Belki umut olur......

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sitare1071 tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : sitare1071
  1. sitare1071

sitare1071 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar,
    Bu siteyi 3 yıldır takip ediyorum.Tüp bebek bölümünü umutla,gebelik bölümünü ise göz yaşları içinde okurdum.Bir gün bende bebek bekliyorum diye yazmayı hayal ederek.Fazla uzatmadan konuya gireyim.7 yıl çocuğumuz olmadı.Eşimde varikosel tespit edildi.Ameliyat oldu ve 2 yıl hiç bir düzelme olmadı.son bir yılda ise sperm sayısı normale döndü.Bir yıl daha bekledik ve sonunda sebepsiz infertilite teşhisi kondu.Bende bir problem yoktu.Sayısız yumurta takibi ve 1 başarısız aşılamanın sonunda tüp bebek tedavisine karar verdik.Hiç bir sebep olmamasına rağmen olmuyordu işte.Her ay kabus gibi beklenen rengli günleri,depresyonlar,sinir krizleri ne olacaksa olsun dedik artık.Bahçeci kliniğinde tedaviye başladık.Ama hiç umutlu değildim.Bu konuyu düşünmek bile canımı yakıyordu.ilk denememizin sonunda ikiz bebeklerime hamile kaldım.32.haftada güzel kızlarım dünyaya geldi.prematüre doğdukları için çok sıkıntı çektik.Üç ay hastanelerde perişan olduk.Allaha şükür şimdi 9 aylık oldular.
    Söylemeye çalıştığım şey bu iş önce Allahın taktiri,sonrada bizim beynimizde bitiyor sanırım.7 yıl hayallar kurup kendimi yiyip bitirerek sadece kendime zarar verdim.Tam kafamdan çıkarıp attığım zamanda mucizelerime kavuştum.Ne olur biraz rahat olmaya çalışalım.Ne kadar zor olduğunu ne kadar acı verdiğini en iyi bilenlerden biriyim.Allah isteyen herkese anne olmayı nasip etsin inşallah.Herşey gönlünüzce olsun kader arkadaşlarım.
    sevgilerimle..

2. 18 Eylül 2010
  3. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    rabbm saglıklan meleklerını buyutmayı nasp etsın
    sonu gusel bıtmıs hıkayenın darısı bızeeee
    duanı eksıke tme

4. 18 Eylül 2010
  5. sitare1071

sitare1071 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim.Darısı isteyen herkesin başına.Dualarım her zaman sizinle.Çeken bilir..Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah...

6. 18 Eylül 2010
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim kizlarinla cok saglikli upuzun cok mutlu.bir hayatiniz olsun :nazar:

8. 19 Eylül 2010
  9. aymilewya

aymilewya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğru söylüyorsun arkadaşım herşey takdiri ilahi
    bende kızıma tüp bebek tedavisinden sonra hamile kalabildim
    kaderde o sıkıntıları yaşamak varmış diyorum
    belkide kızım içinde benim içinde hayırlısı böyleydi

sana ve bebişlerine sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum
    darısı anne olmak isteyen herkesin başına inşallah (amin)

10. 19 Eylül 2010
  11. panadol

panadol Gel artık bebişimm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım yazını okurken duygulandım inanki canım kızlarını güle güle büyütmek nasip etsin
    çok dogru yazmışsın ama insanın elinde degilki kısmet nasip artık teşekkür ederim. yazın içinde

12. 19 Eylül 2010
  13. zinal

zinal evli mutlu ve çocuksuz :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yazını okurken çok duygulandım cnm önce rabbim evlatlarınla sana uzun saflıklı mutlu bir hayat nasip etsin inş. 8 yıldır aynı özlemi yaşıyorum dualarını eksik etme isteyen herkese anne baba olmayı nasip etsin inş bebeişlerini benim için kokulu kokulu öp arkadaaşım.

14. 19 Eylül 2010
  15. diana007

diana007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tebrik ederim canım seni.bende mayısta tüp bebek tedavimden negatif sonuç aldım şu an doğal yolla hamileyim hem bende hemde eşimde problem vardı nasıl oldu bizde anlamadık gerçekten adetim 8 gün geçti kan testi sonucum 2870 sizce bu değer nasıl ? keseye salı günü bakılcak tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.allahım isteyen herkese versin inşşş

16. 19 Eylül 2010
  17. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    ınşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş:nazar:

18. 19 Eylül 2010
  19. sitare1071

sitare1071 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım, transferin 11.günü kan değerim 450 14.günü 900 civarındaydı.adetinin 8 gün geçmesine rağmen 2870 güzel bir değer.biz kalp atışını çok geç duymuştuk.8. haftanın sonunda.normalde 6.haftada duyuluyormuş.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah