Ben artık söyleyecek bir şey bulamıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sinem00 tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Sinem00
  1. Sinem00

Sinem00 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önceki konularımda da bahsetmistim ailemden ve ailemin sıkıntısından sığındığım erkek arkadasımdan. Babam sürekli içici yani hergün içiyor saolsun zaken aldığı maasın yarısından çoğu içki ve sigaraya gidiyor ama değismez yıllardan beri böyle bunu sorn etmiyorum alıskınım . Ama artık iyice değişmeye basladı annemle geçinemiyorlar sürekli isten cıkması adam akıllı çalısmaması kafasını kullanmaması yüzünden annemde ondan nefret ediyor doğal olaraak.. Ve maddi durum zaten iyi değil bende üniversiteye baslıcam bu sene keske uzağa izin verselerdi de gitseydim diyorum ama bi yönden aklım hep onlarda kalıcaktı dünkü olaydan sonra da iyiki gitmemisim babam annemi öldürcekmis gibime gelio bazen.

Mesela dün aksam tam iftar sofrası hazırlıcaz eften püften bi nedenden kavga cıktı . Neymişş sinirliymis annem de tuz biber olmus zaten senelerdir evine doğru düzgün birsey almayan babam annemin idare ettiği gardolapın kapaklarını kırdı parcaladı peede cek dio kapı yerine hangi devirdeysek böyle bi adam iste.... Eline geceni kırdı döktü masamızı herseyi :KK43:(( Ona çok sinirlyim resmen kriz gecirdi sonra aldı biraları gecti balkona annem ağlayıp durdu ne biçim bi aile anlamıyorum. Rezil etti etrafa bizi anneme kızıyorum ama kadın napsın ağzını bile açamaz babama karsı ancak oturur ağlar çilesini çeker durur kaç senedir... :/

Tüm bu sorunlardan kaçıp sığndığım sevgilimden de 2 hafta önce ayrılmıstık dün ona msj atmim diye kendimi zor tuttum biliyorum o bi çözüm değil ama kendimi o kadar çaresiz hissettim ki.. Yinede tuttm kendimi yanlız yaparım dedim ve sabrettim.

Şimdi işyerindeyim ama aklım evde Allah bilir napıcaklar bugün diye babam 2 hafta evde olucak ramazan dolayısıyla.. Belki de tamamen bırakır böyle bi adam iste :KK43:(

Bilmiyorumm hiç bilmiyorum napıcamı :çok üzgünüm:

2. 19 Ağustos 2010
  3. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hayat çok zor canım. allah babnı ıslah etsin ne diyelim. ama annene kızma ne yapsın kadın çaresiz. sen kafanı toplayıp bu durumları fazla takmamaya çalış okulunu bitir ve kendini kurtar. güzel bir iş bulursan annenide kurtarırsın. allah sabırlar versin.

4. 19 Ağustos 2010
  5. Sinem00

Sinem00 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstemesemde takıyorum kafama ikisinede kızıyorum bazen tek annemi korumak babama nefretimi arttırıyo.. Bi insan bu kadar mı sorumsuz olur. Ayrı odam yok pc var yattığım odada babam öss ye gireceğim günün gecesi bile oturdu öle pc basında oyun oynayıp durdu zaten işten çıkınca ancak oyun oynar durur :KK43: Gece geç vakte kadar oturuyo ışık acık pc acık ses ısık derkin uyuyamıyorum ama anlamıyo anlamıyo hiç düsünmüyo bizi.. Ona göre bizim için yaşıyormus aksama kadar calısıomus :/ Bu onun görevi herkes calısıyo sıkıya gelemio tabi ben bile calısıorum suan evde yatmak gezmek varken .. birde cok calısan biri olsa bu kadar koymaz 2 ay calısıosa 5 ay çalısmıo bumu calısmak Allahım bana sabır versin

6. 19 Ağustos 2010
  7. minikdepresif

minikdepresif Vazgeçtim gözlerinden Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    sorunlu bi ailede büyüdüm.
    sorunlarım babam vefat edene kadar devam etti.
    babam vefat edince 1-2 yıl düzgün gittikten sonra
    annem arıza çıkarmaya başladı.
    annen ve annem gibi kadınların yaşlılıkları sorunlu oluyor.
    kronik depresyon.
    sıfırdan başlamak zordur ama annenle birlikte kapıyı çekip çıkabilir.
    yeni bir hayata başlayabilirsiniz.
    baban diye onu çekmek zorunda değilsin.
    annende calısabilir.
    mesleği yok demesin kimse insan para kazanmak istedikten sonra
    merdiven siler para kazanır.
    kaderiniz değil bu.

8. 19 Ağustos 2010
  9. Sinem00

Sinem00 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım zihniyet çok önemli ki benim babam tam bi manyak bu konuda mesela onun kitabında bosanmak yazmaz ya ölürsün ya yasarsın bu böle...

Yani demem o ki kapıyı kapatıp cıkmak die birsey asla olamaz . Hem ben bunu da istemiyorum ki inanın kendimden çok düsünüyorum onları. Demiyorum bazıları gibi ben okuyim evlenim onlar naparsa yapsın ! Ben okuyim onları feraha cıkarim diorum hep ama sonuçta birgün evlenicem Allah o günleri nasip ederse tabi o zaman annem acıyorum nasıl bi kaderi varmıs hep cekicek babamı :KK43:(

10. 19 Ağustos 2010
  11. minikdepresif

minikdepresif Vazgeçtim gözlerinden Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    sen bilirsin hayat senin ..
    ya isyan etmeyeceksin kaderini çekeceksin ( bana göre kader değil seçim)
    ya da kabuğunu kırıp insan gibi yaşamayı tercih edeceksin.

12. 19 Ağustos 2010
  13. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    allah yardımcın olsun canım çok zor...
    sürekli içen huysuz, aksi bir baba
    çaresiz üzgün ve belkide psikoljisi ozuk bir anne..
    annene çok görme bazı şeyleri onun durumunda olmak güç olmalı...
    allah yardımcın olsun ....
    oku, çalış ve birgün annenide kurtar kendiin kurtul...

14. 19 Ağustos 2010
  15. Sinem00

Sinem00 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Annemin psikolojisinin bozulduğu kesin zaten .. Babamdan bıktım 2 hafta sonra ise gider ins simdi alısıcak tatile pc de oyun oynamaya ohh ne rahat gerçekten bıktım

16. 19 Ağustos 2010
  17. busemavi

busemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Allah yardımcınız olsun
    Allah annenize ve size sabır versin
    Umarım okulunuzu bitirir ve istediğiniz gibi işiniz olur anneniz ve siz kurtulursunuz

18. 19 Ağustos 2010
  19. Sinem00

Sinem00 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım