ben artık tükendim yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve gulen tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : gulen
  1. gulen

gulen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    beni hatırlarsanız 3,5 aylık oğlum var.göğüslerim feci şekilde yara olmuştu.şimdi sol göğsüm iyileşti ama oğlum o göğsümü emmiyor yara göğsümü emiyor.ben artık ne yapacağımı şaşırdım ağlamaktan helak oluyo o da bende.böyle tek göğüsü emme gibi sorun yaşayan varsa bana akıl versin

2. 18 Şubat 2009
  3. EU1

EU1 Guest

geçmiş olsun canım... tek göğüsü emmeme gibi bi sorun yaşamadım ama
    göğüs yarası için lansinoh kremi denedin mi ?
    çok etkili, ayrıca sürdükten hemen sonra bile emzirebiliyorsun bitkisel olduğundan yan etkisi yok bebişe.. o krem benim acılarımı bayağı hafifletiyor.. denemediysen tavsiye ederim..

4. 18 Şubat 2009
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeğini emzirdikten sonra son sütü sür göğsüne iyi gelecektir bana doktorum tavsiye etmişti krem önermiyoruz demişti zaten anne sütünün o kısmı antibiyotik özelliği taşırmış.Benim bebeğimde kısa bir süre öyle yapmıştı daha öncede okuduğum bir çok yazıda bu konuyla ilgili değişik yorumlar okumuştum.Ama sen o göğsünü iyileştirmeye bak çok acı verir sana emmediği göğsünü sağmanı tavsiye ederim.Birde yara geçene kadar slikon uçlar var böyle durumlarda işe yarıyor onlardan kullanki iyileşsin.

6. 19 Şubat 2009
  7. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bende yok öyle bi sorun bepantene de ii geliyo yaraya benimkide yüzükoyun emme manyagı bunları emzirmek bi yana bide keyiflerini çekiyoruz:) allah şifa versin

8. 19 Şubat 2009
  9. pempe_panter

pempe_panter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Benim meleğim de sağ göğsümü emmiyordu çünkü ucu diğerine göre küçüktü.Sola geldimi cuk cuk sağa geldimi çığlığı basıyordu.Ben de inatla sağı veriyordum önce,sütü sağıp üstten damlatıyor hemen memeyi ağzına sokuyordum biraz biraz çekiyordu o zaman.Böyle bağıra çağıra bir hafta geçirdik ama sonunda alışmıştı.Ama benimki yeni doğmuştu ve zayıftı senin bebeğin 3.5 aylık olmuş onun emmek istememsinin sebebi ne olabilir.Hiç mi emmedi o göğsünü yoksa sonradan mı emmeyi bıraktı.Sütünü sağıp bi bak bakalım belki çok az geliyodur veya çok birikmişse sertlemişse de çekemiyordur.Bir iki kere çekip süt akmayınca sinirleniyorlar ve devam etmek istemiyolar.En kötü ihtimal canım sol göğsün iyileşene kadar sağ sütünü kaşıkla ver.Sana da yazık.Hem yara iyileşmesse Allah korusun ilerde kanaya kanaya emzirirsin.

10. 19 Şubat 2009
  11. gulen

gulen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2 gündür emmiyor.önce yarayken emiyordu.şimdi sola yatınca daha memeyi görmeden çığlığı basıyor.uyku sersemliğiyle emiyor sadece bazen o bile zor oluyor.yaralar için bütün kremleri kullandım hiç biri fayda etmedi.en iyisi kendi sütüm.sabredicem artık yeterki oğlum memeyi bırakmasın.

12. 19 Şubat 2009
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    emmediği göğüsü pompayla sağım ucunu büyüt elinle de memein ucunu yumuşat. Sonra ver

14. 19 Şubat 2009
  15. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sakın memeyi bırakmasına izin verme hatta bi müddet aç kalınca deli gibi saldırıyolar çok doluysa sagmasan bile gögsünün tam ucuna makas yaparak ver sıkıstır az gelsin daha rahat emer çok geldiğinde kızıyolar.

16. 19 Şubat 2009
  17. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım Allah şifa versin göğsünü emzirmediğin zaman kuru tutmaya çalış ayrıca saf zeytinyağıda iyi geliyor.. seni çok iyi anlıyorum ilk zamanlar benimde olmuştu ilk emzireceğim zaman çığlık atıp ağlıyordum resmen geçer inşallah canım yaaa....

ha birde zeytinyağı sürdüğün zaman streçle sararsanda iyi gelir hem sürtünmeyide engelliyor ya.....

18. 19 Şubat 2009
  19. aycatekin

aycatekin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de 33 günlük bi oglum var..ilk günler,sol kolumda serum takılı oldugu için sag tarafı vermek kolayıma gelmişti..sol taraf süt dolup sertleşti,ucu küçük kaldı..derken bizimki secmeye başladı..o tarafa yatırdıgımda daha çıglıgı basıyodu..acıktıgında sagı verdim,biraz doyduktan sonra sola geçirip sıkıp agzına damlattım.yumuşatıp agzına vermeye calıştım..bikaç gün ugraştım ama değdi dogrusu..şimdi çok şükür ikisini de aynı derecede emiyo..

yara olmaması için de; ben ayva çekirdeğini kaynamış ılıtılmış suyla ıslattım,beklettim..bikaç saat sonra jel kıvamına geliyo zaten..bunu göğüs uclarına sürdüm..hiç yara,çatlak olmadı..forumda okumuştum bunu da..yaralara da iyi geliyomuş..

umarım aşarsın sorunlarını,kolay gelsin.