Ben bir teyzeyim......Ve sizce affetmeli miyim?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mordabirrenk tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : mordabirrenk
  1. mordabirrenk

mordabirrenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben bir teyzeyim.Ben 23 yıldır evliyim ve benim bir çocuğum olmadı.ablamın kızını kendi öz kızım yerine koydum.inanın kendi çocuğum gibi sevdim.çünkü ben evlendikten 1 hafta sonra doğdu.ve bunu oda biliyordu.Babasız büyüdü ve bir doktor abisi var.yeğenim lisede okurken biriyle tanıştı ve bu kişi bizim onayımızı alamayacak biriydı.sevdi olmadı genç başkasıyla evlendi.Ama bu arada sağdan soldan görüştüklerinizi duydum.yeğenim bıraktığını söyledi, yemin etti hemde annesinin üzerine.Üniversiteye başladı 3. sınıfta ben bu bölümü sevmiyorum başka bölüme giricem dedi o maddi imkansızlıklar içinde kendini dersaneye göndertti. tekrar kazandı okula başladı ve bu sene 2. yılıydı.bizi de başka bir erkek arkadaşı olduğuna inandırdı tanıştırdı.sevindik.
    Ama işin aslı öyle değilmiş meğer o kişiyle hiç görüşmeyi bırakmamış hapise girmiş görüşmüş, telefonlaşmış netten görüşmüş.Bizi resmen kandırmış.Tam yılbaşı akşamı bir telefon aldım ablamdan ağlayarak kızının o kişiye kaçtığını üstüne 5,5 aylık hamile olduğunu ve kuma olarak gittiğini söyledi. O kişi eşini de bırakamaz üstelik oda 5 aylık
    hamile. bunu duyduğum anda ne diyeceğimi şaşirdım. Kendi hayatını mahvetmesinemi üzüleyim, ailiesinin yüzünü yere eğmesinemi üzüleyim. inanın kötü oldum.ben uzakta yaşadığımdan ablama destek olmak için yanına da gidemiyorum şartlardan dolayı.Öyle planlı hareket etmiş ki duydukca şaşırıyorum.
    Ablama sadece sen annesin affedebilirsin ama ben asla dedim. sizce affetmelimiyim yoksa..........:kızgın:

2. 4 Şubat 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Sizin ne düşündüğünüzün, yani affedip affetmeyeceğinizin pek umrunda olduğunu sanmıyorum yeğeniniz için..

Ayrıca annesi affettikten sonra siz neden affetmiyceksiniz ki?

Yaptıkları yanlış o ayrı..

4. 4 Şubat 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Zor bir durum....Allah annesine sabir versin...ne denirki??benneyaptımki

Insanoglunun kendine yaptigni Cenabi Allah yapmiyor...mademki bu hayati secti bütün eksilerinle katlanmali diyorum...:nazar:

He olduda geri döndü ve annesi onu affeti, sizede affetmek düser bence...Teyze anne yarisidir....:teselli:

6. 4 Şubat 2009
  7. samyelim

samyelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    asıl bundan sonbra yeğeninizn yanında olmalısınız affedin ve desteğinizi eksik etmeyin

8. 4 Şubat 2009
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    yanı sız uzerınıze dusen buyuklugu göstermişiniz ama o akıllanmamış...
    pişmanda olucaktır....yine dönecegi kapı sizlerin yanı olucak...
    haklısınız ...hemde cok ...
    ama ...yıne büyüklük yapın ...cok sık görüşmek istemesenızde....allah af etsın den...
    ve buyuklugunuz yapın....

10. 4 Şubat 2009
  11. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    aynen katılıyorum deniz_güneş ablamaŞeniz

12. 4 Şubat 2009
  13. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Gerçekten zor bir durum. Benim babamda yeğenini kaçtığı için 40 küsür yıldır affetmedi, her bayram kapıdan döner yeğeni.
    Bence yeğeniniz sizin küçüğünüzdür ve teyze de anne yarısıdır. Evet şu anda yeğininizin gözü hiç kimseyi görmüyor ve cidden büyük hata yapmış. Ama bir gün mutlaka bu hatasının farkına varacaktır. İşte o gün yeğeninize sırt çevirme değil yanında olma zamanıdır. Bence biraz zaman geçsin hepiniz sakinleşin, biliyorum ki bu olay kolay bir şey değil sizler için ama eminimki bu kötü günleri de atlatacaksınız.
    İnşallah yeğeninizde hatasının farkına varır. Yaptıklarıyla sizlerden çok kendine yazık etmiş aslında.

14. 4 Şubat 2009
  15. mordabirrenk

mordabirrenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sizlerin yazılarını okudum. Hem de gözyaşları içinde.Teşekkürler.Sadece şunu biliyorum ki bir gün çok pişman olacak helede çocuğu olunca.Arkadaşların dediği gibi de insanın kendine yaptığını cümle alem bir araya gelse yapamaz.Şimdilik bekliyorum ama bir kere arayamadı ki bir gün bile beni aramadan duramayan yeğenim. sevgiler size

16. 4 Şubat 2009
  17. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    İnsan genç yaşta olunca, bazen aklı yerine duygularıyla hareket edebiliyor. Yeğenin çok büyük hata yapmış canım. bunu ilerde o da anlayacaktır.

Üniversiteli genç bir kızın, kuma olarak yanlış bir kişiye kaçmasını aklım almıyor. Üstelik adamın resmi karısı da hamileymiş. Çok eşli bi evliliğin sonu ne olur hiç belli olmaz. İyi şeyler olmayacağı kesin.

Affetmek kalpten gelen bir duygudur. Kalben affedemesen bile, desteğini esirgeme, sanırım bundan sonra daha çok ihtiyacı olacak... Aralarda yitip gitmesin kızcağaz...

18. 4 Şubat 2009
  19. sarxix çxixtxixr

sarxix çxixtxixr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yeğeniniz mutlaka pişman olacak ve sizden özür dileyecek,onu çocuğunuz gibi sevdiğiniz içinde affedeceksiniz ama kalbinizin kırıklığı hiç düzelmeyecek,ablanıza elinizden geldiği kadar destek olun,gerçekten çok üzücü bir durum...:çok üzgünüm: