çok hassasım herhalde.şimdi diyceksin nerden açtım bu topiği bu kızın soruları bitmeyecekbilmiyorumkismile

12. 9 Ekim 2010
  13. emineu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    üstteki belirtilere bakılırsa ben gerçekten hamile değilim bu akıntım artmadı azaldı.

14. 9 Ekim 2010
  15. emineu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben sussam iyi olacak çenem düştü yine:kedi:

16. 9 Ekim 2010
  17. sinemeeren

sinemeeren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    benimde günüme 3 gün var sadece gögüslerimde dolgunlaşma var daha önceki adet dönmelerimde böyle olmazdı.bu acaba gebelik işareti olabilir mi?

18. 9 Ekim 2010
  19. semenya

semenya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    aynen canım, benim de adetime 4 gün var ve bir haftadır kasıklarımda özellikle sağ tarafta ağrı,bir de yatınca falan bütün mide ciğerler falan hareket ediyor gibi gurul gurul. sabah mide bulantım da vardı bi poğaçayı yiyemedim.