Ben beynimi bebek konusundan nasıl arındıracağım???

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve remainder tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

25 Ekim 2010
    Konu Sahibi : remainder
  1. remainder

remainder Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar;ben 6 yaşında bir çocuk annesiyim,geçtiğimiz ocak ayında 2.çocuk için niyet ettik mart ayında hamile kaldım fakat kimyasal gebelik geçirdim.Marttan beridir çalışmalar devam ediyor fakat ben hamile kalamadım.Her türlü testi yaptırdım,birtek rahim ve yumurtalık filmi kaldı,eşime bile sperm ölçümü yaptırdık ikimizde de herhangi bir sorun yok.Doktor bebek fikrini aklından çıkaracaksın,birsonrakı adetin ne zaman unutacaksın diyor.Ama ben bunu beceremiyorum,ilk başlarda unutur gb olsamda adetime yakın neredeyse başka şey düşünemiyorum bile.Sürekli gebelik testi alıyorum,sürekli kendimde gebelik belirtisi hissediyorum,ne olacak bu halim bilmiyorum.Psikolog'a gitsem çare bulabilirmiyim sizce.Aranızda bunları yaşayan,psikolga gidip çare bulan varsa ne olur sölesin,bende bu konuyu unutmak istiyorum.Çünkü herkes ümidimi kesitiğim ay hamile kaldım diyor.Doğurganlığımda hiçbir sorun yokken böle bir sebepten anne olamamak beni çok üzüyor:KK43:(((

2. 25 Ekim 2010
  3. lithium84

lithium84 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb Remainder,
    Bunun çaresini bulursan bana da söyle lütfen.Ben hala bulamadım.Benim henüz hiç çocuğum yok biz de şubattan beri deniyoruz ama maalesef.herşey yapıldı.sonuçlar temiz.sadece eşimde az bir hareket sorunu çıktı.herkes kafandan at düşünme diyor ama beceremiyorum.etrafımda bir sürü hamile var.hepsi benden sonra bebek istedi ve 1-2aya hamile kaldı.çok moralim bozuk

4. 25 Ekim 2010
  5. milkybug

milkybug Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Bütün çocuk isteyenlerin sorunu bu sanırım. Düşünsenize ben bu pazar kpssye giriyorum stres tavan yapmış ama hala aklım bebekte.Hayırlısı inşallah.Hobilerle uğraşmak, okumak iyi geliyor aslında, tam olarak unutturmasa da takıntı haline gelmesini önlüyordur. Tabi psikoloğa gitmek de iyi bir fikir olabilir. Profesyonel tavsiyeler işe yarıyordur mutlaka.

6. 25 Ekim 2010
  7. Belgisel

Belgisel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Şunu anladım, çocuk isteyen ve hamile kalamayan bir kadının ruh hali tamamen değişiyor. Bir kızım var Allah uzun ömür versin, onda hiç bir şey anlamamıştım. Şimdi ikinciyi istiyorum ama olmuyor. Çocuk düşünmeden geçen bir günüm yok, hatta bir saatim bile yok. Ne yaparsam yapayım hiç aklımdan çıkmıyor. Sürekli araştırıyorum, ovalüasyon testleri, ısı ölçümleri, rahim ağzı kontrolu, çamaşır suyu testi, karbonat testi, sayısız idrar testi, kan testi...... Kafayı yedim gerçekten delikafadulden

Allah yardımcımız olsun. En kısa zamanda hepimiz hamile kalalımda kurtulalım şu stresten yoksa olacağı varsa da olmayacak :CüvCüv:

8. 26 Ekim 2010
  9. remainder

remainder Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Off ya herkeste aynı sorun işte,gerçekten Allah yardımcımız olsun:KK43:

10. 26 Ekim 2010
  11. cevizlikek

cevizlikek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ben de bunun yolunu bulamadım 6 ay bitti bekleyerek işte...bu ay olacakmış gibi geliyor..kpss ye giricem aslında kafamı takmasam iyi olur ama yapamıyorummmmmmm...cok bunaltıcı ....

12. 26 Ekim 2010
  13. aciyok1rocky1aciyok

aciyok1rocky1aciyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Yardım almak gibisi var mı?
    Sadece bebek konusu için değil en basiti yaşadığın stresle başa çıkamıyorsan bile psikolog yardımı almalısın tabiki. Kendi kendini üzmek yerine uygun bir psikolog araştırmaya başlamalısın bir an önce.

14. 26 Ekim 2010
  15. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bir tane çocuğun varmış gene olur mutlaka.
    doktor doğru söylemiş.stres yapma kendine.

16. 26 Ekim 2010
  17. ozlemk

ozlemk kocişinin ballısıymış :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bugün aynı şeyleri bende düşündüm, aklımdan çıkaramıyorum bi türlü deli olucam. her belirtiyi ona yoruyorum. sanırım benimde bu sebepten olmuyorrrrrrrrrrrr !! bende temmuz ayında kimyasal gebelik yaşadım. ve halen beklemekteyim.. valla fikri olan varsa söylesin kızlar :KK43:

18. 26 Ekim 2010
  19. Soru ilgeci

Soru ilgeci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    offf! ben de 5 yılın sonunda gebe kalmıştım, ağustosta,8. haftada kalbi atmadığı için alındı.şimdi yine başladı takıntım. her ilişkiden sonra acaba tutmuştudur demeler,iki günde bir ilişki için kasmalar...yani akışa bırakamıyorum! pcos sorunu,tiroid sorunu, hipoglisemi de cabası! üstelik, hamileliği de kafamdan çıkarttığım zaman yakalamıştım! eşim işsizdi, zamanı değildi, zaten olmuyor evlatlık alırız diye konuşmuştuk. bunu da biliyorum. yine de kafamdan atamıyorum. geçen ayın 27'sinde regl olmuştum, pcos nedeniyle ne zaman olacağım blli değil. hamile kaldığımda da 6 aydır regl olmuyordum ,o arada yumurtlamışım, denk gelmiş.yine de bu hafta 3 tane test yaptım. böyle yapa yapa strese giriyorum iyice,olacağı varsa da olmuyor.